• Хід освітньої діяльності

  • Конспект організованої освітньої діяльності по соціально-комунікативному розвитку «Мій улюблений дитсадок»




    Дата конвертації14.05.2017
    Розмір7.76 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Санькова Ельміра Алекперовна
    Конспект організованої освітньої діяльності по соціально-комунікативному розвитку «Мій улюблений дитсадок»

    Конспект організованої освітньої діяльності

    Соціально-комунікативний розвиток

    Тема «Мій улюблений дитсадок»

    для дітей 3 - 4 років

    Підготувала: вихователь Санькова Ельміра Алекперовна

    МБДОУ № 28 м Шахти Ростовська область

    Освітні області: соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток

    мета:

    - формування позитивного ставлення до дитячого садка

    завдання:

    Навчальні:

    - вчити вести діалог

    - вчити відповідати на питання

    - вчити складати розповідь по сюжетній картині

    - вчити послідовно розповідати про події, які відбувалися з особистого досвіду

    Розвиваючі:

    - розвивати вміння передавати свій емоційний стан, співпереживати дітям, дорослим, літературним персонажам;

    - продовжувати знайомити дітей з правилами поведінки в дитячому саду, долучати до елементарних загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками і дорослими

    - розвивати вміння відгадувати загадки

    - розвивати інтерес до художньої діяльності;

    - розвивати навички малювання пензлем

    виховні:

    - виховувати добре ставлення до дітей, дорослим, бажання допомагати ігровому персонажу

    - викликати позитивні емоції від роботи в процесі продуктивної діяльності

    Попередня робота: екскурсія по дитячому саду - знайомство зі співробітниками, бесіди про дружбу, улюблені іграшки, читання художньої літератури, заучування віршів

    Матеріал й устаткування: лялька Маша, ноутбук, слайди із зображенням режимних моментів, вірші, загадки, папір та приладдя для малювання фарбами

    Словникова робота: дружба, не ображати, поступатися, ділитися, прощати

    Хід освітньої діяльності:

    1. Організаційний момент

    В гості до дітей приходить лялька Маша.

    Вихователь пропонує послухати розповідь Маші про те, як їй було самотньо, нудно вдома, коли вона захворіла.

    2. Основна частина

    вихователь:

    За вікном сьогодні вітер,

    Навіть в будинку чутно, як гуде,

    У дитячий сад пішли давно все діти,

    Тільки Маша в кімнаті сидить.

    Наша Маша кашляє трошки -

    Застудилася у дворі вчора,

    Може, промочила Маша ніжки

    В калюжі посередині нашого двору?

    Мами немає, і на роботі тато,

    У будинку оселилася тиша.

    Думаєте, Маша буде плакати?

    У кімнаті скучити одна?

    Вихователь: Як ви думаєте, Маша скучити одна? Чому? (Відповіді дітей - Маші дуже хотілося в дитячий сад до друзів.)

    вихователь:

    - Ви любите ходити в дитячий сад? (відповіді дітей)

    - Що вам подобається в дитячому садку? (відповіді дітей)

    А тепер уявіть собі, що вранці входить в кімнату мама і каже: «Доброго ранку! Пора вставати, йти в дитячий сад »

    Як ви збираєтеся в дитячий сад? Розкажіть.

    Розповіді дітей: прокидаємося, вмивалися, одягаємося ...

    Вихователь допомагає послідовно скласти свою розповідь кожному бажаючому з дітей

    вихователь:

    Доброго ранку, птиці заспівали,

    Добрі люди, вставайте з ліжка,

    Ховається вся темрява по кутках,

    Сонце встає і йде у справах.

    - А куди йдете ви? дитячий сад)

    Вихователь: Давайте подивимося на картинки і розповімо Маші, як ми проводимо свій день в дитячому садку.

    Діти сідають біля ноутбука, вихователь демонструє слайди

    Слайд 1 «Зарядка»

    Вихователь: Що зображено на малюнку? (Відповіді: діти роблять зарядку)

    Вихователь: Давайте згадаємо, як ми це робимо

    (вихователь читає, а діти виконують)

    У нашій групі кожен день

    роблять зарядку

    виконують вправи

    Строго по порядку

    Всі присіли, дружно встали

    Покрутили головою, повернулись, потягнулися

    І один одному посміхнулися!

    Слайд 2 «Сніданок»

    Діти згадують правила поведінки за столом

    Слайд 3 «Заняття»

    Діти говорять про те, чим займатися їм подобається найбільше.

    Слайд 4 «Прогулянка»

    Діти згадують улюблені ігри на вулиці

    Слайд 5 «Обід. Ми чергуємо »

    Діти розповідають про те, як вони чергують.

    Слайд 6 «Ми граємо»

    Діти розповідають про улюблені ігри з друзями, іграшках.

    Слайд 7 «Йдемо додому»

    Діти розповідають про те, як вони прощаються зі своїми друзями, дорослими, йдучи додому.

    Лялька Маша дякує дітей за цікаву розповідь і пропонує дітям відгадати загадки про іграшки.

    вихователь:

    Звір забавний зшитий з плюшу:

    Є і лапи, є і вуха.

    Меду звірові дай трохи

    І влаштуй йому барліг.

    Стукнеш об стінку - а я відскочив.

    Кинеш на землю - а я підскочу.

    Я з долонь в долоні лечу,

    Струнко лежати я ніяк не хочу.

    Хлопцям весело зі мною:

    На ніжці я кручусь однієї.

    Поки кручуся, я не тужу:

    Кручу - дзижчить, дзижчить - кружляю.

    Він і стрункий, і красивий,

    У нього густа грива!

    Шкода, не можна на ньому промчати.

    Можна тільки погойдатися.

    Ці диво - цеглу

    Я в подарунок отримав.

    Що наложу з них - зламаю,

    Все спочатку починаю.

    Лялька Маша хвалить дітей за правильно відгадані загадки

    Далі вихователь каже, що в групу ходять дівчатка і хлопчики. Всі діти дружать.

    Проводиться пальчикова гімнастика «Дружать в нашій групі ...»

    Діти згадує основні правила дружби:

    1. Завжди допомагай одному, підтримуй його словами і справами

    2. Намагайся поділитися з другом: іграшками, солодощами, книгами

    3. Завжди кажи і всім дорослим тільки правду

    4. Не сварися з друзями, старайся поступитися їм.

    5. Якщо ти припустився помилки і образив одного, або вчинив погано, май мужність зізнатися в цьому і вибачитися

    вихователь:

    - А тепер, послухайте вірш. Чи правильно вчинила дівчинка?

    подарунок

    Прийшла до мене подружка,

    І ми грали з нею.

    І ось одна іграшка

    Раптом сподобалася їй ...

    Мені нудно без іграшки -

    Улюблена була, -

    І все-таки подружці

    жабу віддала

    Е. Благинина

    вихователь:

    - У всіх у вас є друзі, як і у Маші.

    Давайте, сьогодні намалюємо подарунки для ваших друзів.

    Діти проходять за столи і малюють.

    У висновку лялька Маша разом з дітьми розглядає малюнки, хвалить дітей і прощається з ними.

    3. Заключна частина

    Вихователь і діти згадують про те, хто до них приходив в гості, про що вони розповідали, для кого підготували подарунки





    Конспект організованої освітньої діяльності по соціально-комунікативному розвитку «Мій улюблений дитсадок»