Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі на тему: «Магазин« Іграшки ».




Дата конвертації18.06.2017
Розмір6,68 Kb.
ТипІграшки. Конспекти занять, НОД

Тетяна Ратієва
Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі на тему: «Магазин« Іграшки ».

Ратіёва Тетяна Петрівна

Мета: продовжувати вчити дітей складати розповідь про іграшку;

вчити дітей вживати в мові назви магазинів, прикметники, що позначають матеріал;

Вчити виразно і виразно вимовляти слова чистоговорки зі звуком «п» з різною силою голосу.

Інтеграція освітніх областей: освітня галузь «Комунікація», освітня галузь «Пізнавальний розвиток». освітня галузь «Фізична культура»

Матеріал: аркуш ватману з намальованим планом, вивіска, стіл, каса, іграшки, зроблені з різного матеріалу, картки - гроші, предметні картинки із зображенням чайної посуду.

хід заняття

Вихователь збирає дітей на килимі.

- Послухайте уважно чистоговорку:

Розкажіть про покупки! Про які про покупки?

Про покупки, про покупки, про покупочки мої.

Чистоговорку спочатку вимовляємо повільно, чітко промовляючи слова, потім з різною силою голосу (тихо, голосніше, голосно).

- Що таке покупки? Що можна купити? Де можна купити? Що таке магазин? Які бувають магазини? (відповіді дітей)

Як називається магазин, де можна купити овочі? (Овочевий.)

Хліб, бублики, бублики, сухарі, печиво? (Булочна.)

Цукерки, тістечко, торти? (Кондитерська.)

Чоботи, черевики, босоніжки? (Взуттєва.)

Ліки? (Аптека.)

Які ще вивіски магазинів можна побачити в місті?

( «Молоко», «Тканини», «Продукти», «ЗОО», «М'ясо», «Світло», «Головні убори», «Книги», «Рибалка».)

Уявіть, що ми прийшли в ваш улюблений магазин «Іграшки». Відгадайте, що ми купили в цьому магазині?

Якщо ти його відпустиш з звичка, Вона і танцює, і співає, і гуде,

Полетить він від тебе за хмари. (Повітряна куля.) Як літак,

Поруч різні подружки,

А схожі один на одного Вона біжить бігом

Всі вони сидять один в одному, І Дзижчить жуком.

Але все в одній іграшці! (Юла)

(Матрьошки) Це диво - цеглу

Він з бубонцем в руці, Я в подарунок отримав,

У синьо - червоному ковпаку, Цілий день сьогодні строю.

Він - весела іграшка, Багато потрібного склав.

А звуть його. (Петрушка.) Вежу я зараз зламаю,

Все спочатку починаю.

Його штовхають, - (Конструктор.)

Він не плаче, Сам порожній,

Його кидають - А голос густий.

Назад скаче. (М'яч.) Дріб відбиває.

Сам не йде,

А нам допомагає.

(Барабан.)

Молодці, хлопці, все загадки відгадали!

Физминутку

Ми - веселі матрьошки -

Ладушки - ладушки (плескають у долоні).

На ногах у нас чобітки -

Топушкі - топушкі (тупають ногами).

Сарафани наші строкаті -

Вёртушкі - вёртушкі (кружляють).

Ми схожі, наче сестри, -

Ладушки - ладушки (плескають у долоні).

- А чи знаєте ви, що у нас в дитячому саду відкрився магазин «Іграшки»? І ми ще раз відвідаємо цей магазин. Вирушимо туди за покупками.

На аркуші ватману намальований план. Діти разом з вихователем відправляються в магазин. Магазин знаходиться в музичному залі. Йдемо за планом. Ось ми і прийшли. За великий ширмою, на якій вивіска Магазин «Іграшки», знаходяться стіл, на столі каса, полки, на полицях іграшки, продавець (незнайомий для дітей людина).

- Вітаю! Вихователь пояснює, що іграшки все продаються (цінники стоять біля кожної іграшки - 1 р., 2 р., 3 р., 10 р.). У кожної дитини «гроші» - картки, заготовлені заздалегідь.

Діти повинні словесно описати ту іграшку, яку хочуть купити. Наприклад: «Покажіть мені, будь ласка, велику пластмасову машину з червоною кабіною і синім кузовом. Скільки коштує ця машина?"

Першу покупку робить сам вихователь. Потім все купують собі іграшки

- Ну ось, покупки зроблені.

Розкажіть про покупки (Каже педагог.)

- Про які про покупки? (Діти.)

- Про покупки, про покупки, про покупочки свої (Педагог.)

Потім діти запитують, вихователь відповідає.

Діти сідають на килимі, у кожного в руках іграшка

Дидактична гра «Скажи правильно»

Якщо іграшка зроблена з дерева, вона яка? (Дерев'яна).

З пластмаси? (Пластмасова.) З глини? (Глиняна.) Зі шкіри? З металу? З гуми? З паперу? З картону? Зі скла?

Далі проводиться вправу «У магазині».

Дітям повідомляється, що лялька Маша чекає гостей. Вона збирається пити з ними чай. Чайного посуду у неї мало, а гостей буде багато. Розхвилювалася Маша і побігла в магазин. Поки бігла, розпалилася і випила холодної води. От біда, голос у неї став зовсім тихий. Стала вона пошепки просити в продавця то, що вона хоче купити, а продавець слухає і зрозуміти не може.

Вихователь просить дітей допомогти Маші. Дорослий, зображуючи ляльку, називає пошепки предмети чайного посуду (чайник, чашка, блюдце, молочник, цукорниця, а діти повторюють ці слова голосно.

Якщо слова вимовлені правильно, дістається картинка із зображенням цього предмета і кладеться на стіл. Вихователь хвалить дітей за те, що вони допомогли Маші купити чайний посуд і разом з лялькою пригостили друзів.

Физминутку

Руки ставимо ми вразлёт - (Діти піднімають руки в сторони.)

Вийшов літак. (Видаючи звуки У - У - У., діти рухаються по залу

Літак побудуємо самі (продовжує вихователь,

Понесемо над лісами.

- Літаки, на посадку!

(Діти сідають навколо вихователя.)

- Кирюша, що ти купив в магазині? (Іграшку.) Яка вона? Як ти в неї будеш грати? Розкажи (Дитина розповідає.)

Хто ще хоче розповісти про свою іграшці? (Розповіді дітей.)





Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі на тему: «Магазин« Іграшки ».