Конспект освітньої діяльності з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож на планету шампунькі»




Дата конвертації22.06.2017
Розмір7.94 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Надія Миколаївна
Конспект освітньої діяльності з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож на планету шампунькі»

муніципальне казенне

дошкільний навчальний заклад

дитячий садок № 10 «Сонечко»

м Приволжск

КОНСПЕКТ

ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

З ДІТЬМИ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

НА ТЕМУ

«Розкрити ПЛАНЕТУ»

вихователь

першої кваліфікаційної

категорії

Сухарева

Надія Миколаївна

2017р.

Мета: створити сприятливу емоційну атмосферу і умови для

творчої діяльності дітей, познайомити з новою технологією нетрадиційного малювання- малювання мильною піною

завдання:

освітні:

-Вчити дітей поєднувати в малюванні різні техніки зображення, доповнювати малюнок аплікацією;

- закріплювати вміння відповідати на питання повним відповіддю, спілкуватися з

дорослими і однолітками

Розвиваючі:

-содействовать розвитку фантазії, уяви, творчих здібностей;

виховні:

-виховувати в дітях бажання надавати допомогу іншим;

- виховувати позитивне ставлення до малювання;

Матеріал: мультимедійне обладнання, відеозапис листи шампунькі, макет космічного корабля, аудіозаписи «Музика космосу 2006« А. Рибников, Музика космосу- Тема мрії (політ з космонавтом) -А. Рибников.

-Відео - «Політ в космос», «видаляти планета»

-заставка-картінка- «Зображення млявої планети».

шампунь, біла і кольорова гуаш, вирізані з паперу метелика, кисті для малювання, одноразові стаканчики, трубочки для коктейлю, листи для малювання тоновані (зелені, клей.

хід заняття

В .: Хлопці, сьогодні на вулиці похмуро і сумно. А в нашому дитячому садку весело і світло. А весело і світло тому що до нас прийшли гості, а ще від ваших посмішок, адже кожна посмішка - це маленьке сонечко, від якого стає тепло і добре. Привітайтеся з гостями і подаруйте їм свої посмішки. А вони в свою чергу подарують свої усмішки нам. А тепер подивіться один на одного і теж посміхніться.

Молодці!

Хлопці, а ви любите малювати? А що ви любите малювати? (Відповіді дітей.)

Що це? Хлопці нам з вами хтось дзвонить по скайпу, давайте відповімо.

Відео, каже шампунькі: «Друзі, жителі невідомих планет! Я, шампунькі, з Мильної планети, прошу вас про допомогу! Нашу, раніше таку кольорову повітряну планету Кронг - завойовник перетворив в чорну і брудну! Допоможіть мені розфарбувати планету! Щоб вона знову стала такою ж кольоровий і веселою! Мені одній не впоратися! »

Хлопці, хто така шампунька?

Як ви думаєте, ми зможемо їй допомогти?

Що нам треба для цього зробити? (Якщо діти не здогадуються, що планету потрібно розфарбувати, вихователь задає питання: «А може бути, що б планета шампунькі знову стала різнокольоровою, ми її розфарбуємо)

-Але спочатку потрібно потрапити на Мильну планету! Як це зробити?

(полетіти на космічному кораблі, літаючій тарілці)

- У нас в групі є невеликий космічний корабель. Як ви думаєте, він нам зможе допомогти потрапити до шампунькі (Звичайно допоможе)

Гадаю, нам пора поспішати на допомогу! Займайте місця на кораблі! І в путь!

Під музику- «Музика космосу 2006« А. Рибников. -на екрані інтерактивної дошки демонструється відео «Політ в космос». Вихователь читає вірш:

Я хотів би злітати на Місяць,

У нерозгаданий світ зануритися.

І подібно до красивого сну

До самої яскравої зірки доторкнутися.

Долетіти до далеких планет орбіт,

Невідомих всім нам вимірювань,

Де загадковий космос зберігає

Багато таємниць неосяжної всесвіту!

На екрані з'являється зображення млявої планети. Різкий звук. Музика обривається.

- Думаю, ми вже на місці.

Хлопці, подивіться, яка темна, сумна зовсім невесела планета шампунькі.

-Що ми бачимо на цій планеті? (камені, пил)

Ну, що хлопці раз ми прилетіли на цю планету, тоді за роботу, розфарбуємо її, щоб вона ожила, стала чудовою, квітучої планетою.

Ось якраз і майстерня шампунькі, все необхідне для малювання тут приготовлено. Одягайте фартухи.

Розсаджуйтеся зручніше.

-Які матеріали та інструменти для малювання ви знаєте? (Олівці, фарби, олівці, фломастери, пензлі, щітки, штампи, пальці і т. Д.)

-Молодци! Ви знаєте велика кількість інструментів і матеріалів для малювання. Але хлопці, подивіться, що нам залишила шампунькі? Як ви думаєте навіщо він тут? (поруч з шампунем лежить записка)

Шампунька нам залишила ще записку.

- «Сподіваюся, в малюванні вам допоможе моя коса!» Хлопці, а хто знає, що шампунькі називає своєю косою.

Вихователь натискає на тюбик і з'являється «шапка» з мильної піни.

- Ви знаєте, як її використовувати для малювання? (немає)

-А ви хочете навчитися? (та)

Що б вийшов спеціальний розчин нам необхідно змішати воду, гуаш і додати трохи шампуні.

У нас вийшов чарівний розчин. Сьогодні ми з вами будемо малювати за допомогою повітря, для цього нам знадобиться коктельная трубочка. Ми опускаємо трубочку в розчин і починаємо дути до освіти пінної шапки.

Ось така пінна шапочка у нас вийшла, тепер ми беремо листок паперу і прикладаємо до нашої шапочці. Подивіться ось такий гарний, повітряний відбиток у нас вийшов. Послухайте загадку і спробуйте її відгадати, ви дізнаєтеся що у нас з вами виходить. (загадка про кульбаба)

Чого не вистачає у нашого кульбаби? Стеблюк і листочки я пропоную намалювати за допомогою пензлика і гуашевих фарб.

Хлопці, коли ми полетіли в подорож, я з собою захопила чарівну коробочку. Хочете подивитися, що ж у ній? Як ви думаєте, метеликам сподобалися наші квіти?

Які гарні квіти у нас вийшли. Давайте розмістимо їх на мольберті, шампунька побачить їх і зрадіє.

Гра «Баночка і бульбашки»

Відео шампунькі: Які прекрасні яскраві малюнки у вас вийшли, на нашій галявині з'явилося багато красивих кульбаб, і прилетіли вродливі, різнокольорові метелики. Я думаю злий Кронг-завойовник ніколи не переможе таку красу. У мене для вас в подарунок є сюрприз. Дякуємо! ви мені дуже допомогли! До побачення!

Ну що ж хлопці пора нам з вами в дитячий сад повертатися. Займай ті місця на нашому кораблі.

Ось ми з вами і на місці.

Вам сподобалося наше подорож?

-Хлопці, де ми були сьогодні? (Літали на планету шампунькі)

-Для чого ми туди вирушили? (Для того, щоб допомогти шампунькі)

Як ви думаєте, у нас вийшло допомогти шампунькі?

-Чому у вас все вийшло? (ми були уважними, дружними, акуратними)

-Хочете подивитися, що за сюрприз приготувала нам шампунькі. Ой да тут мильні бульбашки! Це означає, що ви все працювали на відмінно! Дякую вам хлопці!

Хочете пограти з мильними бульбашками? Тоді вирушаємо в групу на веселу гру ...





Конспект освітньої діяльності з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож на планету шампунькі»