• Хід заняття

  • Скачати 11.78 Kb.

    Конспект підсумкової освітньої ситуації з математичного розвитку в старшій групі «Подорож на планету Математику»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір11.78 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 11.78 Kb.

    Олена Бережна
    Конспект підсумкової освітньої ситуації з математичного розвитку в старшій групі «Подорож на планету Математику»

    Подорож на планету Математика.

    Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»

    Мета: виявити отримані знання, уявлення, вміння, які діти отримали на заняттях з математичного розвитку.

    завдання:

    Освітні: Удосконалювати навички порядкового і зворотного рахунку в межах 10; вміння називати сусідів числа; закріплювати знання про геометричні фігури, орієнтуватися в просторі; закріплювати вміння вимірювати обсяг рідких тіл за допомогою умовної мірки.

    Розвиваючі: Розвивати мова, увагу, творчі здібності, логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику рук.

    Виховні: Виховувати у дітей самостійність, творчу активність, впевненість в собі, вміння розуміти навчальне завдання і точно її виконувати.

    Хід заняття:

    Королева Математики:

    Привіт мої друзі, всіх вас рада бачити я

    Мене впізнають там і тут,

    Королевою цифр і геометричних фігур мене звуть

    Вгадайте хто я ?. (Математика)

    К: -Молодци хлопці. А ви знаєте, що Математику називають царицею наук. Сьогодні я прилетіла до вас в дитячий сад за допомогою. А ви знаєте хто живе на моїй планеті (відповіді дітей) Живуть різні цифри, знаки, геометричні фігури, рахункові палички.

    Хлопці, на моїй планеті «Математика» сталася плутанина. Всі числа переплуталися в числовому ряду, геометричні фігури забули свої імена, а дні тижня забули в якому порядку повинні знаходиться. Я за вами довго спостерігала, як ви цікаво грали на заняттях з математики і хочу вас попросити допомогти мені.

    К: Хлопці, ну що ви згодні допомогти мені (Відповіді дітей).Полет чекає довгий. (показую картинку з Сонячною системою).Ми вирушимо з вами на планету Математика. Там нас чекають великі труднощі, але я думаю, що ми впораємося. А на чому ми з вами полетимо? (на ракеті)

    К: Правильно, на ракеті. Ось моя ракета на якій я прилетіла до вас, проходьте. (спорудження типу ракети)

    -К зльоту готові (та)

    Тоді заводимо мотор (РРРРР)

    Відпускаємо ступені (ЗЗЗЗЗЗЗ)

    - А щоб наша ракета полетіла потрібно дати ракеті зворотний відлік. Вважаємо: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, полетіли.

    Піднімаємося вгору (УУУУУУ)

    Виходимо у відкритий космос (шшшш)

    (Відео Сонячної системи на екрані.)

    А поки ми з вами летимо, давайте потренеруемся, відповімо на питання.

    Мета: закріплювати у дітей образне мислення і сприйняття, вміння сприймати завдання на слух, лічити про себе, розвивати кмітливість і швидкість реакції.

    1. Скільки сонечок на небі (1)

    2. Скільки очей у сови (2)

    3. Скільки вогнів на світлофорі (3)

    4. Скільки пір року (4)

    5. Скільки пальців на одній руці? (5)

    6. Скільки днів у тижні (7)

    7. Скільки пальців на двох руках? (10)

    8. Скільки в тижні вихідних днів? (2)

    9. Скільки сонечок на небі вночі ми бачимо? (0)

    10. Скільки вух у трьох мишей?

    11. Скільки лап у двох ведмежат?

    12. Скільки місяців в році?

    13. У зайченя було 6 морквин, 1 морквину він подарував ведмежаті. Скільки морквин залишилося?

    14. Біля моста ростуть 5 беріз і 2 липи. Скільки всього дерев біля мосту?

    15. Скільки квітів у веселки (7)

    К: Молодці, хлопці. Ми і не помітили, як долетіли. Виходимо, ось і моя планета. Втомилися летіти, давайте трохи розімнемося. (діти виходять стають в коло).Давайте спочатку подихаємо інопланетним повітрям.

    (вправа на дихання «Великий, маленький»).

    Дитина стоїть прямо, ноги разом.

    Робить вдих і підводиться на носочки, піднімає руки вгору і тягнеться.

    На видих опускає руки вниз, встає на всю ступню.

    Видихаючи, дитина вимовляє «У-х-х-х-х».

    К: -А тепер давайте трохи розімнемося. Політ був довгим.

    Физминутку:

    У понеділок я купався

    А у вівторок малював

    У середу довго вмивався

    А в четвер у футбол грав

    У п'ятницю я стрибав, бігав

    Дуже довго танцював

    А в суботу, в неділю

    Цілий день я відпочивав.

    К: Ми трохи відпочили, а заодно і привели в порядок дні тижня, тепер підемо рятувати жителів моєї планети. (діти будуються один за одним). Зробимо зупинку в місті Чисел: жили вони дружно. Але одного разу вони посварилися і розбіглися, а потім забули, хто за ким слід, і хто кому передує. Цифри такі непосиди! Вони постійно плутаються. Допоможіть кожному числу встати на своє місце. Розставте їх по порядку від меншого до більшого.

    Дидактична гра «Знайди місце в ряду»

    Одна дитина виконує завдання у дошки, інші на місцях. Потім дітям пропонується порахувати до десяти прямим і зворотним рахунком.

    (Гра Мовчанка) не говорять, а показують

    Хлопці, давайте перевіримо, яке число ви поставили між числами 6 і 8,

    яке число ви поставили між числами 7 і 9,

    яке число ви поставили між числами 2 і 4,

    Покажіть сусідів числа 6, 2, 4, 9;

    Покажіть число, яке більше числа 6 на 1,

    Покажіть число, яке менше числа 5 на 1.

    Молодці, ви чудово впоралися. А тепер давайте розповімо цифрам, які планети ми пролітали, поки летіли до них на допомогу.

    Пальчикова гімнастика.

    Дівчата й хлопчики

    Розминають пальчики.

    Раз - Меркурій для прикладу,

    Два - прекрасна Венера,

    Три - Земля планета наша,

    У всесвіті немає краше.

    Ось чотири - червоний Марс.

    Продовжуємо рахунок зараз.

    П'ять - Юпітер, шість - Сатурн,

    Сім - Уран, за ним - Нептун.

    Він восьмим йде за рахунком

    А за ним уже, потім,

    І дев'ята планета

    Під назвою Плутон.

    Королева: Можна вирушати далі. Попереду нас чекає ще місто математичних жителів. Тільки хто живе в цьому місті, я вам не скажу. Я хочу, що б ви самі їх відгадали. Впізнаєте? (відповіді дітей) Місто фігур. Так, це геометричні фігури - великі бешкетники дуже люблять грати. Вони забули хто, де живе. Я пропоную поселити все геометричні фігури в один будинок, тоді вони будуть сусідами і ніколи один одного не втратять.

    Орієнтування в просторі.

    Розстав правильно геометричні фігури:

    Королева: я називаю ім'я, ви підходите, берете потрібну фігуру і ставите її на своє місце.

    1. Коло в центр;

    2. Поставте прямокутний трикутник у верхньому лівому куті;

    3. Квадрат в нижній правий кут;

    4. Прямокутник в нижній лівий кут;

    5. Багатокутник в верхній правий кут;

    6. Ромб між трикутником і прямокутником;

    7. П'ятикутнику між квадратом і многоугольником;

    8. Трикутник між прямокутником і квадратом;

    9. Овал між прямокутним трикутником і многоугольником.

    Королева: Молодці хлопці! Геометричні фігури дуже раді, що нарешті то знайшли свої будиночки. Продовжимо нашу подорож. (діти йдуть і знаходять м'ячик).

    Королева: Ой, а що це м'ячик робить в моїй країні? Він не цифра, яка не лічильна паличка, до яких жителям моєї країни він ставиться (відповіді дітей) схожий на геометричну фігуру-куля. Хлопці, куля засумував, він не може виконати моє завдання, допоможемо йому (та).

    Дидактичні ігри «Скажи навпаки»

    Гра проводиться з м'ячем. Вихователь кидає м'яч дитині і називає одне з математичних понять, а дитина кидає м'яч назад і називає протилежність названому поняттю.

    Довгий - короткий;

    Великий маленький;

    Високий низький;

    Широкий - вузький;

    Товстий - худий;

    Далеко - близько;

    Вгорі - внизу;

    Зліва, зправа;

    Вперед назад;

    Один - багато;

    Зовні - всередині;

    Легкий - важкий;

    Сильний - слабкий;

    Швидко - повільно.

    Королева: Хлопці, ви такі молодці. Але ось біда, щоб мої мешканці більше не забували і не плуталися, я приготувала чарівний напій для цифр і фігур. Але пляшки хтось переплутав, і я не знаю, яка пляшка з напоєм для цифр, а яка для фігур. Пам'ятаю, що для чисел чарівного напою було більше. Ви мені поможите визначити яка пляшка для цифр, а яка для фігур. (Діти висловлюють свої припущення, дають характеристику предметів. Вихователь допомагає уточнити.)

    1. на око порівняти не можна, так як пляшки не прозорі.

    2. пляшки однакові

    Королева: -Що потрібно зробити, щоб дізнатися?

    Діти: -Ізмеріть і порівняти.

    Королева: - Чим будемо вимірювати (підбирають мірку, домовляються про повноту: стакан)

    Вихователь ставить пляшки на різні столи, просить дітей розлити воду по склянках. Вихователь звертає увагу дітей на те, що наливати необхідно повністю, але не через край. Коли вся вода перелита в заходи, діти роблять висновок.

    Показують і вважають вголос діти, які стоять за одним столом.

    - Один стакан, дві склянки, три склянки, чотири склянки, п'ять склянок. Всього п'ять склянок!

    Далі аналогічно вважають склянки діти, які стоять за іншим столом.

    Порівнюють їх, з'ясовують, що в одній пляшці 5 склянок чарівного напою, в іншій 4. Значить пляшка в якій 5 склянок чарівного напою для цифр, відносять до цифр, а іншу пляшку відносять до фігур.

    Королева: Величезна вам спасибі за надану допомогу! Ви прекрасно впоралися з усіма завданнями. Ви врятували планету «Математика».На моїй планеті панує абсолютна точність і порядок. А тепер пора повертатися в дитячий сад. Проходьте на ракету. Давайте всі разом порахуємо 10 9 8 7 .... і опинимося в дитячому саду.

    Конспект итоговой образовательной ситуации по математическому развитию в старшей группе «Путешествие на планету Математику»


    Скачати 11.78 Kb.


    Конспект підсумкової освітньої ситуації з математичного розвитку в старшій групі «Подорож на планету Математику»

    Скачати 11.78 Kb.