Конспект по художньо-естетичному розвитку (малювання) на тему: «Осінній листопад»




Дата конвертації16.06.2017
Розмір4.78 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

лариса поліченкова
Конспект по художньо-естетичному розвитку (малювання) на тему: «Осінній листопад»

Конспект заняття з малювання «Осінній листопад»

цілі:

Ознайомити дітей з малюванням гуашшю, способом - естамп.

завдання:

Розвивати інтерес до нетрадиційного зображенню предметів (листя) на папері.

Сприяти виникнення інтересу до експериментування.

Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори.

Розвивати дрібну моторику рук.

Формувати пізнавальний інтерес.

Виховувати чуйність, доброзичливість, акуратність, самостійність.

Матеріали та обладнання:

Аркуші білого паперу, кисті, серветка, клейонка, листя, фарби осінніх квітів, банку - непроливайка, воскові крейди.

Попередня робота:

Спостереження за осінньою природою, розгляд дерев, розучування віршів про осінь, читання художніх творів. Розгляд ескізів та ілюстрацій із зображенням різних дерев восени, збір листя на прогулянці.

Хід заняття:

1. Організаційна частина

Вихователь: Хлопці, я запрошую вас сьогодні прогулятися по осінньому лісі. Хочете?

За вікном настала вже осінь,

Зашуміли вітру вже далеко.

Осінь всім нам з любов'ю приносить

Різнокольорові фарби землі.

(Показати ілюстрації з осінніми пейзажами)

Вихователь: І так ми вже знаємо, що зараз пора року - осінь, а який місяць (Як він називається?)

Діти: жовтень

Вихователь: Правильно жовтень. Які осінні місяці ви знаєте?

(Вересень жовтень листопад.)

А скажіть мені будь ласка які ознаки осені ви знаєте? (Що ви можете сказати про осінь)

(Розповідь за алгоритмом)

Діти: Листя жовтіють, обпадають. Сонце світить, але не гріє. Часто йде холодний дощ. На вулиці стало холодно, тому люди одягаються тепліше. Восени люди збирають урожай. Птахи відлітають на південь, тварини готуються до зими. Діти бігають по калюжах і ходять з парасольками.

Физкультминутка.

Листочків.

Ми листочки осінні,

На гілках ми сидимо. (Сіли на навпочіпки)

Дмухнув вітер - полетіли. (Побігли по колу)

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли. (Присіли)

Вітер знову набіг

І листочки все підняв. (Встали)

Закружляли, полетіли. (Покружляли, побігли)

І на землю знову сіли. (Присіли)

Конспект по художественно-эстетическому развитию (рисование) на тему: «Осенний листопад»

Дидактична гра.

Вихователь: Хлопці я принесла вам листочки

• З яких дерев зірвав їх вітер? (З горобини, клена, дуба, берези)

• Якщо у дуба листя дубові, то у клена - які? (У горобини, у берези, у тополі, у осики).

2. Практична частина

Вихователь: Чи доводилося вам гуляти по осінньому місту? Чи не правда, восени дуже красиво. Наче добрий чарівник розфарбував всі навколо яскравими фарбами. Сьогодні я пропоную вам самим стати чарівниками і намалювати чарівну осінню картину.

А чому чарівну? А тому, що малювати ми будемо незвичайним способом - естамп. Що це таке? Це віддруковування, з будь - яких форм, в даному випадку з листя, на папір. А як же ми це будемо робити?

Беремо клеяночку. Кладемо на неї наш лист і покриваємо його фарбою за допомогою кисті.

Потім пофарбованої стороною обережно кладемо на наш лист паперу, притискаємо серветкою,

а потім акуратно все прибираємо.

А тепер домалюємо восковими крейдою стовбури у наших дерев.

(Діти працюють під музику Чайковського «Пори року. Осінь»).

3. Підсумок заняття

Вихователь: Ліс, точно терем писаний,

Ліловий, золотий, багряний,

Веселої, строкатою стіною

Варто над світлою галявиною.

Подивіться який чудовий ліс у нас вийшов.

Яким способом ми його намалювали?

Молодці хлопці, ви просто чарівники!





Конспект по художньо-естетичному розвитку (малювання) на тему: «Осінній листопад»