Конспект НСД з розвитку мовлення відповідно до ФГОС «У пошуках скарбу» в підготовчій групі




Дата конвертації13.07.2017
Розмір7.97 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Алсу Хананова
Конспект НСД з розвитку мовлення відповідно до ФГОС «У пошуках скарбу» в підготовчій групі

Програмне зміст: освітня галузь «Мовний розвиток». Інтеграція з областями «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна.

Цілі: формувати вміння працювати в колективі, розвивати самостійність, і знаходити рішення на поставлені завдання і розвивати мова.

завдання:

Освітні завдання:

формувати образну мову.

вміння підбирати образні вислови.

вчити відповідати на питання, висловлювати свої судження.

актуалізація словника по темі;

вдосконалення граматичного ладу, вправляти в підборі антонімів

Розвиваючі завдання:

розвивати мовлення, пам'ять.

образне мислення, фантазію і творчість.

Виховні завдання:

виховувати естетичні якості.

вчити вислуховувати висловлювання товаришів.

формувати вміння працювати в команді.

виховувати самостійність.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Привітання гостей.

-В коло широкий бачу я

Встали всі мої друзі.

Ми зараз підемо направо,

А тепер підемо наліво.

У центрі кола зберемося

І на місце всі повернемося.

Посміхнемося, підморгніть

І працювати ми почнемо.

(стукіт у двері)

-Подивіться, ось що зараз я знайшла на порозі нашої групи.

-Це скриню (діти відповідають)

-Подивимося, що в ньому лежить? Сідайте зручніше і прочитаємо записку.

записка:

"Привіт, діти! Привіт, дорослі! Я приніс скриню, але незнаю туди я потрапив чи ні? Ніс я його в підготовчу групу. Якщо ви веселі, розумні, кмітливі, то тоді цей лист для вас! Розкладіть цифри від 1 до 10 і ви дізнаєтеся, хто написав цей лист. (татарською мовою вважають)

-Від кого ж ця записка?

-Від домовичка Кузі!

-Де ж лист?

лист:

«Хлопці! Сорока, моя добра знайома, розповіла, що ви любите грати, відгадувати загадки, розв'язувати задачі. А ще розумні і працьовиті, не боїтеся ніяких труднощів і взагалі -смелие і дружні хлопці. Тому я вирішив подарувати вам найцінніше на світі скарб. Але щоб воно не дісталося Бабу Ягу або шкідливою і хитрою вороні, я сховав його у вас в групі. Я посилаю вам карту пошуку скарбу. Будьте уважні, вас чекають труднощі. Якщо ви виконаєте завдання, то знайдете скарб. Бажаю удачі! Кузя. »

-Хлопці, так що ви вирішили, будемо шукати?

-Так, ми допоможемо Кузьо!

-І так вперед! Пропоную поглянути на карту, де знаходиться перше завдання. (діти йдуть на пошуки завдання. Знаходять записку і м'яч).

-Слухайте завдання. «Хлопці! Я пропоную вам гру з м'ячем. А гра називається «Чий слід?» Кузя »

-Хлопці, а ми ж недавно розмовляли про сліди звірів. (згадуємо вірш І. Токмаковой «Рибка, рибка, де ти спиш?»)

Вночі темінь, вночі тиша

Рибка, рибка, де ти спиш?

Лисий слід веде до нори,

Слід собачий до будці.

Бєлкін слід веде до дупла,

Мишкін до дірочки в підлозі.

Шкода що в річці, на воді,

Немає слідів твоїх ніде.

Тільки темінь, тільки тиша

Рибка, рибка, де ти спиш?

(вірш супроводжується рухами)

-Ой, хлопці! А зараз я впевнена, що ви впораєтеся із завданням! Я вірю в вас!

(дитина з м'ячем в центрі кола)

Заєць-заячий слід

Вовк-вовчий слід

Лисиця-лисячий слід

Кішка-кошкин слід

Коза-козячий слід

Борсук-барсучий слід

Корова-коров'ячий слід

Ведмідь-ведмежий слід

Черепаха-черепашачий слід

Жаба-жаб'ячий слід

Кінь-кінський слід

-Так здорово! Молодці! Ми впоралися з цим завданням! Поплескав себе! Ой, дивіться, тут є ще буква «К».Щоб це значило? Йдемо далі дізнаємося!

-Де ж знаходиться друге завдання? Давайте подивимося по карті!

-Слухайте наступне завдання.

«Це завдання називається« Знайки »і складається з питань» Кузя »

-Я бажаю вам удачі!

питання:

1. Яка зараз пора року (після щедрої, різнобарвною осені прийшла холодна зима)

2. Який зараз місяць (зараз перший місяць зими-грудень)

3. Скільки днів у тижні (в одному тижні 7 днів)

4. Який квітка виконував всі бажання дівчинки Жені (квітку-семицветик (Валентин Петрович Катаєв)

5-Буває коло з трьома кутами (немає)

6-Буває круглий квадрат? Чому?

7. Як називався будиночок, який зробили своїм житлом звірі (Теремок)

8. Хто виконував бажання казкового Ємелі (щука)

9. Дівчинка зі снігу (снігуронька)

-Ми впоралися із завданням! Молодці! Йдемо далі. Але і тут є буква. Це н. Беремо її з собою.

-Дивіться карту далі. Знайшли місце з третім завданням?

-Чітаю завдання: «Дорогі діти! Я хочу перевірити ваші знання з татарській мові. І пропоную вам гру «Хто що робить? Ким нерсе Ешлі? »Кузя»

(Дидактична гра по УМК: закріплення основних кольорів і дій)

-Бу яшел тос. -Малай утира.

-Бу Кизил тос. -Киз укий.

-Бу зенгер тос. -Ені кулю юа.

-Бу ак тос. - Киз біт юа.

-Бу сари тос. -Бабай йоклий.

Ось ми і виконали 3 завдання і знайшли букву І.

-Хлопці, я пропоную вам зробити невелику физминутку.

(під музику в масажних килимках)

1,2,3,4,5-починаємо ми крокувати,

6,7,8,9,10-починаємо біг на місці.

1,2,3,4,5-починаємо присідати,

6,7,8,9,10-дружно стрибаємо на місці

1,2,3,4,5-починаємо танцювати

Ви дивіться на мене і танцюйте так як я.

-А тепер шукаємо 4 завдання. Дивимося карту.

Читаю завдання: «Скажу я слово« високо », а ти відповіси« низько »... Кузя».

-Хлопці! Це якісь слова (протіволожность за змістом слова)

Гра з м'ячем супроводжується віршем Д. Чиарди.

Далеко-близько,

День ніч

Добрий злий

Вперед назад

Вверх вниз

Важливий-брутальний

Працьовитий-ледачий

Вузький-широкий

Молодці і отримуємо букву Г. Поспішаємо далі. Нас чекає останнє завдання. Де ж вони сховані? Подивимося нашу карту.

«Хлопці! Казкові герої заблукали! Допоможіть, будь ласка, їм повернутися в свої казки. Кузя. »(Малюнки з героями з казок)

-Ось ми і виконали всі завдання домовичка. І отримали ще одну букву А.

-Хлопці, подивіться, в скрині є ще один лист. Давайте його прочитаємо.

Лист: «Вітаю! Ви відповіли на всі мої запитання і виконали завдання. Можете забрати скарб. Але щоб дізнатися. що це таке, викладіть з букв слово. Це і буде ваш скарб!

-І це слово «КНИГА»

-В ній можна знайти відповіді на багато питань. Книга - це знання. Книги - це джерело знань. Вони нас вчать мислити, поважати людей, бути чесним.

-Хлопці, а вам сподобалися наші пошуки? Що ми робили?

- А завтра чим би ви хотіли зайнятися?

-А зараз оціните, будь ласка, себе!

Зелений колір-все в порядку, можна переходити до наступних завдань.

Жовтий колір-треба бути уважніше.

Червоний колір-необхідно все зробити заново.





Конспект НСД з розвитку мовлення відповідно до ФГОС «У пошуках скарбу» в підготовчій групі