Конспект ОД з малювання в підготовчій групі «Осіннє листя»




Дата конвертації01.09.2017
Розмір5.03 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Олена Куніцина
Конспект ОД з малювання в підготовчій групі «Осіннє листя»

Тема: ОСІННІ ЛИСТЯ

цілі:

- закріпити знання про багатство, розмаїття природного світу;

- сприяти освоєнню і використанню різноманітних

естетичних оцінок щодо проявів краси в художніх образах;

- удосконалювати технічні та зображально-виразні вміння;

- виховувати любов до рідної природи, чуйність на красу природи.

Матеріали та обладнання:

- демонстраційний матеріал: зображення осіннього листя різної форми, розмірів і відтінків;

- роздатковий матеріал: папір, гуаш, акварель, олівці.

хід заняття

I. Організаційний момент.

Вихователь. Хлопці, давайте подивимося в вікно. Яка зараз пора року? (Осінь.)

- Що цікавого в цей час року ви помітили? (Цвітуть осінні квіти, дозріли плоди, змінився колір листя, листопад.)

- Які кольори осені стали головними? (Жовті, червоні.)

- Правильно, осінь як би розцвітили дерева, змінила їх зелені наряди на жовті, червоні, помаранчеві, жовто-зелені. Красиво, правда! На жаль, не завжди і не всі люди помічають красу природи. Послухайте розповідь.

II. Введення в тему.

Читання оповідання.

. Одного разу двірник Семен, як завжди, вийшов на подвір'я, щоб підмести доріжки, а справа була восени. І коли він побачив засипані листям доріжки, скачала сильно було розлютився

Стільки сміття! І тільки він змахнув мітлою, як погляд його впав на красивий різьблений листок червоного кольору. Бач який! Семен нагнувся, щоб ближче його розгледіти. І тут він побачив, що і інші листя теж гарні і такі всі різні.

Двірник почав їх розглядати, порівнювати. І так замилувався красою осіннього листя, що вирішив їх і зовсім не підмітати. Нехай милуватимуться і інші.

В душі двірника Семена прокинулося якесь прекрасне почуття, і він навіть почав згадувати вірші про осінь.

- А ви, хлопці, знаєте вірші про цей час року?

Читання віршів про осінь (Буніна, Тютчева, Пушкіна і т. Д.)

ОСІНЬ

Падають, падають листя, У нашому саду листопад. Жовті, червоні листя За вітром в'ються, летять.

М. Івенса

Физкультминутка

Релаксирующие вправи.

- Давайте намалюємо руками листок (показ вправи, а тепер ще один (показ вправи). Наші листочки полетіли плавно і легко (біг). А тепер тихо сядемо за столи.

III. Вивчення нового матеріалу.

Вихователь поміщає на дошці зображення листя.

- Що спільного і чим відрізняються один від одного листя на кожному малюнку?

Відповіді дітей:

На першому малюнку все листя великі, але відрізняються за формою. На другому - однакові за кольором, але відрізняються за формою і розміром.

На третьому - однакові за формою, але різні за кольором і розміром.

- Хто дізнався, що це за листя, з яких дерев? Будь ласка,

можна показати, які листочки ви дізналися.

Діти показують листя берези, бузку, клену.

- Ми з вами вже знайомі з деякими матеріалами, якими працюють художники. Згадайте їх. (Гуаш, крейда, акварель.)

- А якими матеріалами ви сьогодні хотіли б зобразити летять листя? (Відповіді дітей.)

- Хлопці, а ви знаєте, що листя можна по-різному розташувати на аркуші паперу?

Вихователь пропонує наступні варіанти:

Тихо падають «Танцюють» Порив вітру

Діти вибирають композицію, яка їм більше сподобалася, приступають до роботи.

Після закінчення роботи оформляють міні-виставку.

IV. Підсумок заняття.

Бесіда.

Вихователь. Природа подарувала нам різноманітність форм, а ми їх підгледіли. Добре ви сьогодні попрацювали! Молодці! - Що вас радує в осінній природі?

- Які враження від краси осені ви хотіли б відобразити в малюнку?

- Чи сподобалося вам малювати осіннє листя, листопад?

- Чия композиція з листя найкрасивіша? Найяскравіша? Сама повітряна? Найсумніша? Чому?

- Дивлячись на міні-виставку ваших осінніх робіт, так і хочеться прочитати вірш:

Ось на гілці лист кленовий. Нині він зовсім як новий! Весь рум'яний, золотий. Ти куди, листок? Стривай!

В. Берестов





Конспект ОД з малювання в підготовчій групі «Осіннє листя»