Конспект по аплікації в середній групі «Золота осінь» (колективна робота)




Дата конвертації04.07.2017
Розмір4.15 Kb.
ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

Тетяна Михальченко
Конспект по аплікації в середній групі «Золота осінь» (колективна робота)

Цілі: Виховувати інтерес до аплікації;

закріплювати прийом «обривання», наклеювати їх на аркуш паперу,

формувати вміння робити гриби з м'ятою паперу;

закріплювати навички обережного наклеювання;

заохочувати прояв активності і творчості;

розвивати дрібну моторику рук;

виховувати любов до природи, шанобливе ставлення до оточуючих.

Попередня робота: Розгляд репродукцій картин і ілюстрацій про осінь, спостереження на прогулянці, знайомство з загадками, прислів'ями про осінь, заучування віршів, бесіда про прикмети осені.

Устаткування і матеріали: Аудіозапис П. І. Чайковського «Осіння пісня» (з циклу пори року, кольоровий папір, клей ПВА, пензлики, серветки, готовий осінній пейзаж, зроблений заздалегідь, корзинка з яблуками.

хід заняття

вихователь:

Ось і стали дні коротше,

І довше стали ночі,

Птахи тягнуться на південь,

Пожовкли ліс і луг. (Осінь.)

- Про який пори року цей вірш?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Молодці, звичайно ж - це про осінь.

(Стук у двері і посилка (кошик з яблуками і лист, у вигляді листа дерева).)

Текст: Доброго дня діти! Я так рада, що ви мене не забуваєте. Я знаю, що ви любите відгадувати загадки і тому надіслала вам свою улюблену загадку.

Листя жовті летять,

Падають, кружляють,

І під ноги просто так

Як килим лягають!

Що за жовтий снігопад?

Це просто ... (Листопад.)

(Відповіді дітей.)

Вихователь: А зараз я хочу з вами пограти. (Проводиться физкультминутка «Листочки осінні».)

Ми листочки осінні,

На гілках ми сидимо.

Дмухнув вітер - полетіли

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли.

Вітер знову набіг

І листочки все підняв.

Закружляли, полетіли

І на землю тихо сіли.

Дихальна гімнастика «Вітер дме на листя»

Дітям пропонується подути на аркуш паперу у формі березового листа (можна вид різних листя) - вітер підняв листя. Запропонувати спробувати різну силу вітру - дихання.

Текст: Діти, які ви молодці, так не хочеться з вами розлучатися, але вже скоро прийде моя сестра зима і я повинна поступитися їй місце. Я хочу, щоб ви не забули теплі осінні дні і зберегли на папері пам'ять про них, створіть будь ласка «Осінній пейзаж».

Вихователь: А я вам в цьому допоможу. Давайте згадаємо, як на папері можна показати листопад.

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Правильно, листочки можна намалювати, вирізати з паперу. А ще їх можна зробити методом обривання, а потім наклеїти на аркуш паперу з пейзажем, тоді у нас вийде справжній листопад, а грибочки можна зробити з м'ятою паперу.

(Вихователь показує порядок роботи.)

(Діти обривають аркуш паперу (червоного, жовтого, помаранчевого кольорів, у формі овалу, а грибочки з м'ятою паперу (серветок білого і червоного кольору).

Вихователь: Осінь прислала вам пейзаж лісу, але в ньому чого - то не вистачає. У лісі не вистачає осіннього листопаду, галявинки з грибами. Листочки давайте будемо мати у своєму розпорядженні безладно, адже в природі вони літають скрізь і лягають туди, куди приніс їх вітер.

Вихователь: Молодці, діти! Осені дуже сподобається ваша робота. Вийшло точно так, як у Осені в лісі. Ця робота буде нагадувати про теплі осінніх днях. А це вам подарунок від неї (кошик з яблуками).





Конспект по аплікації в середній групі «Золота осінь» (колективна робота)