• Тема: Забавні іграшки. Робота зі штучним матеріалом - поролон.

  • Конспект НСД з ручної праці (підготовча група) Забавні іграшки. Робота зі штучним матеріалом - поролон.




    Дата конвертації30.06.2017
    Розмір5,68 Kb.
    ТипІграшки. Конспекти занять, НОД

    Олександра Бізенкова
    Конспект НСД з ручної праці (підготовча група) Забавні іграшки. Робота зі штучним матеріалом - поролон.

    Конспект НСД з ручної праці (підготовча група)

    Конспект НОД по ручному труду (подготовительная группа) Забавные игрушки. Работа с искусственным материалом — поролон.

    Тема: Забавні іграшки. Робота зі штучним матеріалом - поролон.

    Мета: Ознайомити з етапами конструювання іграшки з поролону (об'ємні іграшки).

    завдання:

    освітні

    1. Навчати прийому перетягування поролону дротом.

    2. Закріпити знання властивостей поролону;

    3. Сформувати знання про подібність і відмінність поролону від тканини.

    4. Актуалізувати знання дітей по техніці безпеки при роботі з ножицями;

    5. Вчити намічати простим олівцем місця перетяжки;

    6. Закріпити вміння прикрашати іграшку;

    Розвиваючі

    1. Розвиток дрібної моторики руки.

    2. Розвиток логічного мислення.

    3. Розвиток розумових операцій (аналіз, синтез); творчої уяви, волі.

    4. Розвивати конструкторські здібності.

    5. Розвивати уміння працювати самостійно.

    виховні

    1. Виховувати почуття раціонального ставлення до речей (можливість повторного використання поролону).

    2. Виховання естетичного ставлення до виробу.

    3. Виховувати культури праці: акуратності, працьовитості, посидючості;

    Матеріали і інструменти: поролон, міцні нитки, простий олівець, ножиці.

    Інтеграція освітніх областей: пізнання, комунікація, праця, соціалізація, безпеку.

    Попередня робота: досліди з поролоном і тканиною, бесіда про способи використання поролону, ігри з конструктором з губок.

    хід заняття

    організаційний момент

    -Давайте перевіримо, чи готові ви до нашого заняття. У вас повинні бути:

    губка;

    обрізки поролону різних кольорів;

    намистинки;

    клей ПВА;

    тонка мідний дріт;

    м'який простий олівець;

    ножиці;

    - Всі готові до заняття? (Так)

    вступна бесіда

    - Хлопці, давайте згадаємо якими властивостями володіє поролон. Що ви можете про нього сказати? (Поролон м'який, пористий, гнучкий, пружний, т. Е. Після стиснення, якщо його відпустити, він знову прийме свою форму, тоне у воді після того як намокне, легко ріжеться.)

    -На який матеріал він схожий? (тканина).

    -А чим відрізняється? (Поролон товстий).

    -Як він використовується в побуті? Де можна ще застосувати поролон?

    - Чи можна зробити з нього іграшку? (Так.)

    - А яку іграшку можна з нього зробити і для чого?

    (М'яку, щоб нею можна було грати)

    - А що можна буде зробити з цією іграшкою? (Грати самому, подарувати молодшого брата чи сестри, можна мамі.)

    -Хочете спробувати сконструювати свою іграшку? (Хочемо.)

    -Давайте спробуєм. Хто тоді зможе правильно сказати, що ми будемо сьогодні займатися? (Познайомитися з етапами виконання іграшки з поролону, більше дізнатися про цей матеріал.)

    - Молодці, правильно.

    аналіз зразка

    - Подивіться на мою іграшку. Хто це? (Порося)

    - З якого матеріалу він зроблений? (Поролон)

    - Хто здогадається, яка первісна форма була у цього поролону?

    -важко в це повірити, але спочатку це був прямокутник. Як ми це можемо довести? (Розв'язати нитки, якими поролон перетягнуть в певних місцях.)

    -Як ви думаєте, які інструменти нам знадобилися, щоб вийшов ось такий порося? (Ножиці)

    - Давайте згадаємо правила поводження з ножицями і голками.)

    планування роботи

    - Молодці, тепер давайте виділимо етапи роботи. Представили свою майбутню іграшку, у кожного вона буде своя, особлива.

    - Що ми зробимо в першу чергу? (Намітимо простим олівцем місця перетяжки)

    - Зробити це треба акуратно, слід від олівця повинен бути блідим, ледь помітним.

    - Що робимо далі?

    - Отрезаем нитку для перетяжок.

    - Що потім? (Перетягни ними в намічених місцях, зав'язуємо двома вузликами, кінчики відрізаємо)

    - Перетягувати треба туго, щоб не розв'язалися.

    - У нас вийде основа іграшки, що треба зробити, щоб вона "ожила"? (Вирізати дрібні кольорові деталі для очей, п'ятачка і приклеїти їх, можна також використовувати намистинки, їх потрібно надіти на дріт і вколоти їх)

    - Молодці, правильно. Тепер кожен подумає, яку іграшку він хоче зробити.

    Практична робота

    - Якщо всім все зрозуміло, то приступаємо до роботи.

    Прибирання робочого місця

    - Заняття закінчується, давайте наведемо наші робочі місця в порядок.

    Підбиття підсумків

    - Яку мету ми ставили на занятті? (Познайомитися з етапами виконання іграшки з поролону, більше дізнатися про цей матеріал)

    - Що нового дізналися? (Дізналися про поролоні, чим він відрізняється від тканини, як правильно виконати іграшку з поролону - намічаємо місця перетяжки, далі перетягуємо ниткою намічені місця, а потім прикрашаємо іграшку)

    - Якщо вам сподобалося займатися виконанням іграшок з поролону, то можете будинку придумати і виконати інші іграшки з поролону.

    Оформлення виставки іграшок з поролону





    Конспект НСД з ручної праці (підготовча група) Забавні іграшки. Робота зі штучним матеріалом - поролон.