Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Посуд»




Дата конвертації17.06.2017
Розмір3 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Світлана Алісеєнко
Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Посуд»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

з розвитку мовлення в молодшій групі

Тема: «Посуд»

Мета: -знайомиться дітей з видами посуду, матеріалами з яких вона зроблена

-розвивати логічне мислення

-Закрепляется навик словоборазованія

Матеріал для заняття: картки із зображенням посуду

Попередня робота: Перегляд навчального мультфільму "Посуд"

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям подивитися картки із зображенням посуду.

Вихователь: Діти, який посуд зображена на картинках?

Діти: Сковорода, тарілка, чашка, каструля.

Вихователь: Назвіть предмети, які ви бачите, одним словом.

Діти: Посуд

-Давайте подивимося мультфільм про посуд, в ньому дуже багато цікавого розповідають

Вихователь: Ми подивилися мультфільм, хлопці, а навіщо потрібна посуд людині?

Діти: Щоб з неї їсти і готувати їжу.

Вихователь: Назвіть посуд, яка потрібна для приготування їжі

Діти: Каструля, сковорідка

Вихователь: Молодці! ви напевно часто допомагаєте своїм мама на кухні!

-Вся цей посуд для приготування, називається-кухонний посуд.

-А, з якої ми їмо-їдальні.

Назвіть, столовий посуд.

Діти: Тарілка

Вихователь: А як називаються прилади, якими ми їмо? Це столові прилади. Це ложка, виделка, ніж

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в гру "розбери посуд"

(На столі стоїть різна посуд, дітям пропонується відібрати посуд за видами)

-Які ж ви молодці, все вже знаєте!

-А пам'ятаєте казку К. Чуковського - "Федорина горі" .Давайте я вам її прочитаю і ми згадаємо її сюжет

-Що можна сказати про посуд з казки?

Діти: посуд не мили, що не доглядали за нею і вона втекла

Вихователь: Федора її образила і посуд не захотіла до неї повертатися, тому хлопці, треба завжди дбайливо ставитися до своїх речей (посуді)

Физкультминутка

Ось великий скляний чайник

Дуже важливий, як начальник.

(Надули животики: одна рука на поясі)

Ось порцелянові чашки,

Дуже тендітні, бідолахи.

(Сіли, одна рука на поясі.)

Ось порцелянові блюдця,

Тільки стукни - розіб'ються.

(Крутяться, малюючи руками коло.)

Ось срібні ложки,

Голова на тонкій ніжці.

(Потяглися, руки над головою.)

Ось пластмасовий піднос.

Він посуд нам приніс.

Воспіатетль: Ми сьогодні з вами дуже багато говорили про посуд, яка вона буває різноманітна, що до неї треба дбайливо ставиться.

-Розкажіть мені про які види посуду ми сьогодні з вами говорили?

Діти: кухонні, їдальня

Молодці, добре попрацювали!





Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Посуд»