• Хід заняття.

  • Конспект ОД з пізнавальному і мовного розвитку в старшій групі «Осінь в гості до нас прийшла»




    Дата конвертації20.01.2020
    Розмір5,25 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Богданова
    Конспект ОД з пізнавальному і мовного розвитку в старшій групі «Осінь в гості до нас прийшла»

    Мета: Розвиток монологічного мовлення дошкільників за допомогою мнемосхем.

    завдання:

    1. Освітні: формувати уявлення дітей про осінь і типових осінніх явищах в природі; формувати вміння встановлювати найпростіші зв'язки між предметами і явищами, вправляти в підборі однокореневих слів; формувати вміння складати описовий розповідь по опорним схемам; розширювати, уточнювати і збагачувати словник дітей, використовуючи знаково-символічну систему.

    2. Розвиваючі: розвивати зв'язне мовлення, вміння підбирати ознаки, словесно-логічне мислення, зорову увагу, спостережливість, дрібну і загальну моторику, ініціативність, координацію рухів, самостійність, творчу уяву, мислення.

    3. Виховні: виховувати чуйність, доброзичливість, бажання спілкуватися і грати з дорослим і однолітками, турботливе ставлення і любов до природи; формувати вміння працювати в колективі; створити радісну і теплу атмосферу в групі.

    Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, рухова, продуктивна.

    Попередня робота:

    бесіди про осінь, розгляд картин російських художників про осінь, заучування прислів'їв, приказок, прикмет, розгадування загадок.

    матеріал:

    Картинки із зображенням осені, схеми «Розкажи про овочі, фрукті», «Чарівне дерево», аркуші паперу і олівці кожній дитині для складання графічного опису вірша.

    Хід заняття.

    1. Закріплення знань про осінь.

    -Отгадайте загадку:

    Порожні поля, мокне земля,

    День убуває. Коли це буває?

    Правильно. Це буває восени.

    Назвіть осінні місяці. Яка осінь у вересні? (рання). Як ми називаємо осінь в жовтні? (золота). А в листопаді, яка осінь? (пізня).

    -Які прислів'я і приказки про осінь ви знаєте?

    -Плачут за сонцем в листопаді віконця.

    -У листопаді зима з осінню бореться.

    -Лето- зі снопами, осінь з пирогами.

    -Навесні дощ ростить, а восени гноїть.

    -Ноябрь- вересня внук, жовтні син, а зимі рідний батюшка.)

    -А прикмети осені ви знаєте?

    - У лісі багато рябіни- осінь буде дощова.

    - Багато жолудів на дубі - до теплої зими.

    -Облака пливуть низько скоро похолодає.

    - Восени павутина на ясну погоду.

    - Рано впала листя - до ранньої зими.

    2. «Розкажи про овочі, фрукті».

    - Хлопці, ми з вами знаємо, що восени люди прибирають урожай з полів і городів. Чарівниця Осінь передала вам ось ці кошики із зібраним врожаєм овочів і фруктів.

    Ви зараз візьмете з кошика овоч чи фрукт і за схемою розповісте про нього.

    3. Фізкультхвилинка

    Осінь в гості до нас прийшла (діти йдуть по колу, взявшись за руки)

    Дощ і вітер принесла.

    Вітер дме, задуває (руки над головою, рухи з боку

    З гілочок листя здуває в сторону)

    Листя за вітром кружляють (діти зображують руху)

    І під ноги до нас лягають:

    Листя берези, клена, осики (загинають пальчики на обох руках,

    Листочки верби і тополиний починаючи з великого пальця)

    Кружляють, під ноги летять (руки перед собою знизу, руху з

    Знають, всі діти в лісі листопад боку в бік).

    (Діти сідають.)

    4. Гра на утворення споріднених слів «Чарівне дерево».

    Восени з дерев опадають різнокольорові листочки: жовті, червоні, помаранчеві, коричневі. Ось перед вами дерево з різнокольоровими листям, але це дерево не просте, а чарівне. На ньому ростуть не листя, а слова. І всі вони схожі на слово «лист».

    • Є слово маленьке, ласкаве - листочок.

    • Є слово, яке говорять, коли чогось або когось багато - листя.

    • Є слово красиве, слово-ознака - листяний (ліс).

    • Є слово, коли листя падають - листопад.

    • Є слово-дерево - модрина.

    Раптом подув вітерець і всі листочки - слова впали на землю. Хлопці, допоможіть підняти їх і повернути назад на дерево. (Діти прикріплюють листочки на дерево, називаючи слова).

    5. Заучування вірша «Осінь».

    Послухайте вірш і запишіть його графічно. Це допоможе вам швидше його запам'ятати.

    Осінь в гості до нас прийшла

    І подарунки принесла:

    Жовті листочки,

    Смачні грибочки,

    Овочі та фрукти,

    Хлібні продукти.

    6. Рефлексія.

    Хлопці, вам сподобалося наше заняття? Що ми сьогодні дізналися? В які ігри грали? Що найбільше вам подобається в осінній порі?





    Конспект ОД з пізнавальному і мовного розвитку в старшій групі «Осінь в гості до нас прийшла»