Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Овочі та фрукти»




Дата конвертації11.06.2017
Розмір4,63 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Оболенкова Анна Володимирівна
Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Овочі та фрукти»

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад міста Москви дитячий сад нагляду та оздоровлення №754 "Сонечко"

Дата: 17.10.16

мета:

1. Закріплення понять "овочі" та "фрукти";

2. Формування уявлень про те, де ростуть овочі та фрукти.

завдання:

1. Диференціювати поняття "овочі" та "фрукти";

2. Закріпити значення прийменників "в" і "на";

3. Засвоїти поняття "протилежне значення слів";

4. Розвивати загальну і дрібну моторику.

устаткування:

1. Муляжі овочів і фруктів;

2. Плюшевий кошеня;

3. Зображення з городом і садом;

4. Кошик і тарілка;

5. М'ячик;

6. Розрізні картинки овочів і фруктів;

7. Розмальовки овочів і фруктів за кількістю дітей;

8. Кольорові олівці.

1. Організаційний момент:

Вихователь: Давайте згадаємо, які овочі та фрукти ми знаємо. Я буду кидати вам м'яч, а ви ловите і називайте овоч чи фрукт, який любите.

2. Де що росте:

Вихователь: Де ростуть овочі? Де ростуть фрукти?

На прикладі картинок діти розглядають, що де росте. Називають знайомі овочі і фрукти.

Вихователь: Коли збирають урожай овочів і фруктів?

За допомогою навідних запитань вихователь підводить дітей до висновку, що урожай збирають восени, тому що все літо, коли тепло, овочі і фрукти ростуть під сонечком, а в інший час року вони замерзли б.

3. Причини того «В» - «На»:

Вихователь: Дивіться, овочі і фрукти лежать разом. Давайте покладемо овочі на тарілку, а фрукти - в корзину.

Діти: Це помідор, він овоч. Ми кладемо його на тарілку.

Вихователь домагається від дітей проголошення максимально повної фрази.

4. Гра «Їстівне - не їстівні» на прикладі овочів і фруктів:

Вихователь: Зараз я буду кидати вам м'яч і називати овоч чи фрукт, вам потрібно зловити тільки овочі. Будьте уважні.

Діти ловлять спочатку овочі, потім фрукти.

Як варіант гри: діти ловлять все, але повинні назвати, що вони зловили, - овоч чи фрукт.

5. «Договори пропозицію». Засвоєння слів з протилежним значенням:

Вихователь: До нас в гості прийшов кошеня Мурка, він хоче знати, які бувають овочі і фрукти. Давайте йому допоможемо. Мурка знає, що апельсин солодкий, а який на смак цибуля?

Апельсин солодкий, а цибулю. гіркий.

Яблуко тверде, а слива. м'яка.

Капуста велика, а картопля. маленька.

Часник гіркий, а персик. солодкий.

Слива маленька, а апельсин. великий.

Персик м'який, а яблуко. тверде.

Кошеня Мурка "не розуміє" таких слів, як "смачний" і "не смачний", тому діти повинні висловити свої думки інакше.

6. Зібрати розрізні картинки овочів і фруктів:

Вихователь: Котенок Мурка хотів взяти своїм друзям овочі і фрукти, які вони не пробували. Давайте допоможемо їм зібрати їх.

Якщо у дитини виникають труднощі зі збором картинки, можна запропонувати цілий зразок, за яким дитина самостійно збере свою картинку.

7. Розфарбувати улюблений овоч чи фрукт:

Вихователь: Намалюйте ваш улюблений овоч чи фрукт. Що ти намалював? Якого він кольору? Який на смак? Який за формою?

Якщо дитина розфарбовує овоч чи фрукт в неправильний колір, то варто уточнити у нього, чому він малює саме так. І якщо дитина наполягає на своєму варіанті, можна "зрозуміти", що овоч чи фрукт з чарівної країни, але варто уточнити, яким повинен бути справжній колір.

8. Підведення підсумків:

Вихователь: З-за столу встане той, хто назве мені один овоч або один фрукт.

Діти по черзі називають, уточнюючи, що є що. У разі виникнення труднощів, можна скористатися картинками для підказки.





Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Овочі та фрукти»