• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Скачати 13,26 Kb.

    Конспект ООД з художньої творчості в підготовчій групі «День дослідів і експериментів»




    Дата конвертації22.10.2017
    Розмір13,26 Kb.

    Скачати 13,26 Kb.

    Олександра Афанасьєва
    Конспект ООД з художньої творчості в підготовчій групі «День дослідів і експериментів»

    Конспект організованої освітньої діяльності з художньої творчості в підготовчій групі

    «День дослідів і експериментів»

    Підготувала Афанасьєва А. В., вихователь ІЗО

    Мета: створення умов, в яких дитина стає самостійним суб'єктом пошукової діяльності, привернути увагу дітей і вихователів до такого виду діяльності як експериментування;

    Завдання: сприяти розвитку пізнавального інтересу у дітей, сприяти уявлень дітей про отримання нового кольору, познайомити дітей з деякими властивостями фарб і води, навчити проводити нескладні досліди з використанням підручних засобів і предметів; вчити міркувати, аналізувати, робити висновки і пояснювати «чудеса» з наукової точки зору; дати дітям відчути радість відкриттів, розвивати допитливість, допитливість розуму, пізнавальний інтерес.

    Устаткування і матеріали: столи, дошка магнітна, картки з правилами роботи в лабораторії, ємність з неньютоновской рідиною, ємності і судини різної форми і розміру, банки з холодною водою, чайник з гарячою водою, прозора скляна ваза, таблетка аспірин-упса, пляшка рослинної масла, 2 шт. піни для гоління, зубочистки, гуаш різних кольорів, лінійка-скребок, піддони одноразові на кожну дитину, листи акварельного паперу на кількість дітей, 3 баночки з розчином акварелі жовтого, синього і червоного кольорів, піпетка.

    Попередня робота: Бесіда з дітьми про фарбах, читання літератури «Казка про фарби», перегляд мультфільму В. Сутеева «Півень і фарби», самостійна робота з палітрою, навички зі змішуванням кольорів.

    Хід заняття:

    Вихователь заводить дітей в зал.

    Організаційний момент.

    - Придумано кимось просто і мудро

    При зустрічі вітатися:

    - Доброго ранку!

    - Доброго ранку!

    Сонцю і птахам!

    - Доброго ранку!

    Усміхненим особам!

    І кожен стає

    добрим, довірливим.

    І доброго ранку

    триває до вечора.

    Загадує загадки дітям про фарби.

    На палітрі дівиці,

    Кольорові сестриці,

    Лист паперовий фарбують,

    Коли пензлем мажуть!

    (фарби)

    Діти відгадують загадки.

    Питання вихователя: Як отримати нові кольори? Де можна змішувати фарби? (відповіді дітей)

    В: Хлопці, а ви хочете дізнатися, якими іншими способами фарби змішуються і дружать між собою?

    Діти: Так!

    Електронна гімнастика для очей

    В: закривайте, хлопці, очі, нехай вони відпочинуть. (в цей час звучить спокійна музика і в зал заходить Доцент Почемучкіна)

    - Привіт, діти! Мене звуть Доцент Почемучкіна (ДП). Сьогодні я запрошую вас в свою чарівну лабораторію, де живуть і ставлять свої досліди фарби.

    ДП: А ви знаєте, що таке лабораторія? (діти)

    -Так, хлопці, лабораторія це спеціальне місце, де проводять досліди та експерименти. А, ви любите експериментувати? (Діти відповідають)

    - Сьогодні ми разом з вами займемося цим захоплюючим заняттям. Тільки для початку запам'ятаємо правила безпеки (Картки, неньютоновская рідина)

    БЕЗ ДОЗВОЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

    (правила поведінки в лабораторії у вигляді карток)

    - вставати з місця

    - чіпати обладнання, пристрої та реагенти

    - засовувати що-небудь в ніс, рот, вуха та ін.

    -ну що ж, хлопці, ось наш перший експеримент з фарбою. А чи знаєте ви основні три кольори? (Діти відповідають) А якщо змішати синю і жовту фарбу, то який колір вийде? Давайте перевіримо?

    1 експеримент. Змішування рідин при різних температурних умовах.

    використовувалися:

    Гаряча і холодна вода, скляні посудини, два барвника, пластикові шприци.

    Висновок: холодна вода - важче і щільніше гарячої.

    - А тепер, хлопці, я хочу вас запитати, чи вмієте ви розгадувати загадки?

    Над тобою, наді мною

    Пролетів мішок з водою,

    Наскочив на дальній ліс,

    Продірявився і зник.

    пухнаста вата

    Пливе куди - то.

    Чим вата нижче,

    Тим дощик ближче. (хмара)

    2 експеримент - «Кольоровий дощ»

    Для проведення цього досвіду потрібні:

    • прозорий контейнер, склянку або банку з водою,

    • піна для гоління,

    • розведений у воді харчовий барвник (підійде фарба для пасхальних яєць).

    • піпетка, пензлик або трубочка для коктейлю.

    1. У прозору посудину з водою помістити піну для гоління.

    2. У невеликій кількості води розвести синій харчовий барвник (приблизно на кінчику ножа).

    3. Капнути кілька крапель розведеного барвника на піну в центр. Фарба повільно просочиться через піну, і можна буде спостерігати, як з пухнастих білих хмар йде кольоровий дощик.

    музична Физминутку

    3 експеримент. "Лава лампа"

    ДП. Нам знадобиться вода, барвник і рослинне масло. Наллємо трохи води і масла в ємність і розмішати їх ложкою. Що ви спостерігаєте? Змішалася чи вода і масло?

    Діти: відповіді дітей, висновок роблять самостійно: як б не змішували масло з водою, навіть після перемішування вони знову розділяються.

    ДП (доповнює висновок дітей)

    Шар масла знаходиться на поверхні води. Це відбувається тому, що частинки масла і частинки води відштовхуються одна від одної. Суміш рідин, які не змішуються, називається - емульсія.

    А тепер, додамо в нашу емульсію таблетку шипучку, подивіться, що вийде.

    ДП: А тепер, хлопці, давайте спробуємо змішати фарби ще одним цікавим способом і намалювати чарівні візерунки.

    Малювання на піні для гоління.

    Самостійна робота дітей.

    Аналіз робіт.

    Підготувала Афанасьєва А. В., вихователь ІЗО

    Мета: створення умов, в яких дитина стає самостійним суб'єктом пошукової діяльності, привернути увагу дітей і вихователів до такого виду діяльності як експериментування;

    Завдання: сприяти розвитку пізнавального інтересу у дітей, сприяти уявлень дітей про отримання нового кольору, познайомити дітей з деякими властивостями фарб і води, навчити проводити нескладні досліди з використанням підручних засобів і предметів; вчити міркувати, аналізувати, робити висновки і пояснювати «чудеса» з наукової точки зору; дати дітям відчути радість відкриттів, розвивати допитливість, допитливість розуму, пізнавальний інтерес.

    Устаткування і матеріали: столи, дошка магнітна, картки з правилами роботи в лабораторії, ємність з неньютоновской рідиною, ємності і судини різної форми і розміру, банки з холодною водою, чайник з гарячою водою, прозора скляна ваза, таблетка аспірин-упса, пляшка рослинної масла, 2 шт. піни для гоління, зубочистки, гуаш різних кольорів, лінійка-скребок, піддони одноразові на кожну дитину, листи акварельного паперу на кількість дітей, 3 баночки з розчином акварелі жовтого, синього і червоного кольорів, піпетка.

    Попередня робота: Бесіда з дітьми про фарбах, читання літератури «Казка про фарби», перегляд мультфільму В. Сутеева «Півень і фарби», самостійна робота з палітрою, навички зі змішуванням кольорів.

    Хід заняття:

    Вихователь заводить дітей в зал.

    Організаційний момент.

    - Придумано кимось просто і мудро

    При зустрічі вітатися:

    - Доброго ранку!

    - Доброго ранку!

    Сонцю і птахам!

    - Доброго ранку!

    Усміхненим особам!

    І кожен стає

    добрим, довірливим.

    І доброго ранку

    триває до вечора.

    Загадує загадки дітям про фарби.

    На палітрі дівиці,

    Кольорові сестриці,

    Лист паперовий фарбують,

    Коли пензлем мажуть!

    (фарби)

    Діти відгадують загадки.

    Питання вихователя: Як отримати нові кольори? Де можна змішувати фарби? (відповіді дітей)

    В: Хлопці, а ви хочете дізнатися, якими іншими способами фарби змішуються і дружать між собою?

    Діти: Так!

    Електронна гімнастика для очей

    В: закривайте, хлопці, очі, нехай вони відпочинуть. (в цей час звучить спокійна музика і в зал заходить Доцент Почемучкіна)

    - Привіт, діти! Мене звуть Доцент Почемучкіна (ДП). Сьогодні я запрошую вас в свою чарівну лабораторію, де живуть і ставлять свої досліди фарби.

    ДП: А ви знаєте, що таке лабораторія? (діти)

    -Так, хлопці, лабораторія це спеціальне місце, де проводять досліди та експерименти. А, ви любите експериментувати? (Діти відповідають)

    - Сьогодні ми разом з вами займемося цим захоплюючим заняттям. Тільки для початку запам'ятаємо правила безпеки (Картки, неньютоновская рідина)

    БЕЗ ДОЗВОЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

    (правила поведінки в лабораторії у вигляді карток)

    - вставати з місця

    - чіпати обладнання, пристрої та реагенти

    - засовувати що-небудь в ніс, рот, вуха та ін.

    -ну що ж, хлопці, ось наш перший експеримент з фарбою. А чи знаєте ви основні три кольори? (Діти відповідають) А якщо змішати синю і жовту фарбу, то який колір вийде? Давайте перевіримо?

    1 експеримент. Змішування рідин при різних температурних умовах.

    використовувалися:

    Гаряча і холодна вода, скляні посудини, два барвника, пластикові шприци.

    Висновок: холодна вода - важче і щільніше гарячої.

    - А тепер, хлопці, я хочу вас запитати, чи вмієте ви розгадувати загадки?

    Над тобою, наді мною

    Пролетів мішок з водою,

    Наскочив на дальній ліс,

    Продірявився і зник.

    пухнаста вата

    Пливе куди - то.

    Чим вата нижче,

    Тим дощик ближче. (хмара)

    2 експеримент - «Кольоровий дощ»

    Для проведення цього досвіду потрібні:

    • прозорий контейнер, склянку або банку з водою,

    • піна для гоління,

    • розведений у воді харчовий барвник (підійде фарба для пасхальних яєць).

    • піпетка, пензлик або трубочка для коктейлю.

    1. У прозору посудину з водою помістити піну для гоління.

    2. У невеликій кількості води розвести синій харчовий барвник (приблизно на кінчику ножа).

    3. Капнути кілька крапель розведеного барвника на піну в центр. Фарба повільно просочиться через піну, і можна буде спостерігати, як з пухнастих білих хмар йде кольоровий дощик.

    музична Физминутку

    3 експеримент. "Лава лампа"

    ДП. Нам знадобиться вода, барвник і рослинне масло. Наллємо трохи води і масла в ємність і розмішати їх ложкою. Що ви спостерігаєте? Змішалася чи вода і масло?

    Діти: відповіді дітей, висновок роблять самостійно: як б не змішували масло з водою, навіть після перемішування вони знову розділяються.

    ДП (доповнює висновок дітей)

    Шар масла знаходиться на поверхні води. Це відбувається тому, що частинки масла і частинки води відштовхуються одна від одної. Суміш рідин, які не змішуються, називається - емульсія.

    А тепер, додамо в нашу емульсію таблетку шипучку, подивіться, що вийде.

    ДП: А тепер, хлопці, давайте спробуємо змішати фарби ще одним цікавим способом і намалювати чарівні візерунки.

    Малювання на піні для гоління.

    Самостійна робота дітей.

    Аналіз робіт.

    Конспект ООД по художественному творчеству в подготовительной группе «День опытов и экспериментов»

    Прикріплені файли:

    moja-prezentyeishen_nca75.pptx | 1151,42 КБ | Завантажено: 4


    Скачати 13,26 Kb.


    Конспект ООД з художньої творчості в підготовчій групі «День дослідів і експериментів»

    Скачати 13,26 Kb.