Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Одяг»




Дата конвертації11.08.2017
Розмір3.08 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Оболенкова Анна Володимирівна
Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Одяг»

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад міста Москви дитячий сад нагляду та оздоровлення №754 "Сонечко"

Дата: 30.10.16

мета:

1. Закріпити назви одягу;

2. Формувати уявлення про сезонного одягу.

завдання:

1. Познайомитися з матеріалами, з яких виготовляють одяг;

2. Закріпити поняття «один» - «багато»;

3. Розвивати загальну і дрібну моторику;

4. Навчити утворювати прикметники.

устаткування:

1. Ляльки хлопчика і дівчинки;

2. Зображення з одягом / іграшкова одяг;

3. Клаптики тканини.

1. Організаційний момент:

Вихователь: Сьогодні до нас в гості прийшли хлопчик і дівчинка. Як ми їх назвемо?

Діти пропонують варіанти.

2. Знайомство з одягом:

Вихователь: Наші гості принесли з собою багато одягу. Як ви думаєте, де чий одяг? Чому?

Діти: У дівчинки є сукні та спідниці.

Вихователь: А у хлопчиків немає?

Діти: Ні.

Вихователь: Давайте назвемо кожен предмет одягу і подумаємо, хто може його носити.

3. Знайомство з матеріалами:

Вихователь: Це - клаптики тканини, з яких шиють одяг. Давайте помацати їх. Бавовна тонкий і легкий, а шерсть важка і тепла. Як ви думаєте, з чого можна зшити теплий светр?

Діти: З вовни.

Вихователь: Правильно! Тепер познайомимося з іншими клаптиками.

При розгляданні кожного клаптика вихователь звертає увагу на його фізичні та тактильні властивості.

4. Освіта прикметників:

Вихователь: Дивіться, у дівчинки пальто з вовни. Як ми скажемо? Вона яка?

Діти: Вовняна!

При виникненні труднощів вихователь допомагає дітям, підказуючи правильні відповіді. Для закріплення всі діти обов'язково повторюють вийшло слово.

5. Закріплення назв і властивостей одягу:

Вихователь: А тепер дівчинка і хлопчик хочуть піти гуляти. Сьогодні ми з вами були на вулиці, там тепло або холодно?

Діти: Холодно!

Вихователь: Правильно. У чому ви були одягнені на прогулянці, давайте згадаємо. На голові у вас були ...

Діти:... шапки.

Вихователь: А на руках ...

Діти:... рукавички.

Вихователь: І ви були одягнені в теплі ...

Діти:... комбінезони.

Вихователь: Молодці. Давайте тепер допоможемо дівчинці і хлопчику вибрати правильний одяг для прогулянки.

6. Підведення підсумків:

Вихователь: Зараз встане той, хто назве, що на нім одягнуто.





Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Одяг»