Конспект освітньої діяльності. Тема: Як дикі тварини готуються до зими




Дата конвертації02.05.2017
Розмір9,57 Kb.
ТипТемочка

Наталія Новікова
Конспект освітньої діяльності. Тема: Як дикі тварини готуються до зими

Вихователь - Новікова Наталія Анатоліївна

Безпосередньо-освітня діяльність в старшій групі компенсує спрямованості для дітей з важкими порушеннями мови

Освітня галузь «Пізнання»

Розвиток кругозору і пізнавально-дослідницької діяльності

в природі

Тема: Як дикі тварини готуються до зими

Мета: узагальнити та доповнити знання дітей про те, як дикі тварини готуються до зими

завдання:

- дати дітям знання про те, як дикі тварини готуються до зими (готують запаси їжі; готують нори і сплять; змінюють шерсть; зимують і не роблять запасів їжі на зиму);

- закріпити отримані знання в грі «Допоможи звірам підготуватися до зими»;

- закріпити поняття «дикі тварини» (дикі - тому що звірі живуть в лісі; самі добувають їжу; самі будують житло; за ними людина не доглядає);

- закріплення поняття - «Справа»;

- продовжувати вчити дітей збирати образ картинки з декількох частин; відповідати на питання повними реченнями;

- вчити дітей складати описовий розповідь про тварину за схемою;

- виховувати культуру спілкування зі - однолітками і дорослими;

- виховувати інтерес до життя диких тварин в лісі і бажання дізнатися щось нове про них (як готуються до зими)

устаткування:

Іграшка - Білочка, покривало, картина із зображенням лісу, велика магнітна дошка, магніти, конверт + конверти з розрізними картинками на кожну дитину з зображенням дикої тварини, схема - план описового оповідання, ноутбук, фільм про те як звірі готуються до зими, нагрудні маски із зображенням тварин, мольберт, указка, корзинка з печивом

I. Привітання «Назви сусіда ласкаво»

- Хлопці, подивіться, скільки гостей у вас сьогодні. Ви любите, коли до вас приходять гості? (та) Гості дуже хочуть познайомитися з вами. Тільки мені дуже хочеться, щоб ви не самі гостям представилися, а про кожен розповів би його сусід. Давайте станемо в коло, і кожен з вас назве ласкавим ім'ям свого сусіда праворуч.

II. Організаційний момент.

Іграшка-білка сидить на дивані, який накритий покривалом, так, щоб діти не бачили.

Вихователь: Діти, мені здалося, що хтось увійшов до групи і сховався, я зараз подивлюся, хто це може бути? Так, це білочка в гості до нас прийшла!

Білочка:

Привіт, хлопці!

Діти: Здрастуй, Білочка.

Білочка: Як вас багато, а я ось одна.

Вихователь: Білочка, а чому ти одна?

Білочка: Мої друзі кудись втекли в ліс, і я їх не можу знайти, вони зараз готуються до зими.

Вихователь: Хлопці, давайте Белочке допоможемо знайти її друзів.

Діти: Так, допоможемо.

Вихователь: Діти, але спочатку згадаємо, де живе білка?

Діти: У лісі

Вихователь: Якщо білка живе в лісі, значить вона яка?

Діти: Лісова, дика.

Вихователь: А друзі у білки, які?

Діти: Теж дикі звірі (або дикі тварини).

Вихователь: Чому їх так називають: дикі?

Діти: Тому що вони самі живуть в лісі, самі добувають їжу, самі будують житло, і людина за ними не доглядає.

Вихователь: Ну, що ж йдемо шукати друзів білочки? (та)

III. Основна частина.

Вихователь: А щоб опинитися в лісі, треба вимовити заклинання:

Ти подуй в свої долоні,

Покружляв потім трошки:

Ми тепер в лісі дрімучому,

Виявилися з білочкою

І допоможемо їй знайти друзів

Всі ми - хлопчики і дівчатка.

Діти з вихователем підходять до картини, де намальований густий ліс.

Вихователь: Ось ми і в лісі. Діти, який ліс перед нами?

Діти: Ліс густий, темний, зачароване, страшний, дрімучий, загадковий, таємничий, чарівний, і. т. д.

Вихователь: Давайте привітаємося з лісом.

Діти: Здрастуй ліс!

вихователь:

Дрімучий ліс!

Повний казок і чудес!

Хто в глушині твоєї таїться?

Що за дикий звір?

Все відкрий, що не утаі:

Ти ж бачиш ми свої.

Вихователь і діти: Будь ласка, дрімучий ліс, підкажи, як нам знайти друзів білочки? Хто вони? Як їх звати?

Вихователь: Діти, тут якийсь конверт висить на гілці, зараз я відкрию і подивлюся, що там? Тут лежать розрізні картинки і схема. Роздаю дітям по конверту. Пропоную їм підійти до столів. Для вас є завдання, ви повинні скласти картинку і назвати тварину, яке там зображено. Це буде один білочки. Потім, за допомогою схеми розповісти про цю тварину все, що ви знаєте.

Діти складають картинку із зображенням тварини, і потім кожна дитина по черзі, називає свого тваринного і описує його за планом:

- хто це?

- де живе?

- частини тіла?

- чим харчується?

- житло?

- дитинчата?

(білка, лисиця, ведмідь, вовк, заєць, їжак)

А вихователь має на картині силуети тварин (білку близько дупла, зайця під кущем, лисицю близько нори і т. Д.)

Вихователь: Білочка - це все твої друзі?

Білочка: Так, спасибі хлопці! Я пішла до них, буду разом зі своїми друзями готуватися до зими, до побачення!

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте як білочка, і її друзі готуються до зими? (відповіді дітей)

Вихователь: Я пропоную вам присісти на пенёчкі, і подивитися фільм, про те, як дикі тварини готуються до зими.

Вихователь: Ось, ми і дізналися, як звірі готуються до зими? А як вони готуються до зими?

Діти: готують запаси їжі; готують нори і сплять; змінюють шерсть; зимують і не роблять запасів на зиму.

Вихователь: Ну що хлопці втомилися? Давайте трохи пограємо.

- Хлопці, а ви хочете самі перетворитися в лісових звірів? (та)

Ось навколо нас зимовий ліс,

Повний таємниць і чудес.

З вами ми вже не діти -

Всі ми вовки і ведмеді.

- Подивіться, а ось і маски тварин на пенёчках лісової галявини. Підходьте ближче і самі вибирайте, в кого б ви хотіли перетворитися. (Діти надягають нагрудні маски).

Физкультминутка

Раз - навприсядки,

Два - стрибок.

Це заяча зарядка.

А лисенята як прокинуться,

Люблять довго потягнутися,

Обов'язково позіхнути,

Ну і хвостиком вильнути.

А вовченята - спинку вигнути

І легенько підстрибнути.

Ну а ведмедик клишоногий,

Широко розставивши лапи:

Те одну, то обидві разом,

Довго тупотить на місці.

Вихователь: А тепер пограємо в таку гру «Допоможи диким тваринам підготуватися до зими». Станом в коло. Я буду задавати питання, а той, хто буде відповідати на нього, буде вихолостити в коло і представляти своє тварина.

- Які звірі готують на зиму запаси? (білка)

- Які звірі готують нори і сплять всю зиму? (їжак, ведмідь)

- Які звірі міняють шерсть? (заєць, білка)

- У яких звірів до зими шерсть гущі стає? (вовк, лисиця)

- Які тварини зимують, але не роблять запасів їжі? (вовк, лисиця, заєць)

IV. Заключна частина.

Вихователь: У лісі краса і спокій, а нам пора додому.

- Ось, хлопці, ми і побували з вами в лісі, допомогли білочку знайти своїх друзів. А зараз нам пора повертатися в дитячий сад.

Ти подуй в свої долоні,

Покружляв потім трошки:

Ми тепер - не білочки,

І вже - НЕ зайчики,

Всі ми знову - дівчинки

І, звичайно, - хлопчики.

Діти знімають маски.

- Ось ми знову опинилися в дитячому саду.

Підведення підсумків:

- Хлопці, де ми з вами побували? (в лісі)

- Кого ми з вами побачили в лісі? (Диких тварин)

- Що нового дізналися про диких тварин, що живуть в лісі? (про те, як вони готуються до зими)

- А як тварини готуються до зими? (Готують запаси їжі, нори, впадають в сплячку, змінюють шерсть, зимують і не роблять запасів)

рефлексія:

Хлопці якщо вам сподобалося наше подорож по лісі, то простягніть мені ваші ручки, а якщо не сподобалося - сховайте за спинку.

Стукіт у двері. Вихователь виходить і приносить кошик з печивом - горішки. І повідомляє дітям, що білочка в подяку принесла частування для хлопців.





Конспект освітньої діяльності. Тема: Як дикі тварини готуються до зими