Конспект НСД з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років. Розповідь-порівняння «Ведмеді: іграшковий і справжній»




Дата конвертації01.05.2017
Розмір3,96 Kb.
ТипІграшки. Конспекти занять, НОД

Галина Віталіївна Баранова
Конспект НСД з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років. Розповідь-порівняння «Ведмеді: іграшковий і справжній»

Тема: Розповідь-порівняння «Ведмеді: іграшковий і справжній»

цілі:

1. Активізувати словник за темами «Ведмідь» і «Іграшки».

2. Навчати вмінню порівнювати ведмедів іграшкового і сьогодення, знаходити подібності та відмінності.

3. Тренувати у вживанні фрази з протівітельним союзом А.

4. Розвивати силу голосу і інтонаційну виразність.

5. Вчити самостійного складання фрази з 4-5 слів.

6. Розвивати дрібну і загальну моторику, координацію мови з рухом.

Обладнання: картинки ведмедів іграшкового і сьогодення, схема для складання розповіді-порівняння.

хід НСД

I. Організаційний момент

Голосове упр. «Ведмедики ревуть»

(Діти зображують рев ведмедів з казки «Три ведмеді» голосом різної висоти і гучності).

II. Підбери слова-ознаки і слова-дії

- Ведмідь який? - товстий, великий, незграбний, клишоногий, сильний, бурий, небезпечний.

- Ведмідь що робить? - реве, ходить, перевалюється, спить, їсть, ласує, ловить рибу, виступає в цирку.

III. Повідомлення теми заняття

Логопед демонструє картинки ведмедів, іграшкового і сьогодення. Просить дітей підказати, який з ведмедів живе в лісі?

- Сьогодні ми будемо вчитися порівнювати іграшкового ведмедика і справжнього ведмедя. Чим вони схожі, а чим відрізняються.

Далі діти за допомогою логопеда перераховують, що вміє робити справжній ведмідь: ходити, бігати, спати, ревіти, полювати, робити собі барліг, шукати корм, ловити рибу, ласувати малиною. Він живий.

Потім дорослий привертає увагу дітей до картинки, на якій зображений іграшковий ведмедик, і підкреслює, що це іграшка. Іграшковий ведмедик сам нічого робити не може. Діти перераховують, як можна з ним грати: його можна годувати, укладати спати, катати в вантажівці, взяти з собою на прогулянку, кому-небудь подарувати на день народження.

IV. Пальчикова гімнастика «Берлога»

V. Далі педагог знайомить дітей зі схемою-помічницею і дає зразок розповіді.

У іграшкового і живого ведмедів є голова, два вуха, морда, два очі, ніс, рот, тулуб, чотири лапи і короткий хвіст. У іграшкового ведмедика є бантик, а у живого ведмедя довгі гострі кігті і ікла. Мишка за розміром маленький, а ведмідь великий і небезпечний хижак. Мишка легкий, а ведмідь важкий. Мишка знаходиться в дитячій кімнаті, а ведмідь живе в лісі. З ведмедиком можна грати, взяти на прогулянку, катати на санках, купати, заколисувати, укладати спати в ліжечко. А живий ведмідь сам вміє сидіти, ходити, їсти, спати. Мишка годує дівчинка, а ведмідь сам знаходить собі їжу. Він харчується ягодами, медом, горіхами, рибою і мишами. Мишка спить у дитини в кімнаті, а ведмідь всю зиму спить в своєму барлозі.

VI. Рухлива гра «Три ведмеді»

Три ведмеді йшли додому. Йдуть по колу як клишоногі ведмедики.

Папа був великий-великий, Встають навшпиньки, піднявши руки вгору.

Мама - трохи нижчий на зріст, Складають руки перед грудьми.

А синок - малятко просто. Сідають навпочіпки.

Дуже маленький він був, Йдуть по колу, вдають,

З брязкальцями ходив. що гримлять брязкальцями.

VII. розповіді дітей

Діти з опорою на схему і дві картинки порівнюють іграшкового ведмедика і ведмедя.

Конспект НОД по развитию связной речи у детей 4–5 лет. Рассказ-сравнение «Медведи: игрушечный и настоящий»

VIII. Підсумок.





Конспект НСД з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років. Розповідь-порівняння «Ведмеді: іграшковий і справжній»