Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Будуємо шпаківню»




Дата конвертації21.06.2017
Розмір4,12 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Оболенкова Анна Володимирівна
Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Будуємо шпаківню»

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад міста Москви дитячий сад нагляду та оздоровлення №754 "Сонечко"

Дата: 30.04.17

мета:

1. Вчити пов'язувати в одне оповідання кілька сюжетних картинок;

2. Тренувати давати повні розгорнуті відповіді на питання.

завдання:

1. Повторити ознаки весни;

2. Тренувати відгадування загадок;

3. Обговорити вчинки героїв з точки зору "добре" або "погано";

4. Розвивати загальну і дрібну моторику.

устаткування:

1. Іграшка / картинка зі шпаком;

2. Картинка шпаківні;

3. Серія сюжетних картинок з 3шт "Як діти будували шпаківню";

4. Картинка з ознаками весни.

1. Організаційний момент:

Вихователь: Сьогодні до нас прилетів незвичайний гість, і він хоче, щоб ви спочатку здогадалися, хто він. Приготуйте вушка і послухайте загадку.

На жердині - веселий будинок

З круглим маленьким вікном.

Щоб заснули діти,

Будинок качає вітер.

На ганку співає батько-

Він і льотчик, і співак.

(Шпак)

Хто це?

Діти: Це шпак!

Вихователь: Звичайно! Дивіться, який він гарний. А тепер слухайте ще одну загадку:

Міцний дерев'яний будинок

З круглим маленьким вікном.

Він стоїть на довгій ніжці,

Щоб не залізли кішки.

(Шпаківню)

Що це за будиночок такий, про який хоче розповісти шпак?

Діти: Це шпаківню!

Вихователь: Молодці! Подивіться на цю картинку, хто дізнається, яке тут пору року?

Діти: Це весна!

Вихователь: А коли шпаки прилітають з теплих країн, а люди будують для них шпаківні?

Діти: Навесні!

2. Робота з серією сюжетних картинок:

Вихователь: Нашому Скворцов хлопці теж побудували шпаківню. Давайте подивимося, як вони зробили це. Як ви думаєте, яка картинка буде першою?

Діти: Ця!

Вихователь: Правильно! Разом з татом діти будують шпаківню. Дивіться, вони пиляють дошки, а хлопчик тримає молоток і цвяхи, щоб потім дати їх татові. А яка картинка наступна?

Діти: Ось ця!

Вихователь: Молодці! Папа і діти доробили шпаківню, взяли драбину і пішли вішати шпаківню на дерево. Залишилася остання картинка: тут шпаківню вже висить на дереві, а поруч на гілці співає шпак, який тепер там живе.

3. Відповіді на питання по сюжетним картинки:

Вихователь: Шпак уважно вислухав нашу розповідь, але не все зрозумів і тепер хоче задати нам питання. Чи зможемо відповісти йому?

Діти: Чи зможемо!

Вихователь: Дивіться, на першій картинці хлопчик тримає молоток і цвяхи. А навіщо вони потрібні?

Діти: Щоб з'єднати дошки!

Вихователь: А ось тут тато несе драбину. Навіщо вона йому?

Діти: Щоб залізти на дерево!

Вихователь: Для чого? Чому не можна нікуди не лізти і низько повісити шпаківню?

Діти: Щоб до шпаків не дісталися кішки!

5. Підведення підсумків:

Вихователь: Думаю, тепер Скворцов все-все зрозуміло. Але у мене залишився для вас одне питання. Як ви думаєте, діти і тато надійшли добре або погано, коли зробили шпаківню?

Діти: Вони надійшли добре!

Вихователь: А чому ви так вирішили?

Діти: Тому що люди повинні допомагати тваринам!





Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Будуємо шпаківню»