• Хід освітньої діяльності

  • Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення «Подорож на поїзді»




    Дата конвертації22.04.2017
    Розмір6.27 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Санькова Ельміра Алекперовна
    Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення «Подорож на поїзді»

    Конспект організованої освітньої діяльності

    Розвиток мовлення

    Тема «Подорож на поїзді»

    для дітей 2 - 3 років

    Підготувала: вихователь Санькова Ельміра Алекперовна

    Освітні області: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, фізичний розвиток

    Мета: знайомити дітей з домашніми тваринами кішкою, конем

    завдання:

    Навчальні:

    - вчити впізнавати тварин за описом,

    - вимовляти звуконаслідування,

    - знайомити з видом транспорту - поїздом

    Розвиваючі:

    - розвивати мову дітей

    - розвивати дрібну моторику рук

    - формувати бажання брати участь в колективних іграх

    виховні:

    - виховувати любов до тварин

    - виховувати дружні взаємини

    Попередня робота: розгляд картинок із зображенням кішки, коні; розучування вірша А. Барто «Конячка», пальчикової гри «Як у нашого кота», «Пісеньки друзів» С. Михалкова

    Устаткування і матеріали: дитячі стільчики, поставлені один за іншим (поїзд, дві ширми - будиночки, м'які іграшки кіт і конячка, стрічки атласні широкі - упряжки для коней, аудіозапис «Пісеньки друзів» С. Михалкова

    Словникова робота: кішка, кіт, кінь, ту-ту-ту, мяу, і-го-го

    Хід освітньої діяльності

    1. Організаційний момент

    Вихователь пропонує дітям вирушити в подорож на поїзді

    Вихователь: Діти, ви хочете відправитися в подорож на поїзді? (Так) Тоді займайте місця (діти сідають на заздалегідь приготовані стільчики, поставлені один за іншим, вихователь сідає на поруч поставлений стілець, обличчям до дітей)

    2. Основна частина

    Вихователь: Наш потяг відправляється. Як поїзд дає сигнал?

    Діти: Ту-ту-ту

    Вихователь: А щоб нам не було нудно в дорозі, давайте заспіваємо пісеньку

    (співають «Пісеньку друзів» С. Михалкова)

    Ми їдемо, їдемо, їдемо

    В далекі краї,

    Хороші сусіди,

    Щасливі друзі.

    Нам весело живеться,

    Ми пісеньку співаємо,

    І в пісеньці співається

    Про те, як ми живемо.

    Краса! Краса!

    Ми веземо з собою кота,

    Чижика, собаку,

    Петьку - забіяку,

    Мавпу, папуги

    Ось компанія яка!

    Вихователь: Увага! Наш потяг під'їжджає до станції і зупиняється, ш-ш-ш. Як зупиняється потяг? (діти повторюють звуки)

    Вихователь: Хлопці, виходьте з вагонів (підходять до ширми - будиночка) Хто ж живе на цій станції? Давайте відгадає (загадує загадку)

    М'які лапки,

    А в лапках царапки

    Діти: Кот, кішка

    Вихователь: Молодці, хлопці, правильно відгадали. А ось і господар (виносить з-за будиночка кота - м'яку іграшку)

    Діти вітаються з котом, гладять його

    Вихователь: Хлопці, а як кіт просить молочка? (мяу - мяу, а що любить їсти (рибку, сметану, молоко)

    Вихователь: А що це у кота? (показує голову, лапки, хвіст, діти називають)

    Вихователь: Діти, кіт запрошує пограти з ним

    Пальчикова гра «Як у нашого кота»

    Як у нашого кота (діти показують вушка)

    Шубка дуже хороша (піднімають плечики, розводять руки)

    Як у котика вуса (вказівні пальці прикладають до верхньої губи назустріч один одному)

    Дивною краси (розводять руки, захоплюються)

    Очки сміливі, (показують очі)

    Зубки білі (посміхаються, показують куточки рота)

    Кот хвалить дітей і каже, що йому пора йти ловити мишей

    Вихователь: Хлопці, а нам пора вирушати далі в шлях (діти займають свої місця, і поїзд відправляється, в дорозі вони співають «Пісеньку друзів»)

    Вихователь: Увага! Наш потяг приїхав на станцію і зупиняється, «ш-ш-ш» (діти вимовляють звуки)

    Виходимо з вагонів і постараємося відгадати, на яку станцію ми приїхали, хто ж тут живе

    Вихователь загадує загадку про конячці:

    Вона швидко бігає, їсть травичку, кричить і-го-го

    Діти відгадують, вихователь хвалить і з будиночка виносить конячку

    Конячка вітається з дітьми

    Вихователь: Як конячка кричить (і-го-го, що любить їсти (травичку, що у неї є (хвіст, грива, ноги, голова)

    Вихователь: Діти, наша конячка дуже любить вірші, давайте прочитаємо їй, а за це вона нас покатає

    Діти: (хором) Я люблю свою конячку,

    Зачешу їй шерстку гладко,

    Гребінцем пригладжено хвостик

    І верхи поїду в гості

    Конячка хвалить дітей і пропонує покататися

    Рухлива гра «Коники»

    Діти діляться на пари, на одного надаватися стрічка - упряжка, інший тримає кінці стрічки, і вони біжать один за одним, примовляючи «но-но-но», зупиняються, кажучи «Тпру, приїхали»

    Після гри конячка прощається з хлопцями і йде

    Вихователь: А нам хлопці, теж пора додому. Займайте місця, наш поїзд відправляється

    Діти займають місця, поїзд дає сигнал

    Діти: Ту-ту-ту

    (в дорозі співають «Пісеньку друзів»)

    Вихователь: Ось, ми і приїхали

    3. Заключна частина

    Хлопці, вам сподобалося наше подорож? (Так)

    На чому ми їхали (на поїзді)

    У кого ми були в гостях? З ким грали (з котом, конячкою)

    А тепер нам пора в групу





    Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення «Подорож на поїзді»