• Прикріплені файли

  • Конспект ООД по соціально-комунікативному розвитку в першій молодшій групі «Подорож в країну ПДР»




    Дата конвертації26.07.2017
    Розмір7.35 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Сайтієва
    Конспект ООД по соціально-комунікативному розвитку в першій молодшій групі «Подорож в країну ПДР»

    Конспект ООД по соціально-комунікативному розвитку в першій молодшій групі "Подорож в країну ПДР"

    Основна освітня область: соціально-комунікативний розвиток

    Вікова категорія: діти 2-3 років

    Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток,

    пізнавальний розвиток

    Мета: Формувати уявлення про безпеку руху і правильності поведінки біля проїжджої частини.

    завдання

    освітні:

    • закріпити уявлення дітей про призначення світлофора, про його сигналах;

    • закріпити знання про дорожньою розміткою пішохідного перехода- «зебрі»;

    • закріпити знання про види транспорту, частин машини;

    • сформувати у дітей уявлення про організацію руху пішоходів і транспорту на дорозі;

    • продовжувати вчити розгадувати загадки;

    • закріплювати знання квітів: червоний, жовтий, зелений;

    • закріплювати знання дітей свого імені.

    Розвиваючі:

    розвивати мовну, пізнавальну та рухову активність дітей;

    • розвивати вміння вільно спілкуватися з дорослими і дітьми, розвиток інтересу;

    виховні:

    • виховувати усвідомлене ставлення до правил безпечної поведінки на дорозі;

    • виховувати позитивні риси якостей;

    • виховувати доброзичливі взаємини між однолітками;

    Умови реалізації освітньої діяльності.

    Засоби: макет дороги з пішохідним переходом; іграшкові машини (легковий автомобіль, вантажна машина, автобус); частини вантажної машини, вирізані з картону для д \ і «Збери машину»; світлофор; сигнальні картки червоного, жовтого і зеленого кольорів; іграшка ведмедик; м'яч; демонстраційний матеріал «Правила безпеки для дітей»

    Технічне обладнання: магнітофон із записом музики С. і Е. Желєзнова «Машина», ноутбук з анімаційної картинкою «Пожежна машина» і «Світлофор».

    Методи і прийоми

    бесіда;

    Наочний метод;

    Ігрова ситуація;

    Музично-ритмічна гра, дидактична гра.

    Хід заняття:

    організаційний момент

    -Здравствуйте, хлопці. Сьогодні ми з вами вирушимо в захоплюючу подорож в країну правил дорожнього руху.

    Основна частина

    Діти з вихователем підходять до макету дороги з пішохідним переходом, на якій стоять різні види машин (легковий автомобіль, вантажна машина, пожежна машина).

    - Хлопці, подивіться, що це перед нами? (Дорога)

    -Правильно, це дорога, по якій їздять машини. А які види машин ви бачите? (Легковий автомобіль, вантажна машина пожежна машина).

    - А для чого потрібні ці машини? (Діти відповідають на питання за допомогою вихователя)

    - Молодці, давайте ще раз повторимо: це вантажна машина - вона возить вантажі (пісок, цеглу, дрова). Це легкова машина - на ній тато або мама привозять вас в дитячий сад. А це пожежна машина - вона поспішає гасити пожежу і називається спеціальним транспортом. (Використовується слайд №1 з презентації)

    - А з яких частин складається машина? (Кузов, кабіна, колеса)

    Давайте ми з вами зберемо машину.

    Проводиться д / і «Збери машину»

    Конспект ООД по социально-коммуникативному развитию в первой младшей группе «Путешествие в страну ПДД»

    - Хлопці, нам треба перейти дорогу. Але як ми це зробимо, адже по ній їдуть машини?

    Для того, щоб правильно перейти дорогу, послухайте і відгадайте загадку:

    Хтось палички розсипав

    По дорозі поперек,

    Щоб кожен з перехожих

    Перейти дорогу зміг

    -Що це, хлопці? (Пішохідний перехід)

    -Правильно, пішохідний перехід. Значить, ми повинні переходити дорогу тільки по пішохідному переходу.

    -А що ще допомагає нам переходити дорогу? Послухайте загадку:

    Червоним оком засіяет-

    Нам йти не дозволяє,

    А зелене око зажжет-

    Іди сміливо пішохід!

    -Правильно, світлофор. (З'являється світлофор).

    Світлофор - великий помічник

    Кращий друг для всіх в дорозі.

    Він завжди попереджає

    Кольором, чи можна йти.

    -Хлопці, а скільки у світлофора очей?

    -Який очей у світлофора внизу?

    -Що треба робити, коли горить зелений сигнал світлофора?

    Світло зелений каже - проходите шлях відкритий.

    - Який очей у світлофора вгорі?

    - Що ми робимо, коли горить червоний сигнал світлофора?

    Якщо світло запалилося червоний-значить рухатися небезпечно.

    -Який очей у світлофора посередині?

    -Що ми робимо, коли горить жовтий сигнал світлофора?

    Жовте світло - попередження, чекай сигналу для руху.

    -Молодци, хлопці. А тепер светофорік хоче з нами погратися.

    Гра «Світлофор»

    (Використовується слайд з презентації)

    -Подивіться, світлофор запалив нам зелений сигнал, значить можна переходити дорогу. (Діти разом з вихователем переходять макет дороги по пішохідному переходу).

    -Ой, хлопці, ви чуєте хтось плаче (Вихователь показує ведмедика з лопнути м'ячиком).

    -Мішка, що з тобою сталося?

    Мишка: Я грав з м'ячиком на дорозі, а потім він потрапив під колесо машини і лопнув.

    -Хлопці, скажіть чи можна грати на дорозі?

    -Звичайно, не можна. І ти, Мишко, запам'ятай: ніколи не можна грати на дорозі - це небезпечно для життя, тому що по дорозі їздять великі машини і можуть тебе задавити. Можна грати тільки у дворі.

    -Хлопці, щоб Мишко не засмучувався, подаруємо йому новий м'яч. (Діти разом з вихователем дарують Мишко новий м'яч).

    - А тепер Мишко хоче пограти з вами і зі своїм новим м'ячем. Зараз він буде давати вам м'яч, а ви назвете йому своє ім'я.

    Гра з м'ячем «Назви своє ім'я»

    -Молодци, хлопці. Ви дуже сподобалися Мишко.

    -Хлопці, давайте нагадаємо Мишко правила поведінки на дорозі. Зараз я буду показувати картинки, а ви скажете, на якій картинці хлопці чинять правильно, а на який неправильно.

    Д / і «Правильно-неправильно»

    Підбиття підсумків

    -Ну що, Мишко, тепер ти зрозумів, як треба правильно поводитися на дорозі?

    - Хлопці, Мишко обіцяв тепер дотримуватися правил дорожнього руху. Давайте скажемо йому «До побачення».

    -Хлопці, сподобалося вам наше подорож?

    -Як багато нового ми сьогодні з вами дізналися, багато чому навчилися. Молодці!

    -А тепер нам пора повертатися. Поїдемо ми з вами назад на машині.

    Проводиться музична рухлива гра «Машина» С. І Е. Желєзнова

    Прикріплені файли:

    prezentacija-k-od-po-pd_0d4vq.pptx | 11046,9 КБ | Завантажено: 22




    Конспект ООД по соціально-комунікативному розвитку в першій молодшій групі «Подорож в країну ПДР»