• Хід заняття.

  • Конспект організованої освітньої діяльності «Чарівні сніжинки» для вихованців старшої групи




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір4,11 Kb.
    Типзима

    Олена Нестеренко
    Конспект організованої освітньої діяльності «Чарівні сніжинки» для вихованців старшої групи

    Мета: залучати дітей до активної участі в підготовці святкового оздоблення дитячого садка, до виготовлення прикрас до новорічного свята.

    завдання:

    • вчити використовувати різну за фактурою папір.

    • продовжувати вчити дітей складати папір прямокутної форми в різних напрямках.

    • розвивати уяву, фантазію, дрібну моторику рук.

    Хід заняття.

    - Хлопці, яке зараз час року? (зима)

    - Я вам зараз загадаю загадку, а ви спробуйте її відгадати:

    Хто галявини білить білим,

    І на стінах пише крейдою,

    Шиє пухові перини,

    Прикрасив всі вітрини? (зима)

    - А які свята є взимку?

    - Правильно Новий рік! Це один з веселих, яскравих, радісних свят.

    - А як люди готуються до цього свята?

    У цей свято у всіх людей гарний настрій, все одягають карнавальні костюми, маски, прикрашають свої будинки ялинками, гірляндами, ліхтариками, вогнями і багатьом іншим. А ще на Новий рік люди один одному дарують подарунки. І ми з вами теж будемо готувати подарунки для близьких: мам, тат, бабусь друзів. Але ще ми будемо прикрашати нашу групу. Тому нам треба буде робити багато виробів, іграшок, гірлянд. І тому я вам пропоную відкрити майстерню Діда Мороза. Ви згодні? (та)

    - Як видумаєте, де ми її розташуємо в нашій групі?

    - Ось порожня поличка, на ній можна зробити майстерню, де будуть лежати наші роботи, і ми постійно будемо її поповнювати.

    А сьогодні день відкриття майстерні.

    А що ми будемо робити, ви спробуйте відгадати:

    З неба зірки падають,

    Ляжуть на поля.

    Нехай під ними сховається.

    Чорна земля.

    Багато - багато зірочок.

    Тонких як скло;

    Зірочки холодні,

    А землі тепло! (Сніжинки)

    Але ми будемо робити сніжинки не прості, а чарівні. Подивіться на неї.

    Біла, узорная

    Зірочка - малятко,

    Ти зліт мені на руку,

    Посидь хвилинку.

    покружляв Зірочка

    У повітрі трошки,

    Села і розтанула

    На моїй долоньці.

    А. Різдвяна.

    - Але ми будемо робити чарівні сніжинки, які не тануть в руках.

    Як ви думаєте, з чого вона зроблена? (фантиків)

    А як зробити таку сніжинку?

    Я вам розкрию секрет, як її робити.

    - Треба фантики скласти в три шари і посередині заклеїти клеєм.

    І так все фантики. Потім склеїти їх хрестиком. І третій етап - закрити віконечка. Перевернути і ще раз розкрити віконечка.

    І я підійду і прикріплений дощик, щоб можна було повісити її.

    А тепер залишилося тільки розпушити цю сніжинку, і вона стане чарівною.

    Ви запам'ятали, як робити?

    Що ми робили спочатку? Альоша покажи.

    А коли склали всі фантики в три шари, що потім?

    Саша покажи.

    Добре, приступайте до роботи. А щоб вам добре працювалося, я включу вам музику.

    В процесі роботи допомагаю дітям, підбадьорюю їх, говорю прислів'я і приказки про працю:

    «Без праці не витягнеш і рибку зі ставка».

    «Праця годує, а лінь псує».

    «Уміння і праця, все перетруть».

    Молодці, все добре зробили, справжні майстри.

    Альоша, яка сніжинка тобі сподобалася? Чому?

    Маріка, а тобі? Чому?

    А мені сподобалися всі сніжинки, ви все дуже старалися і вийшли справжні чарівні сніжинки.

    Давайте ми помістимо їх в майстерню Діда Мороза.

    Ці сніжинки ми зробили для майстерні, але я впевнена, що ви такі чарівні сніжинки зробите будинку, прикрасите свою домашню ялинку.





    Конспект організованої освітньої діяльності «Чарівні сніжинки» для вихованців старшої групи