• Хід заняття.

  • Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Що таке добре і що таке погано»




    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір5.54 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Анна Мартиненко
    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Що таке добре і що таке погано»

    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі

    «Що таке добре і що таке погано»

    Вихователь: Мартиненко Анна Сергіївна

    Мета заняття: розмовляючи з дітьми про погане і хороше удосконалювати їх діалогічну мова (вміння вступати в розмову; висловлювати судження так, щоб воно було зрозуміло оточуючим; граматично правильно відображати в мові свої враження).

    Завдання заняття:

    створити умови для формування вміння вести діалог;

    створити умови для розвитку емоційної чуйності;

    створити умови для формування системи моральних цінностей (категорій «добре» і «погано»)

    Попередня робота: напередодні прочитати дітям вірш В. Маяковського «Що таке добре і що таке погано».

    Демонстраційний матеріал: м'яка іграшка жаба.

    Хід заняття.

    Організаційний момент.

    Навпаки дітей, повернувшись спиною, сидить Жаба-квакушка.

    Вихователь: Хлопці, хто прийшов до нас на заняття?

    (Жаба-квакушка)

    Вихователь: А чому вона мовчки зайшла до нас у групу, села на стільчик, відвернулася і не розмовляє з нами? (відповіді дітей)

    Вихователь: Можливо вона просто не знає як себе вести? Хлопці, давайте навчимо Жабу-квакушку правилами поведінки. Що треба зробити, коли заходиш в групу? (привітатися) Які слова ми використовуємо для цього? (Привіт, доброго ранку, добрий день, добрий вечір) Хлопці, а ще є чарівні, добрі слова?

    Зустрівши зайчика, їжак-сусід

    Каже йому: «...» (Привіт)

    А його сусід вухатий

    Відповідає: «Їжачок ...» (Здрастуй)

    До Восьминіжка Камбала

    У понеділок запливла,

    А у вівторок на прощання

    Їй сказала: «...» (До побачення)

    Незграбний песик Костик

    Мишці настав на хвостик.

    Посварилися б вони,

    Але сказав він «...» (Вибач)

    Плиска з бережка

    Впустила черв'яка,

    І за частування риба

    Їй пробулькал: «...» (дякую)

    Товста корова Лула

    Їла сіно і чхнула.

    Щоб не чхала знову,

    Ми їй скажемо: «...» (Будь здорова)

    Каже Лиса Мотрона:

    «Віддавай мені сир, ворона!

    Сир великий, а ти мала!

    Всім скажу, що не дала! »

    Ти, Лиса, що не скаржся,

    А скажи: «...» (ласка)

    З болота крокодил

    Довше за всіх не виходив.

    Члени жаб'ячого ради

    Далі приз йому за це -

    нагородили папугою

    І кричали: «...» (Вітаємо)

    Виявивши на світанку,

    Що роса попалася в мережі,

    Паучиха Шудра-Вудро

    Їй сказала: «...» (З добрим ранком)

    Олениха о другій годині

    Відвідати прийшла лисиця.

    Оленята і олень

    Їй сказали: «...» (Добрий день)

    На заході метелик

    Залетів на вогник.

    Ми, звичайно, раді зустрічі.

    Скажімо гостю: «...» (Добрий вечір)

    Катя пупсика Ігнатко

    Поклала спати в ліжечко -

    Більше він грати не хоче,

    Каже: «...» (Спокойной ночи)

    Дівчинка Рита біля доріжки

    Стіл накриває собаці і кішці.

    Чашки розставивши, скаже їм Рита

    «Їжте! Приємного вам ... »(Апетиту)

    [Ємельянова О. Ввічливі слова. Доступ: http://olesya-emelyanova.ru/index-zagadki-vezhlivye_slova.html]

    Вихователь: Молодці хлопці, все загадки відгадали.

    Жаба-квакушка: Ква-ква, як багато виявляється чарівних, добрих слів, про які я раніше не знала.

    Вихователь: Так, Жаба-квакушка, наші дітки дуже виховані і крім чарівних слів вони ще знають «що таке добре і що таке погано».

    Жаба-квакушка: Ква-ква, хлопці, навчіть і мене розбиратися «що таке добре і що таке погано».

    Вихователь: Жаба-квакушка, а яке чарівне слово ти забула сказати?

    Жаба-квакушка: Будь ласка.

    Дидактична гра «Що таке добре і що таке погано».

    У мішечку знаходяться сюжетні картинки з поганими і добрими вчинками. Діти по черзі дістають картки і пояснюють, який вчинок зображений (поганий або хороший) і чому вони так вважають.

    Вихователь: Молодці, хлопці, все знаєте! А ти, Жаба-квакушка, зрозуміла, як правильно себе вести?

    Жаба-квакушка: Дякую вам, хлопці, я все зрозуміла, і тепер завжди буду говорити чарівні слова і здійснювати тільки хороші вчинки.

    Я обов'язково розповім своїм друзям, які чудові діти живуть в цій групі. До побачення!

    Вихователь: Діти, чому ми вчили Жабу-квакушку? (відповіді дітей) Для чого потрібні чарівні слова? (відповіді дітей) Які вчинки потрібно здійснювати? (відповіді дітей) Чому? (відповіді дітей)





    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Що таке добре і що таке погано»