• Хід заняття.

  • Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Весна прийшла» відповідно до ФГОС




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір8.82 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Ольга Булинкіна
    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Весна прийшла» відповідно до ФГОС

    Мета: Узагальнити знання дітей про сезонні зміни навесні в природі, про життя диких тварин і птахів.

    Програмні завдання:

    Освітні.

    - Систематизувати знання дітей про весну.

    - Закріпити у дітей знання про життя диких тварин. і птахів у весняний період

    - Розвивати уміння відгадувати загадки.

    - Розширювати словниковий запас прикметників.

    - Тренувати в узгодженні слів у реченні.

    -Употреблять в мові іменники зменшувально-пестливі.

    -закріпити знання геометричних фігур (квадрат, коло, трикутник).

    -закріпити назви кольорів.

    Розвиваючі:

    - Розвивати навички вільного спілкування з дорослими і дітьми.

    - Розвивати уміння використовувати в бесіді накопичені знання.

    - Формувати емоційну чуйність.

    - Розвивати логічне мислення.

    - Розвивати спостережливість, увагу, творчі здібності дітей.

    виховні:

    - Виховувати любов і дбайливе ставлення до всього живого

    Інтегрувальні освітні області:

    - Пізнавальний розвиток

    - Мовне розвиток

    - Художньо-естетичний розвиток

    - Фізичний розвиток

    -Соціально - комунікативний розвиток

    Види діяльності:

    - Ігрова

    - Пізнавальна

    - Музично-мистецька

    - Продуктивна

    методи:

    Словесний - відповіді на питання.

    Наочний - розглядання.

    Ігровий - гри.

    Практичний - конструювання

    Обладнання: комп'ютер, картинки із зображенням птахів, фігурки диких тварин, набір геометричних фігур на кожну дитину.

    Попередня робота: бесіди з дітьми про весну, спостереження за весняними змінами в природі на прогулянці, читання віршів про весну, заучування віршів, розгадування загадок, розглядання картин і ілюстрацій.

    Хід заняття.

    Організаційний момент .:

    Здрастуй друг. (Встановлення емоційного контакту.)

    Підійди до мене, дружок.

    Зберемося всі в кружок.

    Ми за руки все візьмемося.

    І один одному посміхнемось.

    Здрастуй друг. Здрастуй друг. Здрастуй, весь наш дружний круг!

    Вихователь: Хлопці, у мене для вас, є загадка.

    Тане сніжок, ожив лужок,

    День прибуває, коли це буває?

    Діти: Навесні.

    Вос. Правильно це буває навесні. (звучить музика)

    Вос. Хлопці, яка вона весна. Давайте придумаємо красиві слова про весну і зберемо їх в скриньку.

    Діти: добра зелена, весела, гучна, красива і т. Д.

    Вихователь: Навесні вся природа прокидається, оживає. Навесні в лісі дуже цікаво. Пропоную вам зробити прогулянку в весняний ліс. Щоб потрапити в весняний ліс, потрібно назвати прикмети весни.

    Гра «Склади пропозицію» (мнемотабліци) Кожну пропозицію повинно починатися зі слова «навесні»

    Діти: Навесні тане сніг. Навесні з'являються струмочки. Навесні набухають бруньки, навесні з'являється зелена травичка. Навесні сонечко гріє тепліше. Навесні прилітають птахи. Навесні люди надягають легкий одяг. Навесні на деревах з'являються зелені листочки. Навесні з'являються перші квіти і т. Д.

    Вос. Хлопці, а на чому можна поїхати в ліс?

    Діти. На машині, на літаку, на поїзді, на конячці.

    Вос. Я пропоную відправитися в ліс на поїзді. Я буду паровоз, а ви вагончики. Поїхали. Розкажіть, як потрібно себе вести в лісі? (не шуміти, не рвати квіти, не ламати гілки)

    Ми їдемо їдемо

    В далекі краї

    хороші сусіди

    Щасливі друзі

    Вихователь: А ось наша перша зупинка. Це лісова галявина. Як тільки розтанув сніг, з'являється зелена травичка і перші весняні квіти.

    Дихальна гімнастика «Аромат квітів» Спокійний вдих і видих А-ах

    Комп'ютерна презентація «Перші квіти»

    -А який найперший квітка з'являється навесні в лісі?

    Діти: Проліски.

    Проростає крізь сніжок

    До сонячним променям квітка

    Маленький і ніжний

    біленький пролісок

    Вос .: Молодці, а які ще перші квіти ви знаєте?

    Діти: Кульбаба, мати-й-мачуха, конвалія.

    упустив сонце

    Лучик золотий

    виріс кульбаба

    Перший, молодий.

    У нього чудовий

    золотистий колір

    Він великого сонця

    маленький портрет

    Вос.: А що ще росте в лісі?

    Діти: Дерева.

    Сприймали. Скільки в лісі дерев? Які дерева ви знаєте?

    Діти: Багато.

    ВОС. Як називається ось це дерево?

    Діти. Береза.

    Вос .: Які зміни відбулися з деревами?

    Діти: На деревах з'явилися бруньки і листочки. Вони стали зеленими, красивими.

    Физкультминутка «Вітер»

    Вітер дме нам в обличчя

    захиталося деревце

    Вітер тихіше, тихіше, тихіше

    Деревце все вище, вище.

    Вихователь. Наступна зупинка «Тварини навесні». Яких диких тварин ви знаєте?

    Діти: лисиця, білка, ведмідь, вовк, заєць, їжак ...

    Вихователь: А чому вони називаються дикими?

    Вихователь: Що з тваринами відбувається навесні?

    Діти: Поміняли зимові шубки на літні.

    Вихователь: Які звірі міняють шубку навесні? (заєць, білка)

    Шубка у зайця взимку була яка?

    Діти: Біла.

    Вихователь: А навесні?

    Діти: Сіра.

    Вихователь: А які з цих звірів взимку сплять, а навесні прокидаються?

    Діти: Ведмідь, їжак.

    вихователь:

    - Давайте, пограємо з тваринами в гру «Назви ласкаво».

    Хлопці, я буду вам називати звіра, а ви будете говорити, як ви назвете їх ласкаво.

    Білка - Білочка, Ведмідь - Медведюшка, Заєць - Зайчишка, Лиса - лисичка.

    Вос. А ось ще одне гра «Хто де сидить?» (Білка на ялинці, Вовк під ялинкою, Лиса за ялинкою)

    Вихователь: Молодці, хлопці.

    Вихователь: Вирушаємо на наступну станцію «Птахи навесні». А з птахами що навесні відбувається?

    Діти: Вони повертаються з вирію.

    Сприймали. А будь ви знаєте перелітних птахів?

    Діти: Ластівка, шпак, грак, соловей.

    Вихователь: Чим займаються птиці навесні?

    Діти: Будують гнізда.

    Вихователь: Правильно, хлопці. А давайте з вами пограємо в «пташок»

    летіли пташки

    все невелички

    Летіли, летіли

    взяли присіли

    Потім знову полетіли

    І на стільчики прилетіли (сідають).

    Вихователь: На дошці будиночок складений з геометричних фігур? Хто живе в цьому будиночку?

    Діти: Пташки. Шпаки.

    Вихователь: Як він називається?

    Діти: Шпаківня.

    Вихователь: Хлопці, подивіться на шпаківню і скажіть, з яких геометричних фігур він складається?

    Діти: Трикутник, квадрат, коло.

    Восп .: Хлопці, шпаків прилетіло дуже багато. А будиночків для них немає. Як ми можемо допомогти птахам?

    Гра «Будуємо шпаківню»

    Сприймали. Нам пора повертатися в дитячий сад. Сідаємо в поїзд.

    Сприймали. Ну ось ми і погуляли по весняному лісі, багато дізналися про весну, почули багато різних звуків.

    Гра «Звуки лісу». (Завив вітер -у-у-у; задзюркотіла струмочок -жур -жур-жур; заспівали птічкі- чик - чірік; загарчав ведмідь -р-р-р; зашуміли листочки - ш-ш-ш; закричала кукушка- ку-ку )

    ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ. Наше заняття підійшло до кінця. Ви багато знаєте, молодці. А вам заняття сподобалося? (Що сподобалося? Що запам'яталося?)

    - Ви дуже добре сьогодні відповідали, були дружними і активними.

    Хоровод «Веснянка"





    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Весна прийшла» відповідно до ФГОС