• Хід заняття.

  • Конспект НСД з розвитку мовлення «З дітьми граємо-мова розвиваємо» (друга молодша група)




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір3,1 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тетяна Рудакова
    Конспект НСД з розвитку мовлення «З дітьми граємо - мова розвиваємо» (друга молодша група)

    Мета: розвиток мовлення, мислення, уваги.

    Завдання: розвивати уяву, вчити розуміти поняття високо- низько, під- над, розвивати швидкість реакції;

    Закріпити лексичний матеріал, для чого потрібні іграшки.

    Хід заняття.

    1Оргмомент.

    В. Привіт, хлопці. Сьогодні до нас в гості прийшов Мишко. Він дуже радий бачити вас. А ви раді з ним зустрітися?

    Д. І..

    В. Хлопці, Мишка хоче розповісти вам віршик, але він забув останні слова в рядках. Давайте йому допоможемо.

    1. Жа-жа-жа. Є колючки у їжака.

    2. Ла-ла-ла. У гусей по два крила.

    3. Ко-ко-ко. Не ходіть далеко.

    4. Б.-б-б. Виросли в лісі гриби.

    5. Ом-ом-ом. Ми знайдемо гарний будинок.

    6. Ра-ра-ра. Починається гра.

    Мишка хоче з вами пограти.

    2. Основна частина.

    1. В. Подивіться, на столі різні іграшки. Ви повинні назвати їх, сказати, для чого потрібні і виправити неправильні твердження.

    В. Що це? Банан.

    Для чого він потрібен? Їсти.

    Банан - це овоч? Ні, банан- це фрукт.

    Ускладнюється завдання гри.

    Банан і помідори-це овочі?

    Д. Банан- це фрукт, а помідор- овоч.

    (На столі машинка, пила, кофточка, чашка, бубон і т. Д.)

    2. В. Пограємо в наступну гру «Високо- низько».

    На столі картинки. Я буду говорити пропозиції, а ви повинні вибирати потрібні картинки, що знаходиться високо, а що низько.

    Високо на небі-хмари, місяць, сонечко, ракета.

    А внизу під облаком- річка, ліс.

    Високо на дереве- листочки, шишки, горішки.

    А внизу під деревом-грибочки, квіти, трава.

    3. Розминка.

    Вітер дме нам в обличчя (махають долонями)

    Захиталося деревце (гойдаються вправо, вліво)

    Вітер тихіше / 3 р. (присідають)

    Деревце все вище / 3. р. (руки вгору)

    4. Мишка ще приготував гру «Що, де, коли»

    В. Я вам буду кидати м'яч з питанням, ви відповідаєте на питання і кидаєте знову мені.

    1. Де ростуть дерева (в лісі)

    2. Що росте на ялинці (шишки)

    3. Де живуть риби (в річці)

    4. Де живе людина (в будинку)

    5. Коли буває листопад (восени)

    6. Коли буває сніг (взимку)

    7. Коли цвітуть сади (навесні)

    8. Де живуть дикі тварини (в лісі)

    9. Де живе вовк (в лісі)

    10. На яке свято приходить Дід Мороз (на Новий рік)

    В. Молодці, хлопці. Дуже добре пограли з Мишком. А вам сподобалося грати? Так. Що сподобалося? Яка гра?

    В. Мишка прощається з вами і каже «До побачення»

    Д. До побачення.





    Конспект НСД з розвитку мовлення «З дітьми граємо-мова розвиваємо» (друга молодша група)