• Хід заняття

  • Скачати 12.99 Kb.

    Конспект організованої освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в середній групі «Дикі тварини лісу»




    Дата конвертації30.04.2017
    Розмір12.99 Kb.
    ТипДикі тварини, звірі

    Скачати 12.99 Kb.

    Наталя Єгорова
    Конспект організованої освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в середній групі «Дикі тварини лісу»

    Конспект організованої освітньої діяльності

    по пізнавальному розвитку

    з використанням розвиваючих ігрових технологій

    з дітьми середнього дошкільного віку.

    Єгорова Наталія

    м.Санкт-Петербург 2016 р

    Тема: «Дикі тварини лісу» (Похід в ліс).

    Мета: Закріпити знання дітей про жителів лісу, сформувати уявлення про те, які тварини є дикими, систематизувати знання про їх спосіб життя.

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо - естетичний розвиток»

    «Соціально - комунікативний розвиток».

    завдання:

    Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»

    - збагачувати уявлення дітей про диких тварин, що живуть в лісі;

    - відзначати характерні ознаки представників диких тварин;

    - уточнити, що кожній тварині необхідно житло, їжа, тепло і т. Д.;

    - виявити залежність змін в житті тварин від змін у неживій природі;

    - виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи;

    Освітня галузь «Мовний розвиток»

    - збагачувати мову дітей;

    - активізувати словник по темі заняття;

    Освітня галузь «Фізичний розвиток»

    - розвивати рухову активність, моторику пальців рук;

    - удосконалювати вміння дітей виконувати рухи відповідно до тексту;

    Освітня галузь «Художньо - естетичний розвиток»

    - розвивати вміння входити в певний образ, виконувати імітаційні руху відповідно до тексту;

    - виховувати вміння фантазувати;

    - активізувати дітей театралізованої діяльністю;

    Освітня область: «Соціально - комунікативний розвиток»

    - розвивати у дітей інтерес до живої природи, допитливість і емоційну чуйність;

    - сприяти створенню позитивного емоційного настрою, формування готовності до спільної діяльності з однолітками;

    - розвивати вміння дітей працювати згуртовано, в команді для досягнення необхідного результату;

    Підготовча робота: Створення декорацій зимового лісу, дерев, жител диких тварин, слідів диких тварин, карти лісу, плаката «Хто де живе?». Підготувати картинки із зображенням диких тварин і їх дитинчат, плакат «Дикі тварини». Створення слайд-шоу на тему: «Дикі тварини нашого лісу взимку», підбір аудіозаписи.

    Необхідний матеріал і обладнання: Декорації лісу: ялинки, дерева, плакати, сніговий покрив, сліди тварин, житла тварин, аудіозапис, іграшки: білочки, зайчик, ведмеді; кошики, компас, лупа, карта, рюкзак, сумки, аптечка, фотоапарати, м'яч, машинка, частування для тварин та ін.

    Хід заняття:

    Організаційний момент:

    Діти входять в групу, вітаються з гостями. Знайомство. (Встановлення емоційного контакту).

    Вихователь: - Добрий день, дітки. Коли я йшла до вас в гості в дитячий сад, то по дорозі зустріла білченям. Він загубився. Допоможемо білченям знайти його будинок і маму? Діти: - Так! - А хто знає, де білочки живуть? Діти: - В лісі. А хто ще живе в лісі?

    Діти. У лісі живуть вовк, лисиця, заєць, ведмідь і ін.

    Вихователь. Як назвати цих тварин одним словом?

    Діти. Дикі.

    Вихователь. Подумайте і скажіть, чи всіх диких тварин можна побачити взимку?

    Діти. Ні, не всіх.

    Вихователь. Чому?

    Діти. Ведмеді і їжаки впадають в сплячку і сплять до весни.

    Вихователь. Молодці хлопці. Ну, що, будемо збиратися в дорогу? Давайте тоді збирати наші сумки і рюкзаки. Що ми будемо брати з собою в ліс.

    Основна частина:

    Гра: «Збираємося в похід». (Діти із запропонованих їм речей відбирають ті, які їм необхідно взяти в похід. (Лупа, компас, телефон, карта, фотоапарати, аптечка, м'яч, машинка, і ін.).

    - А як ви думаєте, як живеться звірам взимку? Чому? Холодно і голодно звірам в лісі взимку. А що ж їм допомагає зігрітися? (Шкура, хутро, шуби, пух і т. Д.). А якого кольору взимку у звірів шубки? А щоб звірам не було голодно, давайте візьмемо гостинці для них. Що ми візьмемо з собою? Ось вам корзинка, давайте зберемо в неї частування: (білків - горішки та шишки, ведмедю - ягоди і мед, зайцю - морквину і капусту, їжакові - яблука, лисички і вовка - рибку і т. Д.) Частування приготували, а тепер давайте з вами вирушимо в ліс. Але спочатку необхідно розподілити обов'язки: Хто відповідає за безпеку і здоров'я? (аптечка, Хто відповідає за орієнтування на місцевості? (компас, карта, Хто буде фотографом? (фотоапарати). Решта несуть частування для звіряток. А тепер одягаємося тепліше, щоб не замерзнути і в путь.

    Тактильна гра-масаж "Збираємося на прогулянку".

    За допомогою імітації надягаємо штани, шкарпетки (легке погладжування ніг); надягаємо кофти (погладжування рук, живота); надягаємо валянки або чоботи (погладжування ніг від пальців до коліна); надягаємо шапки (погладжування голови, легкий масаж, імітація зав'язування); надягаємо пуховики і застібаємо гудзики (точкові руху від шиї до живота, зав'язуємо шарфи.

    - Ну все, ми одяглися, тепер можна вирушати в ліс! На вулиці багато снігу, тому нам доведеться пробиратися через замети.

    Імітаційне ігрова вправа "Ми крокуємо по заметах" (емоційна розрядка, розвиток позитивних емоцій, уяви).

    Вихователь: - Я буду говорити слова, а ви повторюйте за мною руху.

    Ми крокуємо по заметах, Діти йдуть, високо піднімаючи ноги

    Олександра Кужель крутолобим.

    Бери вище ногу,

    Проклади іншим дорогу.

    Дуже довго ми крокували, Сідають і погладжують ноги

    Наші ніженьки втомилися. долонями від низу до верху.

    Зараз сядемо, відпочинемо,

    І знову гуляти підемо.

    Дидактичне вправу "Дізнайся тварина по сліду" (розширення кругозору).

    Вихователь: Який гарний зимовий ліс. Подивіться, хлопці, на яку зимову галявину ми вийшли, які ялинки, дерева кругом. А подивіться, скільки снігу навколо, як він іскриться на сонечку. У лісі красиво, тихо, здається - тут нікого немає. Але це не так. У лісі багато лісових жителів. Ой, подивіться, я бачу якісь - то відбитки на снігу. Як ви думаєте, що це? Правильно, це сліди. Я хочу запропонувати вам вгадати, чий це слід. (Можна взяти лупи і розглянути сліди, щоб вгадати де чий слід).

    Вихователь. Хлопці, а правда, що білка живе в норі?

    Діти. Ні! Білка живе в дуплі.

    Вихователь. Ой, як цікаво! Розкажіть, будь ласка, де живуть дикі тварини. Питання: Людина будує будинки, міста, дороги, а у тварин нічого немає? Відповідь: Тварини теж будують собі будинки, і дуже навіть затишні! У них є нори, гнізда, барлоги, комори ... Для будівництва тварини використовують найрізноманітніші матеріали.

    Гра «Де живуть?»

    - Лисиця живе в норі.

    - Ведмідь спить у барлозі.

    - У зайця будинку немає, він спить під кущем, під ялинкою, в заметі.

    - Вовк живе в лігві.

    - Їжак взимку спить в норі.

    Вихователь. - А як тваринки утеплюють своє житло? (Листя збирають, пір'я, мох, траву, пух і т. Д.) - А давайте з вами пройдемо по лісі і подивимося, хто де живе. Може бути, і знайдемо маму нашого білченям. У лісі поводимося тихо, щоб не злякати диких тварин. Йдемо все разом, по карті, далеко один від одного не відходимо, щоб не заблукати. Лісових звірів чіпати не треба, щоб їх не турбувати. А скажіть мені будь ласка, що спільного є у всіх звірів?

    Діти. У всіх тварин є голова, морда, лапи, хвіст ...

    Вихователь. Весь час забуваю, ніж покрито тіло тварин?

    Діти. Тіло тварин вкрите шерстю.

    Вихователь. Правильно. А що робити звірам, яким взимку потрібні теплі шубки, але купити їх вони не можуть (відростити новий хутро, тепліший і густий). Діти розглядають стару вилізши і щільну пухнасту шкурки. З'ясовують, яку з них звірі могли б носити влітку, яку взимку, звідки взимку з'являється пухнаста шубка і куди вона зникає влітку. Вихователь підводить дітей до розуміння того, як звірі «розвішують» в лісі зимові шуби (проводить старої шкіркою по корі дерева, на ній залишаються волоски).

    Діти йдуть по лісі і підходять до нори їжака.

    Вихователь. - Ой, подивіться, чиясь нора. Цікаво, хто тут живе? (нора їжака). Діти підходять до нори, де спить їжачок. - Їжачок спить. - Який їжачок? - Яка у нього шубка? Навіщо йому потрібна така шубка? Ми не будемо його будити, а залишимо для нього гостинці. (Діти залишають йому ласощі і йдуть). Під кущем знаходять зайчика. Бесіда з дітьми, про те як важко живеться зайчику в лісі. У зайчика немає будиночка, він ховається під кущем і своїми довгими вухами й час прислухається. - А для чого зайчику довгі вушка? А навіщо зайчику біла шубка взимку? (Давайте почастуємо зайчика.) - А ось величезний сніжний бугор, а над ним парок піднімається, як ніби піч топиться. Так це ж ведмежа барліг! Вхід в барліг завалюється гілками і землею. Спить ведмідь солодко. Сон його триває до весни. Але ніхто його не наважується потривожити. Ведмежата у ведмедя з'являються взимку і розміром вони не більше двох ваших кулачків, хоча мама у них велика. А все тому, що ведмедиця взимку нічого не їсть і у неї мало молока. Давайте не будемо турбувати сім'ю ведмедів, нехай сплять далі, а залишимо їм ласощі.

    Далі, діти підходять до дупла білочки. Знаходять житло білочки по розвішані на сучках грибам.

    Вихователь. Хлопці, ось ми прийшли в гості до білочку. Подивіться як вона рада, що ми знайшли її бельчонка. Давайте відпустимо його до мами. А навіщо білочка розвішує гриби на сучках? А де вона зберігає свої запаси? (Потім діти пригощають білочку горішками, шишками, грибами. А вона дякує дітей і дає дітям «частування зі своїх запасів», лежить в дуплі).

    Вихователь. Дітки, як ви вже помітили, у всіх тварин є свої дитинчата! А ви знаєте, у кого хто?

    Гра «У кого хто?»

    Вихователь. Скажіть, у лисиці хто? А у зайця? І т.д.

    Динамічна пауза: «На водопій».

    Якось днем ​​лісовою стежкою Діти спокійно йдуть по колу

    Звірі йшли на водопій.один за одним

    За мамою лосеня тупотів лосеня, Йдуть, голосно тупаючи

    За мамою лисицею крався лисеня, Крадуться на носочках

    За мамою їжачихою котився ежонок, Присідають, повільно рухаються вперед

    За мамою ведмедицею йшов ведмежа, Йдуть вперевалку

    За мамою білкою скакали білочки, Скачуть навприсядки

    За мамою зайчиха - косі зайчата, Скачуть на випрямлених ногах

    Вовчиця вела за собою вовченят, Йдуть на четвереньках

    Всі мами і діти напитися хочуть. Обличчям до кола, роблять руху

    мовою - «хлебтають»

    Вихователь. А тепер, пора повертатися з зимового лісу в наш дитячий садок.

    рефлексія:

    Вихователь. - Тепер ми з вами знаємо, як зимують дикі тварини. Хто хоче розповісти, як зимує заєць? А, хто хоче розповісти про лисицю? І т.д.

    Вихователь. А вам, хлопці сподобалося на лісовій галявині? Який у вас настрій?

    Вихователь. А як ви думаєте, звірам добре жити в лісі?

    Діти. Добре. Це їх будинок. Ліс їх годує.

    Вихователь. А як люди повинні поводитися в лісі?

    Діти. У лісі не можна нічого ламати, переслідувати тварин. Треба берегти красу. Ліс не можна забруднювати. І т.д.

    Домашнє завдання: Намалювати вподобаних диких тварин, яких ви сьогодні бачили в лісі.



    Скачати 12.99 Kb.


    Конспект організованої освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в середній групі «Дикі тварини лісу»

    Скачати 12.99 Kb.