Скачати 20,54 Kb.

Конспект ООД по музиці для дітей підготовчої групи «Країна весняних фарб і мелодій»




Дата конвертації08.04.2017
Розмір20,54 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Скачати 20,54 Kb.

Олена Наришкіна
Конспект ООД по музиці для дітей підготовчої групи «Країна весняних фарб і мелодій»

конспект ООД

по художньо - естетичного розвитку

тематичний модуль «Музика»

для дітей підготовчої групи

«Країна весняних фарб і мелодій»

провела:

музикальний керівник

МБДОУ «Дитячий сад №3»

Наришкіна Олена Володимирівна

Березень, 2015 р

МЕТА:

Розширення і збагачення знань дітей про весняну пору засобами різних видів мистецтв (поезії, живопису, музики) на прикладі п'єси Петра Ілліча Чайковського

«Пролісок» з циклу «Пори року».

ЗАВДАННЯ:

1. Освітні:

- Формувати інтерес до музики, пробуджувати у дітей бажання слухати класичні твори.

- Вчити уважно слухати музику і самостійно відповідати на питання.

2. Розвиваючі:

- Розвивати музичні здібності дітей за допомогою виконання пісень, танців, гри на музичних інструментах.

- Збагачувати словник дітей за рахунок слів: вступ, композитор, композиція, мелодія, музичний твір.

3. Виховні:

- Виховувати любов до природи за допомогою слухання і виконання музичних творів.

МЕТОДИ І ПРИЙОМИ: Словесний метод: розповідь педагога, питання до дітей, пояснення, розповідання самими дітьми, читання віршів, легенди про проліски, загадування загадки.

Наочний метод: демонстрація ілюстрацій (наочних посібників, розглядання штучних квітів - підсніжників, портрета П. І. Чайковського.

Ігровий метод: вітання, комплекс музично-рухового вправ, гра «на галявині» (була необхідна дітям для попередження стомлюваності).

ОБЛАДНАННЯ: фортепіано, ноти, ноутбук, ілюстрації із зображенням весняного пейзажу і танцю «полька», портрет П. І. Чайковського, штучні квіти (проліски, музичні інструменти (трикутник, дзвіночки, дерев'яні ложки, бубни, дзвіночки, маленький столик;

МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР: «Італійська полька» С. Рахманінова, «Апрель. Пролісок »з циклу« Пори року »П. І. Чайковського,« Танець з пролісками »О. Киенко,« Весна-пустунка »З. Роот,« Весняна полька »О. Киенко;

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

- знайомство з творчістю П. І. Чайковського

- розучування пісні З. Роот «Весна - пустунки», танцю «Весняна полька», «Танцю з пролісками»

- гра на музичних інструментах (оркестр)

хід ЗАНЯТТЯ

ВСТУПНА ЧАСТИНА

організаційний момент

Звучить «Італійська полька» С. Рахманінова

Діти легко вбігають в зал, виконуючи руху-підскоки під музику. Стають у дві колони, віч-на-гостям.

1 Етап: Психологічний настрій. Вправа «Доброго ранку». Гра «Привіт».

Муз. керівник. (М. Р) Здрастуйте, діти! Як ваш настрій?

Діти: Здрастуйте, здрастуйте! Просто відмінне.

М. р .: Подивіться, скільки у нас сьогодні гостей на занятті. Давайте привітаємося з ними.

діти:

Доброго ранку! Розводять руки в сторони

Посміхнися скоріше! Легке погойдування руками

І весь день сьогодні «Пружинка»

Буде веселіше!

Доброго ранку Простягають руки до гостей

Скажімо гостям!

І вони посміхнуться Піднімають руки вгору

Теж нам!

М. р .: А тепер, давайте привітаємо один одного. (повертаються обличчям один до одного). У мене для вас є гра. Відповідайте всі дружно.

Гра «Привіт»

Коли зустрічаємо ми світанок,

Ми говоримо йому. ВІТАННЯ

З посмішкою сонце дарує світло,

Нам посилає свій ... ПРИВІТ

І ви запам'ятаєте рада:

Даруйте всім друзям ... ПРИВІТ

Давайте дружно всі у відповідь

Один одному скажемо ми ... ПРИВІТ.

М. Р .: Молодці. Ви добре впоралися з цією грою. Всі відповідали дружно і весело. Хлопці, наші гості прийшли подивитися, чому ви вже навчилися, як ви вмієте себе вести і працювати на занятті. Давайте це зараз їм покажемо!

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

2 Етап: Мотивационно - орієнтовний

М. р .: Пропоную вам зручніше сісти на килим. Я знаю, що ви в групі дуже багато говорите про землю-матінку, про життя на землі, про існування. А хто-небудь знає, яку пору року настало на землі? (весна)

- Правильно. Сьогодні ми з вами будемо розмовляти про весну:

Світлішає небо, тане сніг ...

Поговоримо ми про весну:

Як струмочки біжать, дзвенять

І хочеться, звичайно, нам

Пустити кораблик по хвилях.

Отже, згодні всі?

Почнемо розмову про весну.

М. р .: А ви знаєте, який секрет таїть в собі весняний сезон? (відповіді дітей)

Я вам можу його розкрити, тільки не відразу. Пропоную зануритися в красу майбутньої весни і хочу вас запросити в країну весняних фарб і звуків, і пропоную в неї переміститися.

Лягайте зручніше на килим, закрийте очі і уявіть фарби наступаючої весни.

Хвилина релаксації (Звучить запис «Звуки весни»)

М. р .: Сонце яскравіше світить,

Дует теплий вітер.

Ось і скінчилася зима,

До нас знову прийшла ... Весна!

Виглянуло ласкаве сонечко, воно посміхнулося дерев, кущів, пташкам і всім дітям. Все навколо прокидається, оживає після зимового сну. Теплі промінчики сонця ласкаво нас гладять.

З пагорба побіг весняний струмочок (педагог дзвенить дзвоником)

Вибралися з-під кори дерев жучки і маленькі комашки. Задзвеніла дзвінка крапель (педагог дзвонить в трикутник). А тепер, відкривайте очі і тихенько вставайте.

М. Р .: Ми з вами перемістилися в країну весняних фарб і мелодій. Що ви відчули? Що представили? Яка вона весна в ваших уявленнях? (відповіді дітей)

А хочете подивитися, як насправді виглядає весна, поки за нашими вікнами бруд і сльота? (та). Хочу вам сказати, що в нашій країні весняних фарб і мелодій є красиве і загадкове весняний ліс. Отже, ви готові до подорожі? (та)

М. р .: Тоді, вирушаємо. А поїдемо ми з вами на нашому чарівному поїзді.

Комплекс музично-рухового вправ «Подорож»

Ми їдемо, їдемо в поїзді

Нас всіх і не впізнати!

Ми їдемо в подорож

Всі таємниці розгадати!

Світло і чисто в поїзді

Нам музика під стать!

І скільки вже проїхали

Нам не злічити

Тук тики тук.

Сідають на стільчики

Дихальна гімнастика

- Хлопці, ось ми з вами і опинилися в весняному лісі. У лісі дихається легко, зробіть глибокий вдих носом, а видихніть через рот. (3 рази)

Як легко дихається навесні. Правда? (та)

3 Етап: Розширення наявних уявлень.

Бесіда про весну

М. р .: Отже, почнемо розмову про весну.

Хлопці, на мій погляд, весна найдивніше пору року: вся природа наче прокидається від зимового сну. На душі стає світло, радісно.

-А ви любите весну? (та)

-За що ви любите весну?

-Що вас радує навесні?

- Як змінюється природа навесні?

- Хлопці, як ми дізнаємося, що йде весна? Хто назве перші весняні прикмети?

Що відбувається навесні?

Діти: Сонце високо, світить яскравіше; день стає довшим; небо блакитне, ясне; бурульки; сніг чорніє, тане; дзвенить крапель.

М. р .: Які бурульки навесні?

Діти: Довгі, блискучі, слизькі, таюшіе.

М. р .: Який сніг навесні?

Діти: Пухкий, брудний, мокрий, що тане.

М. р .: Сніг розтане, і що ми побачимо?

Діти: Землю.

М. р .: Яка ж вона буде після зими, з'явившись з-під снігу? (чорної, мокрою)

- Що можна помітити ще?

Діти: На гілках дерев набухають бруньки, з'являються перші весняні квіти, подекуди пробивається трава).

- Вся природа ніби прокидається від довгого зимового сну, птаство, прокидаються тварини, розпускаються квіти (проліски, мати-й-мачуха).

- Сідайте, хлопці, зручніше.

М. р .: Я хочу показати вам весняні ілюстрації, подивіться, яка

різна буває весна (музичний керівник демонструє ілюстрації, читає вірш).

М. р .: Хлопці, як тільки в нашому лісі став танути сніг, з'явилося диво.

З'явився з-під снігу,

Побачив шматочок неба,

Найчистіше, найніжніший,

Диво маленький ...

Діти: Пролісок.

М. р: Послухайте казку-легенду про проліски:

Фея Квітів роздавала всім квітам костюми для карнавалу і подарувала проліски білий-пребелий костюм. Але сніжинка теж дуже хотіла потрапити на бал і стала просити квіти поділитися з нею своїм вбранням. З квітів тільки один пролісок поділився з нею. Танцюючи на балу, вони так сподобалися один одному, що стали нерозлучні донині.

Розцвітаючи в оточенні снігу, пролісок і сам схожий на сніжинку.

Різні народи називають його, то сніжної краплею (англійці, то снегосверлітелем (французи, то сніжним дзвіночком (німці).

М. р .: Пробудження природи нікого не залишає байдужим. Художникам, поетам і композиторам теж дуже подобається цей час року і вони присвячують йому свої твори.

(Показати портрет Чайковського)

М. р .: Подивіться на портрет. Хто зображений на ньому? Навесні, в квітні, ми відзначаємо день народження Чайковського. Його музика дуже мелодійна. Мелодії близькі до народних. Вони прості, легко запам'ятовуються і разом з тим красиві і виразні.

Ви знаєте, що Петро Ілліч Чайковський написав музику до кожного пори року, до кожного місяця. У нас зараз закінчується місяць березень. А який місяць слід за березнем? (квітень). Яку п'єсу Чайковський присвятив квітня? (пролісок).

М. р .: Вірно. Пролісок - це перша весняна квітка, настільки ніжний і красивий, що надихнув на створення музичного твору російського композитора П. І. Чайковського, коли він жив у Підмосков'ї, і міг насолоджуватися в підмосковних лісах цим дивом природи.

Подивіться, який гарний букет пролісків. (показати букет пролісків). Ось вони, проліски, маленьке зелене диво. Ніжні, тендітні, красиві і сміливі.

Давайте послухаємо, як композитор Петро Ілліч Чайковський музикою зобразив красу весни. І як ми вже сказали, назвав він свою п'єсу «Апрель. Пролісок ». Ви послухаєте і розповісте про музику.

Будьте уважні, і постарайтеся почути, як композитор зобразив пролісок в музиці.

(Звучить п'єса «Пролісок» П. І. Чайковського. М. р., На тлі музики читає вірш)

У лісі, де берізки стовпилися юрбою,

Проліска глянув вічко блакитний.

Спершу потроху зелену виставив ніжку,

Потім потягнувся з усіх своїх маленьких сил

І тихо запитав: «Я бачу погода тепла і ясна,

Скажіть, адже правда, що це весна? »(П. Соловйова).

М. р .: Хлопці, який настрій у цієї п'єси?

-О чому вона нам розповіла?

-Що ви уявляєте, слухаючи цю музику?

-Які почуття передає музика?

- Як звучала музика? (Ніжно, трепетно, легко, повітряно, іноді трохи задумливо, а іноді схвильовано.)

М. р .: Ви правильно зрозуміли музику. На зміну зимі поспішає весна. Оживає ліс, молоді, зелені паростки так і тягнуться вгору до самого неба. А проліски ... Вони першими поспішають виглянути з-під снігу, здригнутися і подарувати радість усім.

Музика звучала спокійно, навіювала відчуття свіжості, боязко пробивається перший паросток. Це передав композитор в музиці.

- А тепер, нашим дівчаткам я пропоную перетворитися в проліски. А ми все помилуємося нашими квітами.

«Танець з пролісками»

(дівчатка сідають на стільці)

М. р .: Які чудові проліски були. Хлопчики, а вам сподобався танець дівчаток? (та)

4 Етап: Практичний

М. р .: А зараз, хлопці, я пропоную вам по музичному вступу дізнатися назву пісні.

(Звучить вступ до пісні "Весна-пустунка» З. Роот)

М. р .: Хлопці, хто дізнався, як називається пісня?

Правильно, це пісня «Весна-пустунка». Про що вона?

Діти: про те, як радіють весну ... (відповіді дітей).

М. р .: Кого ми називаємо бешкетником або озорницей? А хіба весна, може бути озорницей? Чому її так називають? (відповіді дітей)

М. р .: щоб пісня прозвучала радісно, потрібно співати її весело, легким звуком, що не вигукуючи слова. Для цього будемо добре відкривати рот, округляючи губи і працювати язичком і губами. Ось так (показ вправи).

Але для початку, распоемся:

На дворі у нас весна.

І ми будемо пісні співати,

Перш ніж почати співати,

Ми повинні розспіватися.

Красиво співати треба всім вміти.

Якщо хочеш сидячи співати -

Не сідай ти як ведмідь.

Спину випряміть скоріше

Ноги в підлогу упрі сміливіше.

Щоб уміти красиво співати,

Треба тренуватися -

Зарядкою голосу вміти займатися.

Виспівування «Ехо»

М. р .: Давайте заспіваємо всі разом 1 куплет і приспів.

Діти виконують 1 куплет і приспів пісні «Весна-пустунка»

М. р .: А тепер, ми проведемо маленьке змагання: 1 куплет пісні заспівають дівчинки, 2 куплет - хлопчики, а приспів ми заспіваємо всі разом.

Діти стають в центрі залу півколом

М. р .: А як треба правильно стояти при співі, ви знаєте? (та)

діти:

Якщо хочеш стоячи співати, головою не вертіти.

Плечі вгору не піднімай, очі в підлогу не опускай.

М. р .: На минулому занятті я вам розповідала, як можна співати пісні ланцюжком. У ланцюжку колечка чіпляються одне за інше, і вона виходить довгою і красивою. Так і в співі: ви повинні співати пісню без зупинки, один за одним по 1 музичній фразі (показ). Важливо бути дуже уважними, щоб наша ланцюжок не обірвалася. А Олена В'ячеславівна вам допомагатиме ось цим квіточкою - проліском: показуючи, хто співає наступним. Чи готові?

М. р .: Хлопці, будьте уважні, так як необхідно буде вирішити, хто заспівав краще - дівчинки або хлопчики.

Пісня виконується підгрупами. Діти оцінюють виконання. Індивідуальні відповіді.

М. Р .: Які ви молодці! А зараз, я пропоную трохи відпочити і провести невелику гру (діти будуються в коло).

Гра «На галявині»

На галявині вранці - Діти стають в. коло.

Ми затіяли гру.

Я - підсніжник, ти - березка. (сходяться в центр кола)

Ставайте в наш вінок.

Раз, два, три, чотири - Розходяться,

Розсовує коло ширше.

А тепер ми струмочки, - бігають,

Побіжимо наввипередки.

Прямо до озера поспішаємо,

Чи стане озеро великим.

Ставайте в коло знову - знову стають в коло.

Будемо в сонечко грати.

Ми - веселі промені. - руки піднімають вгору

Ми жваво і гарячі. - стрибають з піднятими вгору руками

М. Р .: Хлопці, вам подобається в нашому весняному лісі? (та) Тут ми можемо почути і спів птахів, і дзюрчання струмка, і багато красивих весняних звуків, що радують нашу душу. Так давайте ж з вами піднімемо настрій собі і нашим гостям веселим весняним оркестром.

М. Р .: Займайте свої місця. Зараз ми роздамо кожному з вас музичні інструменти. Давайте покажемо гостям наш оркестр. Нагадую вам про те, що не можна грати на музичних інструментах, заглушаючи музику, необхідно прислухатися до звучання інструментів.

вихователь:

Помилуйтеся на оркестр:

Інструменти гарні!

Віртуози - музиканти

Наші з вами здоровані!

Дитина: Ось гарний, дзвінкий бубон!

Він в руках мовчати не буде!

Дитина: Немов дружні долоні,

Заграють наші ложки!

Дитина: Це брати - сорванци-

Дзвіночки під - дзвіночки.

Дитина: В дзвіночок заграємо,

Радість всім гостям подаруємо.

Дитина: Ми для вас зіграємо дружно,

Вам лише тільки плескати потрібно!

Виконується «Оркестр»

(складають інструменти в кошики)

М. Р .: Музиканти з вас вийшли чудові, а ось які ви танцюристи? Зараз перевіримо…

Давайте з вами згадаємо і станцюємо наш веселий весняний танець. А називається він?

Діти: Весняна полька.

Показ ілюстрації і бесіда про танці «Полька» (батьківщина танцю - Чехія, польку танцюють по одному і в парах, основні рухи танцю - підскоки, стрибки, удари, кружляння).

Побудова на танець (хлопчики запрошують дівчаток)

Виконання танцю «Весняна полька»

(встають в два півкола)

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

5 Етап: рефлексивно-оцінний

М. р .: Ось і закінчився наш відпочинок в країні весняних фарб і мелодій, хочеться, щоб ви в пам'яті забрали що щось хороше, що запам'яталося з нашої зустрічі!

- Що сьогодні запам'яталося вам найбільше?

М. р .: (дає по черзі кільком дітям квітки підсніжника, а вони відповідають на питання, закінчуючи фразу):

Бо сьогодні я знаю ...

було важко виконувати ...

тепер я можу вирішувати.

я навчився…

було цікаво дізнатися ...

у мене вийшло…

я змогла…

я спробую сам ...

М. р .: Скажіть, чому було присвячено наше заняття? Якому пори року?

Діти: Весні.

М. р: А який музичний твір ви слухали?

Діти: Пролісок!

М. р .: Молодці! Скажіть, а який композитор написав цю музику?

Діти: Петро Ілліч Чайковський

М. р .: Правильно! (Ще раз показує портрет композитора)

Ви все сьогодні молодці, я дуже задоволена нашою з вами зустріччю і хочу вас, хлопці, подякувати за таке чудове заняття і запрошую вас на наступне. Я буду вас чекати.

М. р .: Ну а зараз, нам пора повертатися з країни весняних фарб і мелодій, з чудесного загадкового весняного лісу назад в наш дитячий садок, в свою улюблену групу. І в пам'ять про нашу зустріч, візьміть до себе в групу портрет композитора і весняні ілюстрації в музичний куточок.

Я бажаю вам, друзі,

Жити в світі музики завжди!

Музика нас надихає

І творити нам допомагає.

Будьте сміливими, друзі!

Ідіть, шукайте, творите!

Чого навчилися - даруєте!

М. р .: Давайте попрощаємося з нашими гостями і скажемо їм до побачення.

(під музику А. Вівальді «Концерт для скрипки з оркестром №1« Весна »з циклу« Пори року »діти йдуть із залу)



Скачати 20,54 Kb.


Конспект ООД по музиці для дітей підготовчої групи «Країна весняних фарб і мелодій»

Скачати 20,54 Kb.