• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Конспект освітньої діяльності в середній групі (пізнавальний розвиток (ліплення) «Комахи на галявинці»




    Дата конвертації03.04.2017
    Розмір5,45 Kb.

    Анна Лобода
    Конспект освітньої діяльності в середній групі (пізнавальний розвиток (ліплення) «Комахи на галявинці»

    Мета: Дати дітям уявлення про комах, викликати інтерес до світу природи, формувати реалістичне уявлення про неї закріпити прийоми скочування, розвивати сприйняття кольорів. Розвивати координацію рухів рук, дрібну моторику.

    Завдання: Вчити створювати образ комахи з окремих деталей - відщеплення маленьких шматочків, скочування, розплющення, передаючи в поделке будова предмета. Розвивати у дітей тактильну чутливість, вміння входити в певний образ. Розвивати словник, дрібну моторику рук, координувати рухи рук, творчу уяву.

    Матеріал: набір полімерної глини; дошка для ліплення; стеки; серветка для рук; ілюстрації гусениці, сонечка і бджоли.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, подивіться яка сьогодні гарна погода. Сьогодні я запрошую вас погуляти на галявинці.

    Вихователь і діти підходять до екрану із зображенням галявини.

    Вихователь: Хлопці, подивіться яка чудова галявина. Я вам пропоную розгадати загадки і дізнатися, хто ж живе на цій галявині.

    Бабочкина дочка

    Вся в дрібних яскравих точках,

    Повільно повзе,

    Листочки гризе (гусениця)

    Вихователь: Молодці хлопці, відгадали мою загадку. Хлопці, а давайте ми з вами спробуємо зліпити таку ж гусеницю. А з чого ми можемо зліпити гусеницю?

    Діти: Пластилін, глина, тісто.

    Вихователь: Молодці хлопці. Сьогодні ми з вами будемо ліпити з полімерної глини. На дотик він нагадує пластилін, тільки більш пластичний і менш липкий.

    Вихователь: Давайте згадаємо, на які форми схожа гусениця?

    Гра «Складемо гусеницю» (Дітям включається програма з різними геометричними формами: великі і маленькі кола, квадрати, трикутники). Дітям пропонується вибрати форми для ліплення гусениці.

    Вихователь: Які ви молодці. Хлопці, давайте візьмемо глину зеленого кольору для гусениці. Треба скачати кілька куль різного розміру і скріпити їх між собою. (На моніторі з'являється зображення поетапної ліплення гусениці)

    Вихователь: Які чудові гусениці у вас вийшли.

    Вихователь: А давайте ще подивимося, хто живе на галявинці разом з гусеницею.

    Червоний, маленький клубочок,

    На спині трохи точок,

    Чи не кричить і не співає,

    А по листку повзе. (Божа корівка)

    Вихователь: Молодці хлопці. А якого кольору сонечко? (На моніторі з'являються баночки з фарбами різного кольору, вихователь пропонує дітям вибрати кольору для сонечка).

    Вихователь: А зараз ми з вами спробуємо зліпити сонечко. Візьмемо два шматочки глини, червоний і чорний. Скачаємо дві кульки. Шарик якого кольору ми візьмемо для тіла сонечка?

    Діти: Червоний

    Вихователь: А якого кольору кульку ми візьмемо для голови сонечка?

    Діти: Чорний.

    (На моніторі з'являється зображення поетапної ліплення сонечка.)

    Физкультминутка

    Ми сонечка (стрибки) -

    Швидкі та спритні (біг на місці!

    За травичці соковитою ми повземо (хвилеподібні рухи руками,

    А після в ліс гуляти підемо (йдемо по колу).

    У лісі чорниці (тягнемося вгору) і гриби (присідаємо ...

    Втомилися ноги від ходьби (нахили!

    І їсти ми давно хочемо (гладимо животик ...

    Додому швидше полетимо ( «летимо» нас свої місця!

    Вихователь: Молодці хлопці, і сонечка у вас вийшли чудові. Але на нашій галявині є ще один мешканець. Вгадаєте хто це?

    Я пахну влітку і пилком.

    Лечу до квіточок кулею.

    Але я буваю дуже злий.

    До того, хто лізе у вулик! (бджола)

    Вихователь: Як здорово. Ви відгадали всіх жителів галявинки. Але зліпили ми з вами не всіх. Кого ми ще не зліпили?

    Діти: Бджолу.

    Вихователь: Якого кольору глину ми візьмемо для ліплення бджоли?

    Діти: Жовтий і чорний.

    Вихователь: Молодці хлопці. Давайте скачаємо з вами кулька з жовтої глини, а з чорної ми зробимо дві смужки і приклеїмо їх на жовтий кулька.

    (На моніторі з'являється зображення поетапної ліплення бджоли.)

    Вихователь: Хлопці, подивіться які гарні мешканці галявини вийшли. Ви всі молодці і добре постаралися сьогодні.

    Підсумок. Кого ми з вами сьогодні ліпили? (гусеницю, сонечко, бджолу). А де вони живуть? (на галявинці). З чого ми з вами ліпили? (з полімерної глини, з глини).

    Прикріплені файли:

    lepka-v-srednei-grupe_ue7c1.pptx | 146,82 КБ | Завантажено: 80




    Конспект освітньої діяльності в середній групі (пізнавальний розвиток (ліплення) «Комахи на галявинці»