Олександра Афанасьєва
Конспект ООД з художньої творчості в підготовчій групі «День дослідів і експериментів»
Конспект організованої освітньої діяльності з художньої творчості в підготовчій групі
«День дослідів і експериментів»
Підготувала Афанасьєва А. В., вихователь ІЗО
Мета: створення умов, в яких дитина стає самостійним суб'єктом пошукової діяльності, привернути увагу дітей і вихователів до такого виду діяльності як експериментування;
Завдання: сприяти розвитку пізнавального інтересу у дітей, сприяти уявлень дітей про отримання нового кольору, познайомити дітей з деякими властивостями фарб і води, навчити проводити нескладні досліди з використанням підручних засобів і предметів; вчити міркувати, аналізувати, робити висновки і пояснювати «чудеса» з наукової точки зору; дати дітям відчути радість відкриттів, розвивати допитливість, допитливість розуму, пізнавальний інтерес.
Устаткування і матеріали: столи, дошка магнітна, картки з правилами роботи в лабораторії, ємність з неньютоновской рідиною, ємності і судини різної форми і розміру, банки з холодною водою, чайник з гарячою водою, прозора скляна ваза, таблетка аспірин-упса, пляшка рослинної масла, 2 шт. піни для гоління, зубочистки, гуаш різних кольорів, лінійка-скребок, піддони одноразові на кожну дитину, листи акварельного паперу на кількість дітей, 3 баночки з розчином акварелі жовтого, синього і червоного кольорів, піпетка.
Попередня робота: Бесіда з дітьми про фарбах, читання літератури «Казка про фарби», перегляд мультфільму В. Сутеева «Півень і фарби», самостійна робота з палітрою, навички зі змішуванням кольорів.
Хід заняття:
Вихователь заводить дітей в зал.
Організаційний момент.
- Придумано кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися:
- Доброго ранку!
- Доброго ранку!
Сонцю і птахам!
- Доброго ранку!
Усміхненим особам!
І кожен стає
добрим, довірливим.
І доброго ранку
триває до вечора.
Загадує загадки дітям про фарби.
На палітрі дівиці,
Кольорові сестриці,
Лист паперовий фарбують,
Коли пензлем мажуть!
(фарби)
Діти відгадують загадки.
Питання вихователя: Як отримати нові кольори? Де можна змішувати фарби? (відповіді дітей)
В: Хлопці, а ви хочете дізнатися, якими іншими способами фарби змішуються і дружать між собою?
Діти: Так!
Електронна гімнастика для очей
В: закривайте, хлопці, очі, нехай вони відпочинуть. (в цей час звучить спокійна музика і в зал заходить Доцент Почемучкіна)
- Привіт, діти! Мене звуть Доцент Почемучкіна (ДП). Сьогодні я запрошую вас в свою чарівну лабораторію, де живуть і ставлять свої досліди фарби.
ДП: А ви знаєте, що таке лабораторія? (діти)
-Так, хлопці, лабораторія це спеціальне місце, де проводять досліди та експерименти. А, ви любите експериментувати? (Діти відповідають)
- Сьогодні ми разом з вами займемося цим захоплюючим заняттям. Тільки для початку запам'ятаємо правила безпеки (Картки, неньютоновская рідина)
БЕЗ ДОЗВОЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
(правила поведінки в лабораторії у вигляді карток)
- вставати з місця
- чіпати обладнання, пристрої та реагенти
- засовувати що-небудь в ніс, рот, вуха та ін.
-ну що ж, хлопці, ось наш перший експеримент з фарбою. А чи знаєте ви основні три кольори? (Діти відповідають) А якщо змішати синю і жовту фарбу, то який колір вийде? Давайте перевіримо?
1 експеримент. Змішування рідин при різних температурних умовах.
використовувалися:
Гаряча і холодна вода, скляні посудини, два барвника, пластикові шприци.
Висновок: холодна вода - важче і щільніше гарячої.
- А тепер, хлопці, я хочу вас запитати, чи вмієте ви розгадувати загадки?
Над тобою, наді мною
Пролетів мішок з водою,
Наскочив на дальній ліс,
Продірявився і зник.
пухнаста вата
Пливе куди - то.
Чим вата нижче,
Тим дощик ближче. (хмара)
2 експеримент - «Кольоровий дощ»
Для проведення цього досвіду потрібні:
• прозорий контейнер, склянку або банку з водою,
• піна для гоління,
• розведений у воді харчовий барвник (підійде фарба для пасхальних яєць).
• піпетка, пензлик або трубочка для коктейлю.
1. У прозору посудину з водою помістити піну для гоління.
2. У невеликій кількості води розвести синій харчовий барвник (приблизно на кінчику ножа).
3. Капнути кілька крапель розведеного барвника на піну в центр. Фарба повільно просочиться через піну, і можна буде спостерігати, як з пухнастих білих хмар йде кольоровий дощик.
музична Физминутку
3 експеримент. "Лава лампа"
ДП. Нам знадобиться вода, барвник і рослинне масло. Наллємо трохи води і масла в ємність і розмішати їх ложкою. Що ви спостерігаєте? Змішалася чи вода і масло?
Діти: відповіді дітей, висновок роблять самостійно: як б не змішували масло з водою, навіть після перемішування вони знову розділяються.
ДП (доповнює висновок дітей)
Шар масла знаходиться на поверхні води. Це відбувається тому, що частинки масла і частинки води відштовхуються одна від одної. Суміш рідин, які не змішуються, називається - емульсія.
А тепер, додамо в нашу емульсію таблетку шипучку, подивіться, що вийде.
ДП: А тепер, хлопці, давайте спробуємо змішати фарби ще одним цікавим способом і намалювати чарівні візерунки.
Малювання на піні для гоління.
Самостійна робота дітей.
Аналіз робіт.
Підготувала Афанасьєва А. В., вихователь ІЗО
Мета: створення умов, в яких дитина стає самостійним суб'єктом пошукової діяльності, привернути увагу дітей і вихователів до такого виду діяльності як експериментування;
Завдання: сприяти розвитку пізнавального інтересу у дітей, сприяти уявлень дітей про отримання нового кольору, познайомити дітей з деякими властивостями фарб і води, навчити проводити нескладні досліди з використанням підручних засобів і предметів; вчити міркувати, аналізувати, робити висновки і пояснювати «чудеса» з наукової точки зору; дати дітям відчути радість відкриттів, розвивати допитливість, допитливість розуму, пізнавальний інтерес.
Устаткування і матеріали: столи, дошка магнітна, картки з правилами роботи в лабораторії, ємність з неньютоновской рідиною, ємності і судини різної форми і розміру, банки з холодною водою, чайник з гарячою водою, прозора скляна ваза, таблетка аспірин-упса, пляшка рослинної масла, 2 шт. піни для гоління, зубочистки, гуаш різних кольорів, лінійка-скребок, піддони одноразові на кожну дитину, листи акварельного паперу на кількість дітей, 3 баночки з розчином акварелі жовтого, синього і червоного кольорів, піпетка.
Попередня робота: Бесіда з дітьми про фарбах, читання літератури «Казка про фарби», перегляд мультфільму В. Сутеева «Півень і фарби», самостійна робота з палітрою, навички зі змішуванням кольорів.
Хід заняття:
Вихователь заводить дітей в зал.
Організаційний момент.
- Придумано кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися:
- Доброго ранку!
- Доброго ранку!
Сонцю і птахам!
- Доброго ранку!
Усміхненим особам!
І кожен стає
добрим, довірливим.
І доброго ранку
триває до вечора.
Загадує загадки дітям про фарби.
На палітрі дівиці,
Кольорові сестриці,
Лист паперовий фарбують,
Коли пензлем мажуть!
(фарби)
Діти відгадують загадки.
Питання вихователя: Як отримати нові кольори? Де можна змішувати фарби? (відповіді дітей)
В: Хлопці, а ви хочете дізнатися, якими іншими способами фарби змішуються і дружать між собою?
Діти: Так!
Електронна гімнастика для очей
В: закривайте, хлопці, очі, нехай вони відпочинуть. (в цей час звучить спокійна музика і в зал заходить Доцент Почемучкіна)
- Привіт, діти! Мене звуть Доцент Почемучкіна (ДП). Сьогодні я запрошую вас в свою чарівну лабораторію, де живуть і ставлять свої досліди фарби.
ДП: А ви знаєте, що таке лабораторія? (діти)
-Так, хлопці, лабораторія це спеціальне місце, де проводять досліди та експерименти. А, ви любите експериментувати? (Діти відповідають)
- Сьогодні ми разом з вами займемося цим захоплюючим заняттям. Тільки для початку запам'ятаємо правила безпеки (Картки, неньютоновская рідина)
БЕЗ ДОЗВОЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
(правила поведінки в лабораторії у вигляді карток)
- вставати з місця
- чіпати обладнання, пристрої та реагенти
- засовувати що-небудь в ніс, рот, вуха та ін.
-ну що ж, хлопці, ось наш перший експеримент з фарбою. А чи знаєте ви основні три кольори? (Діти відповідають) А якщо змішати синю і жовту фарбу, то який колір вийде? Давайте перевіримо?
1 експеримент. Змішування рідин при різних температурних умовах.
використовувалися:
Гаряча і холодна вода, скляні посудини, два барвника, пластикові шприци.
Висновок: холодна вода - важче і щільніше гарячої.
- А тепер, хлопці, я хочу вас запитати, чи вмієте ви розгадувати загадки?
Над тобою, наді мною
Пролетів мішок з водою,
Наскочив на дальній ліс,
Продірявився і зник.
пухнаста вата
Пливе куди - то.
Чим вата нижче,
Тим дощик ближче. (хмара)
2 експеримент - «Кольоровий дощ»
Для проведення цього досвіду потрібні:
• прозорий контейнер, склянку або банку з водою,
• піна для гоління,
• розведений у воді харчовий барвник (підійде фарба для пасхальних яєць).
• піпетка, пензлик або трубочка для коктейлю.
1. У прозору посудину з водою помістити піну для гоління.
2. У невеликій кількості води розвести синій харчовий барвник (приблизно на кінчику ножа).
3. Капнути кілька крапель розведеного барвника на піну в центр. Фарба повільно просочиться через піну, і можна буде спостерігати, як з пухнастих білих хмар йде кольоровий дощик.
музична Физминутку
3 експеримент. "Лава лампа"
ДП. Нам знадобиться вода, барвник і рослинне масло. Наллємо трохи води і масла в ємність і розмішати їх ложкою. Що ви спостерігаєте? Змішалася чи вода і масло?
Діти: відповіді дітей, висновок роблять самостійно: як б не змішували масло з водою, навіть після перемішування вони знову розділяються.
ДП (доповнює висновок дітей)
Шар масла знаходиться на поверхні води. Це відбувається тому, що частинки масла і частинки води відштовхуються одна від одної. Суміш рідин, які не змішуються, називається - емульсія.
А тепер, додамо в нашу емульсію таблетку шипучку, подивіться, що вийде.
ДП: А тепер, хлопці, давайте спробуємо змішати фарби ще одним цікавим способом і намалювати чарівні візерунки.
Малювання на піні для гоління.
Самостійна робота дітей.
Аналіз робіт.







