• Дякую за увагу!

  • Конспект по дослідницької діяльності з дітьми молодшого дошкільного віку «Тканина, папір, вода і повітря»




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір7,1 Kb.
    ТипПапір. властивості паперу

    Людмила Сеніна
    Конспект по дослідницької діяльності з дітьми молодшого дошкільного віку «Тканина, папір, вода і повітря»

    Конспект по исследовательской деятельности с детьми младшего дошкольного возраста «Ткань, бумага, вода и воздух»

    Мета заняття: Сприяти формуванню у дітей пізнавального інтересу до предметів навколишнього світу через дослідницьку діяльність.

    Завдання заняття:

    1. Знайомити з властивостями паперу (намокати у воді) і тканини (намокати, але не рватися) в воді і ознайомлення з різними властивостями предметів (плавучість).

    2. Знайомити з повітрям його вплив на тканину.

    3. Розвивати розумову діяльність, мова, спостережливість.

    4. Виховувати допитливість.

    Матеріал: хусточки з тканини і паперу, таз з водою, дерев'яний кубик, ганчірочка, паперовий рушник, губка, пластмасовий кубик, металева пластинка, куртка, плаття, штани, шапка, чоботи чи туфлі з пластмаси, металева ґудзик, гудзик з пластмаси

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами будемо продовжувати вивчати, досліджувати, пізнавати предмети, які нас оточують, для цього нам потрібні наші помічники.

    Це очі, щоб бачити.

    Це носик, щоб дихати.

    Це вушка, щоб чути.

    Це ніжки, щоб бігти.

    Це ручки, щоб чіпати і грати.

    У приймальні хтось чхнув.

    Вихователь: Хлопці, піду, подивлюся, хто там?

    Заходить в групу півник.

    Вихователь: Здрастуй, півник, як ти до нас потрапив?

    Петушок: Жив я в курнику зі своїми курочками красунями всю зиму, горя не знав. Ось я захотів подивитися, чи не закінчилася зима? Вранці коли, бабуся-господиня прийшла годувати курей, я втік на вулицю. Вибіг на вулицю і побіг, куди очі дивляться. Біг, біг, лапки замерзли, нежить у мене почався, чхаю, чхаю, все хустки вже брудні.

    Вихователь: Діти, якщо у півника хусточки брудні, що з ними потрібно зробити?

    Діти: Випрати.

    Вихователь: Правильно, давайте петушку допоможемо і випрати його хусточки. Ігор, Ліза, Поліна - будуть прати ось ці хусточки, а Альоша, Ангеліна і Тимоша - ось ці. Вихователь Прати будемо акуратно, що б не намочити свій одяг. Приступаємо до прання.

    Вихователь: Ой, Ігор, Ліза, Поліна - що сталося з вашими хусточками?

    Діти: Вони порвалися.

    Вихователь: А чому це сталося? З якого матеріалу зроблені ваші хусточки?

    Діти: З паперу.

    Вихователь: Хлопці, що відбувається з папером в воді?

    Діти: Вона намокає, рветься.

    Вихователь: А чому ж тоді у Альоші, Ангеліни і Тимка цього не сталося? З якого матеріалу зроблені ваші хусточки?

    Діти: З тканини.

    Вихователь: Але ж тканину теж намокла, чому ж вона не порвалася?

    Діти: Тканина - міцна, вона мнеться, але не рветься в воді, хусточки з тканини можна сушити, гладити.

    Вихователь: Півник, ти в наступний раз паперові хусточки після використання - викидай, а з тканини - пери, суші і гладь.

    Вихователь: Поки ми з вами прали, ми пролили воду на стіл, давайте її зберемо. У мене є різні предмети (дерев'яний кубик, ганчірочка, паперовий рушник, губка, пластмасовий кубик, металева пластинка, візьміть по предмету.

    Діти намагаються зібрати воду і з'ясовують, що дерев'яний кубик, пластмасовий кубик, металева пластинка - не вбирають воду, паперовий рушник вбирає, але його не можна використовувати вдруге, ганчірочка, губка добре вбирають воду і їх можна використовувати багато разів.

    Вихователь: Хлопці, давайте трошки відпочинемо.

    Физминутку "Півник".

    Кожен день півник робить зарядку,

    (Ходьба на місці або по групі)

    Дуже подобається йому все робити по порядку:

    Весело крокувати,

    (Ходьба з високим підніманням коліна)

    Крила піднімати (руки вгору,

    Присідати і вставати (присідання 4-6 раз,

    Стрибати і скакати (10 стрибків,

    Весело кричати: Ку - ка - ре - ку!

    Петушок: Ой, яка цікава вода, вона з одними предметами дружить, а з іншими немає, одні предмети тримаються на поверхні, а інші, чому то тонуть. А чому це відбувається, я не знаю.

    Вихователь: Хлопці, давайте допоможемо петушку розібратися? У мене на підносі різні речі (куртка, плаття, штани, шапка, чоботи чи туфлі з пластмаси, металева ґудзик, гудзик з пластмаси, ви візьмете по одному предмету і будете опускати в воду. Гудзик, з якого матеріалу зроблена? (З заліза) . Що з нею сталося.

    • Ґудзик - з пластмаси, не потонула, вона легка, тримається на воді.

    • Куртка з щільної тканини плаває, відразу не тоне - вона легка, тканина щільна.

    • Чоботи або туфлі з пластмаси - плавають, не тонуть - вони легкі.

    • Металева ґудзик - з металу, потонула - вона важка.

    Вихователь: Ось, бачиш півник, вода дружить з предметами, зробленими з легких матеріалів, а з предметами з важких матеріалів немає - вони тонуть.

    Вихователь: Хлопці, а ще тканину дружить з повітрям. Що ми знаємо про повітря - він всюди. Давайте пограємо з повітрям і тканиною. У мене є великий шарф з легкої тканини, давайте всі разом будемо дути сильно, сильно шарф, дивіться, що з ним станеться? Він почав ворушиться. А тепер подивіться, що з ним станеться, якщо я включу фен і буду феном дути на шарф.

    Діти: Шарф полетів.

    Вихователь: Правильно! Молодці, ось бачите, що станеться з нашим одягом, якщо підніметься сильний вітер.

    Петушок: Мені так пити хочеться, піду, поп'ю з-під крана.

    Вихователь: Стій, Півник! Хлопці, скажіть петушку, чи можна пити воду з-під крана.

    Діти: Ні, там мікроби, її потрібно кип'ятити.

    Вихователь: Хлопці, давайте закип'ятити воду і почастуємо чаєм півника, а нашим гостям скажімо до побачення.

    Петушок ти запам'ятав, як користуватися хусточками з паперу?

    Ти ще будеш їх прати?

    А з тканини хусточки можна прати?

    А з якими предметами дружить вода, а з якими ні?

    А як повітря дружить з тканиною? Молодець півник все запам'ятав тепер можна з хлопцями та чаю попити.

    Дякую за увагу!





    Конспект по дослідницької діяльності з дітьми молодшого дошкільного віку «Тканина, папір, вода і повітря»