• Хід заняття

  • Конспект ОД по художньо - естетичного напрямку, область музика в 2 мл. гр «До нас прийшов петрушка»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір6.69 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Ольга Яшина
    Конспект ОД по художньо - естетичного напрямку, область музика в 2 мл. гр «До нас прийшов петрушка»

    мета:

    Розвиток навичок у дітей уважного слухання співу дорослого, інструментальної музики. Уміння відповідати на питання за змістом і характером музики. Виконання руху по показу вихователя і вміння чути закінчення музики. Бажання виступати перед дітьми і дорослими, почуття товариськості.

    Сприяти вмінню передавати мімікою, позою, жестом, рухом основні емоції і почуття. Сприяти розвитку співочих навичок.

    Засоби: Коробка, брязкальця, іграшка пташка, іграшка кішка, іграшка собачка.

    Способи: поява казкового персонажа Петрушки, показ комунікативної гри, виконання музичного твору музичним керівником, бесіда і питання музичного керівника.

    Хід заняття:

    Діти і вихователь заходять під музику в музичний зал і встають біля своїх стільчиків.

    Музичний керівник:

    Давайте хлопці ми з вами привітаємося.

    Комунікативна гра «Здрастуйте» слова і музика М. Картушин.

    Привіт, долоньки! - Вибирають руки, повертають долонями вгору.

    Хлоп-хлоп-хлоп! - 3 бавовни.

    Привіт, ніжки! - Пружинка.

    Топ-топ-топ! - Тупають ногами.

    Привіт, щічки! - Гладять долонями щічки.

    Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.

    Пухкенькі щічки! - кругові рухи кулачками по щоках.

    Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.

    Привіт, губки! - Качають головою вправо-вліво.

    Чмок-чмок-чмок! - 3 рази чмокають губами.

    Привіт, зубки! - Качають головою вправо-вліво.

    Клац-клац-клац! - 3 рази клацають зубками.

    Здрастуй, мій носик! - Гладять ніс долонею.

    Біп - біп - біп! - Натискають на ніс вказівним пальцем.

    Привіт, гості! - Простягають руки вперед, долонями вгору.

    Вітання! - Махають рукою.

    Звучить фрагмент веселої музики «Клоуни» Д. Кабалевського.

    Музичний керівник:

    Яка музика за характером? Весела, завзята - (відповіді дітей)

    (На столі лежить святкове, красива коробка).

    Провідна.

    Хлопці, подивіться, яка гарна коробка? Вона, напевно, чарівна. Давайте заглянемо, подивимося, що в ній знаходиться? Так в ній Петрушка! (Іграшка бибабо). (Вихователь надягає іграшку на руку).

    Петрушка.

    Привіт друзі!

    А ось і я! Дізналися вірно ви мене!

    Виконує пісеньку «Петрушка». Музика І. Арсеньєва,

    слова Н. Френкель.

    Я, Петрушка, молодец-

    Ось який!

    На маківці бубенец-

    Ось такий!

    Вийду, вийду,

    Потанцюємо!

    Позабавлю!

    Насмішив!

    Ля-ля-ля!

    Потанцюємо!

    Ля-ля-ля!

    Насмішив!

    Я прийшов до вас, щоб з вами пограти, поспівати, потанцювати. Подивіться, що я вам приніс? (Дістає з коробки брязкальця). Я зараз всім роздам, нікого не забуду. (Роздає брязкальця).

    Вставайте всі в коло.

    «Танець з брязкальцями» Слова і мелодія В. Антонової. Обробка І. Кишко.

    1 Наші погремушкі-

    Дзвінкі іграшки.

    Брязкальця у хлопців

    Дуже весело дзвенять.

    2 Будем веселиться,

    Весло кружляти.

    Брязкальця у хлопців

    Дуже весело дзвенять.

    3 Діти втекли,

    Тихо стало в залі.

    Брязкальця у хлопців

    Замовкли, що не дзвенять.

    4 Де ж ви, хлопці?

    Не грайте в хованки!

    Виходьте погуляти,

    Будемо разом танцювати!

    (Чути стукіт).

    Петрушка.

    Чуєте, щось в коробочці нашої відбувається, хтось там сховався. (Відкриває коробку, дістає пташку).

    Так це пташка. А пташка що любить робити? (Літати, зернятка клювати, чірікать) - відповіді дітей. Ось послухайте про пташку пісеньку ...

    Музичний керівник:

    «Пташка маленька» Муз. А. Філіпенко, Слован. Макшанцева.

    1. Пташка маленька.

    Пташка славненька.

    Пташці зернятка я дам, -

    Прилітай мерщій до нас.

    2 Пташка маленька,

    Пташка славненька,

    Пташка зерна поклює,

    Дітям пісеньку заспіває.

    3 Пташка маленька,

    Пташка славненька.

    пісеньку проспівала

    І в ліс полетіла.

    (Чути нявкання, дістає іграшку - кішку).

    Петрушка.

    Що ти нявкає?

    (Кішка відповідає на вушко).

    Вона молочка хоче. Давайте її почастуємо молочком!

    (Обігрується, виповнюється пісенька).

    «Кішка» Музика А. Александрова, Слова Н. Френкеля.

    1 Кицька до дітей підійшла,

    Молочка просила.

    Молочка просила,

    «Мяу» говорила.

    Мяу, мяу, мяу.

    2. Почастували молочком-

    Кисонька поїла.

    Кисонька поїла,

    Пісеньку заспівала:

    «Мурр ... Мурр ... Мур ...»

    Петрушка.

    Хлопці підійдіть, погладьте кішечку.

    Кішечка, ти з нами посидь на ребяток подивись.

    (З коробки лунає гавкіт).

    Петрушка.

    Що трапилося? Підемо до нашої чарівної коробочці, подивимося.

    (дістає собачку-іграшку).

    Ось собачка гавкає: Гав-гав-гав!

    Нас вона лякає: Гав-гав-гав!

    Ти, собаченька, що не лай-

    Краще з нами пограй!

    собачка:

    Я забавний, незграбний, прямо в ніс тебе лизнув.

    Напустив в передпокої калюжу, і на килимку заснув.

    Петрушка.

    Зрозуміло, собачка, а давай ми з тобою пограємо. Ми зараз перетворимося в собачок маленьких і будемо гавкати як маленькі собачки.

    Діти зображують високим голосом «Гав-гав-гав».

    А зараз ми перетворимося в великих собачок і будемо гавкати як великі собачки: «Гав-гав-гав».

    Діти зображують низьким голосом «Гав-гав-гав».

    Петрушка.

    Як у вас тут здорово, які ви молодці! Мені хлопці пора йти. Спасибі тобі чарівна коробочка.

    Діти прощаються з Петрушкою. Петрушка йде.





    Конспект ОД по художньо - естетичного напрямку, область музика в 2 мл. гр «До нас прийшов петрушка»