• Хід заняття

  • Конспект освітньої ігрової ситуації з конструювання з природного матеріалу «Осінь золота»




    Дата конвертації07.04.2017
    Розмір9,14 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Світлана Бобильова
    Конспект освітньої ігрової ситуації з конструювання з природного матеріалу «Осінь золота»

    Муніципальне дошкільний навчальний заклад

    "Дошкільний навчальний заклад № 155"

    Конспект освітньої ігрової ситуації

    ГО "Пізнавальний розвиток" (ООМ)

    ГО "Художньо-естетичний розвиток" (конструювання з природного матеріалу)

    За темою "Осінь золота"

    Старша група "Дзвіночок"

    провела:

    вихователь

    I кв. категорії

    Бобильова С. Н.

    місто Ярославль

    2016р.

    Мета: Уточнити і систематизувати уявлення дітей про характерні ознаки осені; продовжувати вчити дітей робити саморобку з природного матеріалу.

    завдання:

    1. Продовжувати вчити встановлювати зв'язки між явищами природи.

    2. Ознайомити дітей з новим поняттям "кочують птиці".

    3. Розвивати мовну активність дітей і вміння доводити свої відповіді.

    4. Уточнити знання дітей про те, як птахи, тварини і люди готуються до зими.

    5. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи; почуття важливості і необхідності всього, що відбувається в ній.

    6. Розвивати уяву дітей, бажання зробити саморобку красивою.

    7. Виховувати у дітей самостійність в роботі, творчу ініціативу.

    8. Закріпити вміння з'єднувати деталі конструкції за допомогою пластиліну.

    9. Вчити дітей планувати послідовність створення роботи; закріплювати вміння працювати за схемою.

    Попередня робота: спостереження за явищами природи на ділянці дитячого саду; розгляд ілюстрацій (осінні пейзажі - рання і пізня осінь, тварини лісу, птиці перелітні і зимуючі); знайомство з прикметами і прислів'ями про осінь.

    Устаткування: мольберт, картина осіннього пейзажу, ілюстрації зимуючих і перелітних птахів, схема роботи з виробом, природний матеріал, пластилін.

    Хід заняття:

    Вихователь: Відгадайте загадку:

    Несу я врожаї,

    Поля знову засіваю.

    Птахів на південь відправляю,

    Дерева роздягаю.

    Але не торкаюся сосен

    Хто ж я така (осінь)

    Вихователь: Правильно. Зараз її пора. Вона ходить по полях, по лісах, по гаях і перетворює все навколо в красиву казку.

    Подивіться, як у нас гарно сьогодні в групі.

    Вихователь: Ви знаєте, що кожна пора року складається з трьох місяців. Назвіть місяці осені.

    Діти: вересень, жовтень, листопад.

    Вихователь: Молодці! Ви правильно назвали місяці.

    А ви знаєте, що люди з давніх часів складали вірші, прикмети, прислів'я про пори року. Послухайте одну з прикмет осені.

    Осінь підійде нечутно,

    Тихо встане біля воріт.

    У городі листочок вишні

    На дорогу впаде.

    Це перша прикмета,

    Що від нас йде літо.

    Хлопці, а ви знаєте прислів'я та прикмети про осінь? Назвіть їх.

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Мені сподобалися ваші відповіді, ви назвали багато цікавих прийме, що дозволяють передбачити погоду.

    Вихователь: Так давайте зараз згадаємо основні ознаки осені.

    Діти: На вулиці стає холодніше, з дерев опадає листя, листя змінюють своє забарвлення, частіше йдуть дощі, менше світить сонце, дні стали коротшими, а ночі довші, птахи відлітають на південь, тварини готуються до зими.

    Вихователь: Правильно! А як ви думаєте, вся осінь буває однакова? Які періоди осені ви знаєте?

    Діти: рання, золота, пізня осінь.

    Вихователь: Ви впоралися із завданням.

    Хлопці, ви сказали, що восени листя опадає з дерев. Згадайте, як називається це явище природи?

    Діти: Листопад.

    Вихователь: Як ви вважаєте, для чого дерева скидають листя?

    Діти: Дерева скидають листя для того, щоб не замерзнути; щоб гілки не зламалися від ваги снігу; щоб через листя взимку не випаровувалася волога.

    Вихователь: Давайте пограємо. (діти встають зі стільців) Уявіть, що ви сали деревом. Яким деревом ви хотіли б стати? (діти називають дерево і показують, як колишатся гілочки у дерева).

    Физкультминутка:

    Виросли дерева в полі

    Добре рости на волі! Потягування - руки в сторони

    Кожне намагається,

    До неба, до сонця тягнеться. Потягування - руки вгору

    Ось подув веселий вітер,

    Захиталися тут же гілки, Діти махають руками

    Навіть товсті стовбури

    Нахилилися до землі. нахили вперед

    Вправо-вліво, взад-вперед -

    Так дерева гілки гне. Нахили вправо-вліво, вперед-назад

    Він їх крутить, він їх кружляє.

    Так коли ж відпочинок буде? обертання тулубом

    Діти сідають на стільчики.

    Вихователь: Хлопці, а що ви можете сказати про тварин і комах? Як вони готуються до зими?

    Діти: Ведмідь до зимової сплячки, заєць змінює шубу і ін.

    Вихователь: Як ви думаєте, люди готуються до зими? Чим займаються люди восени?

    Діти: Люди збирають урожай, утеплюють будинки і ін.

    Вихователь: Хлопці, а чому з приходом осені деяких птахів ми більше не бачимо?

    Діти: Птахи відлітають в теплі краї.

    Вихователь: Чому?

    Діти: Через холод і голод.

    Вихователь: Всі птахи відлітають в теплі краї? Які летять?

    Діти: Перелітні птахи відлітають.

    Вихователь: Але не всі птахи залишають наші краї, є ті, які залишаються з нами зимувати. Як вони звуться?

    Діти: зимуючі або осілі.

    Гра (підходять до столу, на якому розкладені картки із зображенням птахів).

    Вихователь: Візьміть картки із зображенням перелітних птахів. Давайте перевіримо, чи все правильно ви зробили. Які птахи залишилися?

    Вихователь: Хлопці, подивіться яку птицю я взяла (вихователь бере картку із зображенням снігура).

    Діти: Снігур.

    Вихователь: Яка це птах перелітний або осілий?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Хлопці, снігур НЕ перелітний і не зимує птах, а кочующая. З настанням холодів снігурі перекочовують до нас в ліси з півночі (кочують - відлітають на невеликі відстані). Снігурі звикли жити в холоді, а летять вони до нас, тому чтоу нас зими тепліше і корми більше.

    Вихователь: Восени багато птахів відлітають у теплі краї, а так хочеться, щоб нам щось нагадувало про весну, про літо. Зараз у кожного з вас є можливість зробити птицю і поселити її в куточку природи в цьому шпаківні (показує будиночок для птахів).

    Пальчикова гімнастика перед початком роботи:

    Раз, два, три, чотири, п'ять стискають і розтискають кулачки

    Будемо листя збирати.

    Листя берези, загинають великий палець

    Листя горобини, загинають вказівний палець

    Листочки тополі, загинають середній палець

    Листя осики, загинають безіменний палець

    Листочки дуба ми зберемо. загинають мізинець

    мамі осінній

    Букет принесемо. Стискають і розтискають кулачки

    Далі педагог звертає увагу на зображення птаха на мольберті.

    Вихователь: З якого матеріалу її можна зробити?

    Діти разом з педагогом аналізують по малюнку саморобку "Птах".

    З чого можна зробити кожну її частину?

    Діти: голову з жолудя, тулуб з шишки, лапки з гілочок.

    Вихователь: Жолудь і шишка - це плоди якого дерева?

    Чим можна з'єднати частини птиці?

    Діти: Пластилін.

    Вихователь: А за допомогою чого ще можна з'єднати?

    Діти: За допомогою клею, шила.

    Вихователь: Сьогодні ми будемо з'єднувати деталі вироби за допомогою пластиліну.

    У вас на столах лежить природний матеріал, візьміть той, який вам необхідний для виготовлення виробу.

    Діти відбирають матеріал.

    Вихователь: Приступайте до виконання вироби, а потім ми подивимося на ваших пташок.

    Діти працюють під музику "Пори року" П. І. Чайковського

    Рефлексія.

    Чи все у вас вийшло? Чия виріб подобається більше? Чому?

    Що нового ви сьогодні дізналися? Що вам запам'яталося найбільше?

    Ви великі молодці, мені дуже сподобалося, як ми з вами провели час. Та ін.





    Конспект освітньої ігрової ситуації з конструювання з природного матеріалу «Осінь золота»