Конспект організованої освітньої діяльності з ліплення старша група




Дата конвертації21.01.2020
Розмір5,03 Kb.
ТипТемочка

Олена Зайцева
Конспект організованої освітньої діяльності з ліплення «Рибка» (старша група)

Темі: «Рибка»

Мета: Закріплювати вміння зображати фігуру рибки способом пластілінографіі на площині, створюючи зображення в полуоб'ёме.

Програмні завдання:

1. Закріпити навички роботи з пластиліном, використовуючи різні способи ліплення (розкочування, розмазування, сплющивание).

2. Домагатися виразності виконання способу рибки за допомогою стеки і трубочок від ватних паличок.

3. Розвивати дрібну моторику, посидючість, творчі здібності.

4. Продовжувати виховувати дружні взаємини між дітьми; турботу і повагу до навколишнього світу.

Попередня робота: бесіда з дітьми про риб, читання «Казки про рибака і рибку» А. С. Пушкіна, розгляд ілюстрацій, спільна підготовка дітей і вихователя паперового фону «синього моря».

Матеріали і інструменти: Дощечки для ліплення; пластилін; стеки; трубочки ватних паличок; серветки для рук, папір (для очищення дощечки, силуети рибок; паперовий фон «синього моря»; ІКТ.

Хід заняття:

вихователь:

- Перш ніж почати заняття, давайте візьмемося за руки, сміявся, один одному і постараємося налаштуватися на активну роботу, а допоможе нам в цьому вправу.

Слова ви будете повторювати за мною.

-Здрастуй, сонце золоте,

Здрастуй, небо блакитне,

Здрастуй, вільний вітерець,

Здрастуй, маленький паросток,

Здрастуй, милий мій дружок!

Звучить сигнал відео повідомлення. (Дзвіночок)

Діти, нам прийшло повідомлення давайте подивимося.

На екрані з'являється «Золота рибка»

- Хлопці, сьогодні вранці я і мої подружки рибки плавали і веселилися у себе в синьому морі, співали веселі пісеньки, грали в морські догонялки. Але, раптом з - за каменя виплив великий скат. Він був дуже сердитий на нас, тому що ми порушили його сон. Це був злий чаклун, він зачарував мене і подружок, позбавив нас усіх яскравих фарб. І тепер я не знаю, як мені бути і що робити.

Вихователь: - Що ж дівчата і хлопці, зможемо ми допомогти нашій красуні? (Відповіді дітей).

Вихователь: Так, ви маєте рацію! Ми можемо повернути рибкам їх яскраві фарби за допомогою пластиліну і зробимо їх ще красивіше і нарядней ніж вони були. Подумайте і скажіть, як можна зліпити рибок (з цілого шматка, а що для цього потрібно зробити (розкачати тулуб рибки, прямими рухами рук; прийомом прищипування зробити плавники і рот рибку, витягнути хвіст).

-Молодци! Цей спосіб нам добре знайомий.

А як ще можна зобразити рибку, ми вже з вами виконували роботи таким способом (малювання пластиліном).

- Молодці!

вихователь:

- Хлопці, ми сьогодні будемо малювати рибку пластиліном. У нашій роботі ми будемо використовувати яскраві кольори пластиліну.

Як ми буде це робити, хто нам нагадає (Відповіді дітей).

Спочатку відщипуємо маленький шматочок пластиліну, кладемо на основу, заповнюючи голову, хвіст, плавники пластиліном. Потім розмазує пластилін на тулуб рибки. Для того щоб зробити очей, беремо білий пластилін, відщипуємо від нього трохи пластиліну і розгортаємо маленьку кульку, сплющуємо і прикріплюємо очей на голову рибки. Далі беремо маленький шматочок чорного пластиліну (невеликий шматочок, розгортаємо шар, сплющуємо і робимо зіницю рибку, накладаємо поверх білого пластиліну.) Рот рибки - будемо робити з червоного пластиліну, відщипуємо невеликий шматочок пластиліну і надавлюють рухами вказівного або великого пальця розмазує пластилін.

А щоб зробити луску рибкам нам допоможуть трубочки ватних паличок.

Робимо все акуратно, не виходячи за контур, який у вас намальований

(Частковий показ виконання роботи).

Але перед тим як ми почнемо нашу роботу давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

(Пальчикова гімнастика).

рибки

Десять риб спіймали ми-

У річці плавали вони.

Лящ, плотва, минь, карась,

Окунь, щука, сом, йорж, в'язь,

А десятий вугор був,

Він зірвався і поплив.

Хід виконання.

Після виконання роботи діти відносять своїх рибок в «море».

Діти, подивіться, які у вас вийшли гарні рибки, вони всі різні.

Які ви молодці!

Аналіз робіт.

Так кожна рибка красива по-своєму.

З'являється на екрані рибка

- Хлопці! Які ж ви молодці, що допомогли мені і моїм зачарованим подружкам, не залишили нас в біді. Велике вам спасибі! За ваші старання, за вашу допомогу, я хочу вам віддячити і подарувати вам гру.

(Діти отримую в знак подяки гру).

Конспект организованной образовательной деятельности по лепке «Рыбка» (старшая группа)




Конспект організованої освітньої діяльності з ліплення старша група