• Хід екскурсії.

  • Конспект НСД за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку «Ми з дорогою на Ви»




    Дата конвертації18.04.2017
    Розмір13.7 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Валентина Криленко
    Конспект НСД за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку «Ми з дорогою на Ви»

    Розробили: Криленко Валентина Єгорівна, Гончарова Надія Іванівна.

    Гра - екскурсія: «Знайомство Діда Мороза з правилами дорожнього руху»

    Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичний розвиток.

    Мета: закріпити і узагальнити знання дітей з правил дорожнього руху; вчити практично застосовувати їх в різних ситуаціях.

    завдання:

    * закріпити з дітьми правила дорожньої безпеки;

    * познайомити дітей з новим дорожнім знаком «Головна дорога»;

    * продовжувати вчити дотримуватися правил безпечної поведінки на вулицях села і при переході через проїжджу частину;

    * закріпити знання щодо правил поведінки в громадському транспорті.

    Види дитячої діяльності: комунікативна, пізнавальна, рухова.

    Форма проведення: гра - екскурсія, для дітей 5-6 років.

    Обладнання: 2 червоних прапорця; світловідбиваючі елементи, на одязі дітей; костюм Діда Мороза, медалі - шоколадки.

    Методичні прийоми:

    1. Словесний: бесіда, читання віршів.

    2. Наочний: демонстрація, розглядання.

    3. Ігровий: дидактична гра.

    4. Практичний: виконання завдань.

    Попередня робота:

    1. Розгляд сюжетних картинок, дорожніх ситуацій;

    2. Ігри на макеті дороги з перехрестям;

    3. Розгляд тематичних альбомів «Види транспорту», «Дорожні знаки»;

    4. Дидактичні ігри «Вгадай який знак», «Види транспорту», «Знайди і назви»;

    5. Читання художньої літератури з правил дорожнього руху;

    6. Сюжетно-рольові ігри «Дорожній рух»;

    7. Бесіда з дітьми, безпосередньо перед екскурсією, про правила поведінки на дорозі.

    Хід екскурсії.

    Організаційний момент. Діти виходять на вулицю.

    Вихователь. «Станьте діти дружно в коло.

    Я твій друг - і ти мій друг.

    Дружно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось ».

    Основна частина.

    За майданчику дитячого садка, біля ялинки бігає Дід Мороз, вдає, що заблукав, не знає куди йти. Діти підходять до нього.

    Дід Мороз. Привіт, а куди я потрапив? Мені треба в місто Шебекіно, але ж це не місто? Де ж я?

    Діти. Здрастуй, Дідусь Мороз. Це село Маломихайлівка.

    Вихователь. Хлопці, давайте скажемо Дідуся Мороза, наш повну адресу.

    Діти. Бєлгородська область, Шебекинский район, село Маломихайлівка, вулиця Позднякова, дитячий садок «Зірочка».

    Дід Мороз. А я думаю, начебто знайоме місце.

    Діти. Ти у нас минулої зими на святі був.

    Дід Мороз. У село потрапивши до вас - розгубився.

    Кругом машини, там і тут,

    То раптом автобус на шляху.

    Зізнатися, чесно, я не знаю,

    Де мені дорогу перейти.

    Хлопці, мені ви допоможіть

    І якщо можна розкажіть, дорогу, як переходити,

    Щоб під машину не догодити.

    Вихователь. Ах, Дідусь Мороз. Ти не знаєш, правил дорожнього руху? Звичайно у тебе на Батьківщині, немає таких доріг і немає машин. Хлопці, допоможемо дідусеві, дістатися до міста? Адже він заблукав, злякався і не знає, як вести себе на вулицях нашого села. (Відповіді дітей).

    Вихователь. Зараз ми з вами вирушимо на екскурсію і Діда Мороза з собою візьмемо. І якраз проводимо його до автобусної зупинки.

    Якщо правила рухи,

    Ти не знаєш досі.

    Ми почати з тобою готові,

    Дуже важлива розмова.

    Діти разом з вихователем і Дідом Морозом виходять за територію дитячого саду. Вихователь дає дітям червоні прапорці, уточнюючи навіщо вони потрібні.

    Вихователь. Хлопці, давайте розповімо Дідуся Мороза, на які частини ділиться вулиця.

    Діти. Проїжджа частина, тротуари або пішохідні доріжки, узбіччя.

    Вихователь. Хто є учасниками дорожнього руху?

    Діти. Пішоходи, пасажири, водії.

    Рухаємося далі, підходимо до дороги.

    Вихователь. Зараз ми з вами станемо пішоходами. А для пішоходів існують певні правила дорожнього руху.

    По селу, по вулиці

    Чи не ходять просто так.

    Коли не знаєш правила,

    Легко потрапити в халепу.

    Весь час будь уважним

    І пам'ятай на перед:

    Свої має правила

    Шофер і пішохід.

    Вихователь. Як потрібно їздити машинам по дорозі біля дитячого саду? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Чому? (Відповіді дітей)

    Вихователь. Правильно, хлопці, біля дитячого садка можна швидко їздити, тому, що несподівано можуть з'явитися діти. Який знак тут би ви поставили? (Відповіді дітей)

    Вихователь. Правильно, хлопці, молодці! Тут потрібно поставити знак, «Обережно діти» - це попередження для водіїв, що у дворі гуляють діти і треба бути обережним і уважним.

    Знак «Обережно діти».

    Затихають всі мотори,

    І уважні шофери.

    Якщо знаки говорять:

    «Близько школа, дитячий сад».

    Хлопці, а зараз нам треба перейти дорогу, скажіть Дідуся Мороза чому?

    Діти. Щоб дійти до зупинки, ми повинні йти по лівій стороні дороги, на зустріч машинам.

    Вихователь. А як перейти дорогу, там де немає пішохідного переходу? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Правильно. Потрібно подивитися ліворуч, якщо немає машин, тоді йти до середини дороги (якщо дорога широка, потім подивитися направо, переконатися, що немає машин і продовжити шлях.

    Переходимо дорогу.

    Вихователь. Діти, так як тут немає пішохідної доріжки, ми підемо по узбіччю. Що означає слово, узбіччя? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Узбіччя - це край дороги, що примикає до проїжджої частини. І йти треба назустріч рушійному транспорту, по лівій стороні, щоб бачити машини, що йдуть на зустріч.

    Йдемо далі, підходимо до знаку «Головна дорога».

    Вихователь. Хлопці, ви бачили таблиці уздовж доріг? Що це за таблиці? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Правильно, це дорожні знаки. Хлопці, хто з вас знає, що означає цей знак? (Відповіді дітей)

    Вихователь. Сьогодні, я вас познайомлю з новим знаком. Подивіться. Він називається «Головна дорога». Водії, які їдуть по цій дорозі, мають переваги перед іншими водіями і можуть їхати в першу чергу.

    Ось він знак, яких не багато:

    Це «Головна дорога»!

    Якщо їдеш ти по ній,

    Всіх стаєш головніше,

    І тобі, як ніби Богу.

    Поступаються все дорогу.

    Проходимо трохи далі.

    Вихователь. Цей знак ви вже знаєте, а ось дідусь не знає. Скажіть йому, як він називається.

    Діти. Дідусь Мороз, це знак «Поступися дорогою».

    Вихователь. Дідусь Мороз, послухай Вову, що він знає про знак.

    Вова розповідає вірш. «Поступися дорогою!».

    Якщо бачиш цей знак,

    Знай, що він не просто так.

    Щоб не було проблем,

    Поступися дорогою всім!

    Рухаємося далі, зупиняємося біля перехрестя.

    Вихователь. А як називається ця ділянка дороги, до якого ми підійшли? (Відповіді дітей).

    Вихователь. Це місце перетину,

    Для подальшого рухи.

    Примикання доріг, щоб ти проїхати міг.

    Або може розгалужену,

    Подивися без зволікання.

    Дід Мороз. Давайте пограємо на дорозі, погріємось.

    Вихователь. Ти, що Дід Мороз, збираєшся грати на проїжджій частині?

    Дід Мороз. Ага! А що тут такого? Можна подумати не можна, грати на дорозі. Он вона яка широка, гладка, ні пеньочка тобі, ні купини. А чому не можна? (Відповіді дітей)

    Дід Мороз. А де тоді можна грати?

    Діти. На спортивних, дитячих майданчиках, на ділянці дитячого садка.

    Вихователь. Давай пограємо, Дідусь Мороз, але спочатку потрібно зійти з дороги.

    Дидактична гра «Де можна грати і де не можна?»

    Вихователь. Послухайте правила гри: я буду задавати вам питання, якщо можна грати, то ви стрибаєте, якщо не можна, то ляскаєте в долоні. Зрозумів, Дідусь Мороз?

    Питання.

    1. Можна кататися на санках по дорозі?

    2. Можна грати з м'ячем на спортивному майданчику?

    3. Можна на лижах їхати по дорозі?

    4. Можна грати в сніжки на проїжджій частині?

    5. Можна на велосипеді кататися на подвір'ї?

    Йдемо далі, підходимо до знаку «Пішохідний перехід».

    Вихователь. По смужках чорно-білим

    Пішохід крокує сміливо.

    Хто з вас хлопці знає

    Знак про що попереджає ?.

    Дай машині тихий хід -

    Пішохідний перехід.

    Діти, хто хоче розповісти вірш про пішохідний перехід? Адже ми з вами багато віршів вчили про дорожніх знаках.

    Дитина розповідає вірш.

    Смугаста доріжка,

    А по ній крокують ніжки.

    Безпечно нас ведет-

    Пішохідний перехід.

    Підходимо до пішохідного переходу.

    Вихователь. Всім знайомі смужки,

    Знають діти, знає дорослий,

    На ту сторону веде .... (пішохідний перехід).

    Йдемо далі, підходимо до знаку «Місце зупинки автобуса».

    Дід Мороз загадує загадку. Знаю я одну загадку, відгадайте ка хлопці.

    Що за диво синій будинок?

    Дітлахів багато в ньому,

    Носить взуття з гуми

    І харчується бензином? (Автобус).

    Вихователь. У цьому місці пішохід,

    Терпляче транспорт чекає.

    Він пішки втомився крокувати,

    Хоче пасажиром стати.

    Вихователь. Хлопці, як називається цей знак?

    (Відповіді дітей). Уточнюю з дітьми, як називається знак.

    Вихователь. Так, хлопці, правильно, це знак «Місце зупинки автобуса». Де встановлюється цей знак і що він означає? (Відповіді дітей, узагальнюють)

    Вихователь. Діти, під цим знаком пасажири можуть почекати автобус, а автобус може зупинятися, висаджувати і забирати людей. Ось тут, Дід Мороз, ми з хлопцями посадимо тебе в автобус і ти доїдеш до Шебекіно. Хлопці, як буде називатися Дід Мороз, сидячи в автобусі?

    Діти. Пасажир.

    Вихователь. Автобус до якого виду транспорту відноситься до вантажного або до пасажирського? (Відповіді дітей)

    Вихователь.Чому?

    Діти. Тому, що возить людей.

    Вихователь. Хлопці, давайте розповімо дідусеві, правила поведінки в пасажирському транспорті.

    Питання вихователя.

    -Чи можна розмовляти з водієм, під час руху? (Ні, не можна)

    -Чому? (Він повинен дивитися на дорогу)

    -Разрешается чи ходити по автобусу, якщо він їде? (Не можна, можна впасти)

    -А можна в автобусі голосно розмовляти, кричати, співати пісні? (Ні, треба говорити тихо, щоб не заважати іншим пасажирам)

    -А можна їсти морозиво в салоні автобуса? (Ні, можна забруднитися і забруднити інших)

    -Коли виходите з автобуса, що потрібно сказати? (Спасибі).

    -А коли вийшли з автобуса, можна відразу переходити дорогу? (Ні, треба почекати, коли автобус від'їде).

    Дід Мороз. Які ви молодці, хлопці! Ви добре знаєте правила дорожнього руху! Спасибі, вам, що і мене навчили дотримуватися правил дорожнього руху.

    Вихователь. Тепер, Дідусь Мороз, ми за тебе спокійні! Ми знаємо точно, що з тобою нічого не станеться. До побачення.

    Повертаємося в дитячий сад, по дорозі закріплюємо матеріал.

    Рефлексія. (На ділянці дитячого садка).

    Вихователь. Хлопці, вам сподобалася прогулянка? Що вам запам'яталося найбільше? (Коротко підводимо підсумок екскурсії). Ви добре засвоїли правила пішоходів. Молодці! Тепер я знаю, що ви зможете вберегти себе від небезпечних ситуацій на дорозі. Я бажаю вам завжди дотримуватися правил дорожнього руху. Раз Ви правила знаєте, то кожен з вас отримує медаль, за знання правил дорожнього руху.





    Конспект НСД за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку «Ми з дорогою на Ви»