Конспект НСД з розвитку мовлення з дітьми 3-4 років «Осіння прогулянка»




Дата конвертації12.06.2017
Розмір8,05 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Олеся Сергіївна Пічугіна
Конспект НСД з розвитку мовлення з дітьми 3-4 років «Осіння прогулянка»

мета:

- розширювати і активізувати словниковий запас по лексичної теми «Осінь»

завдання:

- вчити утворювати відносні прикметники і прості речення;

- розвивати зв'язну мова;

- розвивати вміння класифікувати предмети за окремими ознаками;

- розвивати мислення, увагу;

- розвивати дрібну моторику рук;

- закріплювати вміння узгоджувати прикметники з іменниками

Оформлення групової кімнати:

- фотоколаж «Осінні прогулянки»

- виставка виробів з природного матеріалу «Осіннє зачарування»

- виставка книг на осінню тематику

- макет «Осінній парк»

устаткування:

- різнокольорові листочки

- картини із зображенням дерев і листя від них

- ємності з прищіпками різного кольору

- трафарети птахів

- годівниці для птахів

- ноутбук

Продуктивна діяльність:

- глина

- сухі листочки від різних дерев

- клейонка

- серветка

- гуаш

- ватні палички

- підставка для вироби

Музичний супровід:

- дитяча пісенька «Танець осінніх листочків»

слова А. Макшанцева, музика А. Філіпенко (в аудіозапису)

- "Звуки природи. Осінній ліс »(в аудіозапису)

- Музичні твори П. І. Чайковського з циклу «пори року. Осінь »(в аудіозапису)

Зміст безпосередній освітньої діяльності

1. Організаційний момент.

Діти стоять на килимі. Звучить музика.

Вихователь: Хлопці, подивіться, як гарно у нас в кімнаті! Послухайте вірш.

Вихователь читає вірш і разом з дітьми показує руху відповідно до тексту.

«Осінь»

(Координація рухів в поєднанні з промовою)

Негода, сонце сховалося.

Калюжа тонким льодом покрилася.

Немов метелики пурхають,

Листя з гілок облітають.

Дощ холодний ллє і ллє,

Погуляти нам не дає.

Птахів дорога позвала-

Це осінь до нас прийшла!

Конспект НОД по развитию речи с детьми 3–4 лет «Осенняя прогулка»

Вихователь: - Що ви дізналися з вірша про осінь як пору року? (Відповіді дітей)

2. Складання простих речень.

Діти сидять на стільцях.

Вихователь: - Давайте розповімо про відмітні ознаки осені.

Діти складають за допомогою вихователя прості речення:

- Восени сонце світить яскраво, але не гріє.

- Листя змінюють свій колір і падають з дерев на землю.

- Часто йдуть дощі.

- Дме сильний холодний вітер.

- Птахи летять на південь.

- Тварини готуються до зими.

- Комахи ховаються під корою дерев.

3. Сюрпризний момент.

Вихователь: - Сьогодні теплий осінній день, і горобці запрошують нас

на прогулянку в осінній парк.

Звучить дитяча пісенька «Танець осінніх листочків».

(Діти виходять на ігровий майданчик, гуляють і збирають листочки в букети).

4. Основна частина.

Вправа «Вітерець»

Розвиток плавного тривалого видиху

Вихователь: - Які гарні букети у вас вийшли! Чи відчуваєте вітерець?

Подуйте на листочки. Зробіть вдих носом, видих ротом, склавши губи трубочкою вперед трубочкою.

Вихователь: - Повіяв легкий вітерець (легка довга повітряний струмінь);

Вихователь: - Подув сильний вітерець (сильна довга повітряний струмінь);

Вихователь: - Вітерець заспокоївся.

Вправа «Різнобарвні листочки»

Узгодження прикметників з іменниками, освіту відносних прикметників

Вихователь: - Якого кольору стають листя на деревах восени?

Вихователь: - Як можна, одним словом сказати про колір листя? Які вони?

(Різнокольорові)

Вихователь: - Давайте хором повторимо РІЗНОКОЛЬОРОВІ.

Вихователь: - Осінній вітер приніс нам листя з дерев. Відгадайте, з якого дерева впав кожен листочок.

Вправа «З якого дерева листок?»

(На дошці закріплені картинки із зображенням дерев)

Вихователь: - Ви дізналися дерева, які ростуть в нашому парку? (Береза, дуб, клен, ялина).

Цей листочок впав з клена. Це кленовий лист.

Цей листочок впав з берези. Це березовий лист.

Цей листочок впав з дуба. Це дубовий лист.

- А у ялинки лісточкі- голочки. Це ялинові голочки.

5. Динамічна пауза «Дощик і сонечко».

Звучить весела музика.

Діти повторюють слова вірша за вихователем і виконують відповідні рухи.

Дивиться сонечко в віконце

(Діти піднімають голови),

Світить в нашу кімнатку

(Розводять руки в сторони),

Ми заплескали в долоні

(Плескають в долоні),

Дуже раді сонечку

(Кружляють парами),

Ми один одному посміхаємося

(Посміхаються один одному),

Дивимося на сонечко і дивуємося.

Звучить запис шуму дощу.

Діти імітують шум дощу, постукують за вихователем пальцями по колінах.

Крапля раз, крапля два,

Краплі повільно сперва-

Кап, кап, кап, кап.

(Повільні удари)

Стали краплі встигати,

Крапля краплю подгонять-

Кап, кап, кап, кап.

(Хлопки частішають)

Парасолька мерщій розкриємо,

Від дощу себе укро.

(Піднімають руки над головою, імітуючи парасольки)

6. Заключна частина заняття «Крильця»

Вихователь: - Дощик потихеньку затихає. І наша прогулянка по осінньому парку закінчується. У пташок намокли пір'ячко, давайте подаруємо їм нові!

Діти сідають за столи, прикріплюють до трафаретами різнокольорові прищіпки.

7. Рефлексія «Подаруй пір'ячко пташці».

Вихователь: - Птахи дуже раді новим пір'їнок. Давайте віднесемо пташок до зимових домікам- годівниць, в які ми всю зиму будемо класти насіння і крихти хліба.

Діти кладуть птахів поруч з годівницями.

Вихователь: - Спасибі, хлопці, за турботу!

Спільна продуктивна діяльність вихователя і дітей «Краса осені».

У другій половині дня до дітей приходить в гості Їжачок (одягнений в костюм дитина), приносить в кошику засушені листочки від різних дерев.

Пропонує виліпити вазу з глини і прикрасити її осіннім букетом.

Після закінчення діяльності влаштовується Виставка виробів.

На наступний день, коли глина підсохне, можна запропонувати дітям розфарбувати вазу гуашшю і нанести малюнок ватяними паличками.





Конспект НСД з розвитку мовлення з дітьми 3-4 років «Осіння прогулянка»