• Хід організовано - освітньої діяльності

  • Конспект ООД «Розвиток творчих здібностей в процесі художнього конструювання з природного матеріалу»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір5,57 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Катерина Феоктистова
    Конспект ООД «Розвиток творчих здібностей в процесі художнього конструювання з природного матеріалу»

    Мета: Розвиток дрібної моторики рук, інтересу до роботи з природним матеріалом і розвиток фантазії

    завдання:

    -освітній завдання: продовжувати вчити дітей працювати з пластиліном; удосконалювати знання про природному матеріалі;

    - Розвиваючі завдання: - розвивати фантазію; дрібну моторику рук, інтерес до роботи з природним і викидними матеріалом, розвиток мови

    Виховного завдання: виховувати любов до природи, дбайливе

    ставлення до неї; виховувати у дітей активність, колективізм, працьовитість, акуратність у творчості.

    Попередня робота:

    - розгляд ілюстрацій;

    - бесіди;

    - спостереження;

    - дидактичні ігри;

    - читання художньої літератури, відгадування загадок;

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Соціалізація», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток».

    Матеріали та обладнання:

    - іграшка - Заєць

    - тематичні картинки;

    - підставка з картону;

    - пластилін;

    - дошки для ліплення;

    - серветки за кількістю дітей.

    - природний матеріал.

    Хід організовано - освітньої діяльності:

    1. Організаційний момент.

    Діти сидять на стільчиках. На столах розкладено матеріал для виробів. Раптом в двері хтось постукав. (Сюрпризний момент)

    2. Основна частина.

    Вихователь: Ой, хлопці, здається, до нас хтось прийшов в гості, давайте відкриємо двері і подивимося.

    Діти: Даааа

    Вихователь: Щось таке, зайчик, чому ти засмучений, хлопці подивіться, до нас зайка прийшов, але він чомусь засмучений. Давайте пошкодуємо зайчика і дізнаємося у нього, що сталося.

    (Діти по черзі гладять зайчика)

    Вихователь: Начебто наш зайка заспокоївся, давайте просимо, що ж трапилося? Хто хоче запитати?

    Діти:....

    Вихователь: Хлопці, зайка мені на вушко хоче сказати, зараз послухаємо. А, ось в чому справа, зайка заблукав і втратив своїх друзів, давайте ми станемо його друзями?

    Діти: Так

    Вихователь: Зараз я загадаю загадки, а ви хлопці розгадати.

    Швидкий стрибок,

    Теплий пушок,

    Червоне вічко.

    (заєць)

    Сірий Стовпчик встав в лісі.

    Боїться вовка та лисицю.

    З ними він грає в хованки -

    Бігом без оглядки

    (Заєць)

    Вихователь: Молодці хлопці, відгадали загадки і зайчика порадували. А хто хоче вірш зайчику розповісти?

    Діти: Дивиться зайчик в город.

    Що на грядках там росте? 1 дитина

    Ось горох, морква, капуста.

    У городі стало порожньо

    Зайчика кинула господиня,

    Під дощем залишився зайка, 2 дитина

    З лавки злізти не зміг,

    Весь до ниточки промок.

    Вихователь: Молодці хлопці, а знаєте, як ми зараз порадуємо зайчика нашого, ми йому зробимо цілу сім'ю зайчиків, і у нього з'являться нові друзі. Але спочатку давайте трохи розімнемося, а то наш зайчик і ми з вами засиділися.

    Физкультминутка:

    Скок-підскоки, скок-підскоки, (Стрибаємо на місці)

    Зайка стрибнув на пеньок. (Стрибнули вперед, і присіли навпочіпки)

    Зайцю холодно сидіти, (Загубимо долоньки - вперед, назад)

    Потрібно лапочки погріти,

    Лапки вгору, лапки вниз, (Піднімаємо руки вгору, опускаємо вниз)

    На носочках підтягнися,

    Лапки ставимо на бочок, (Руки, на пояс)

    На носочках скок-підскоки. (На місці, на носочках поскакали)

    А потім навприсядки,

    Щоб не мерзли лапки. (Присідаємо)

    Вихователь: Відпочили, ну а тепер ходімо за столи і почнемо створювати, все разом, для зайчика друзів.

    Подивіться, що лежить на столах?

    Діти: Відповіді дітей.

    Вихователь: Перед вами шишки і пластилін, Беремо білий пластилін і спочатку зліпимо з вами голову нашим майбутнім зайчикам. Отщепляют невеликий шматочок і круговими рухами руки, скочується куля. У нас вийшла голова, кріпимо голову до шишки, потім беремо ще білий пластилін, знову відщеплюється невелика кількість, ділимо навпіл і прямими рухами розгортаємо стовпчик. Потім наш стовпчик сплющуємо і виходять довгі вушка. Кріпимо до голови, потім таким же способом робимо лапки. Потім беремо синій пластилін, відщеплюється маленькі шматочки і скочується очі, потім беремо червоний пластилін і теж скочується невеликі стовпчики і прикрашаємо вушка. Ось які у нас вийшли зайчики, ну а я підготувала вам галявину для них. Тепер у них сім'я є і де жити. Наш зайчик тепер не буде сумувати.

    Рефлексивний момент:

    1. Хлопці, хто до нас гості приходив?

    2. Чим ми сьогодні займалися?

    3. Що вам сподобалося найбільше?

    Які молодці, тепер ми нашу галявину виставимо на конкурс Осінніх виробів. І порадуємо наших мам і тат.





    Конспект ООД «Розвиток творчих здібностей в процесі художнього конструювання з природного матеріалу»