Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Овочі»




Дата конвертації03.04.2017
Розмір3.29 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Марина Цапенко
Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Овочі»

мета:

формувати у дітей інтерес до знань про овочі, сприяти розвитку мови як засобу спілкування.

завдання:

- розширювати словниковий запас;

- уточнювати і закріплювати знання про овочі;

- закріпити знання про місце зростання;

- сприяти розвитку артикуляції і голосового апарату, мовного дихання, слухового уваги;

Попередня робота:

- розгляд ілюстрацій овочів;

- читання казки «Пих», віршів про овочі;

- сюжетно - рольова гра «Магазин овочів».

матеріали:

картина із зображенням городу; овочі та фрукти муляжі; наочний посібник «овочі»;

хід

1. Організаційний момент

Хлопці, а хочете я вам розповім одну цікаву історію, як одна господиня ходила на базар за покупками?

Господиня з базару одного разу прийшла,

Господиня з базару додому принесла:

Картоплю, капусту, моркву, горох,

Петрушку і буряк, ох!

Ось овочі суперечка завели на столі-

Хто краще, смачніше і потрібніший на Землі.

Картопля? Капуста? Морквина? Горох? Петрушка иль буряк? Ох! (Ю. Тувім)

Хлопці, а що ж купила господиня на базарі? (Овочі)

Діти перераховують.

2. Вихователь виставляє на мольберті картину із зображенням городу. Діти уважно розглядають картину і відповідають на питання:

- що зростає на грядках?

- як доглядати за рослинами?

- що з них готують?

3. Физминутку

Ми капусту рубаємо, рубаємо

Ми капусту трьом, трьом.

Ми капусту солимо, солимо.

Ми капусту жнемо, жнемо.

(виконують дії відповідно до слів)

4. Хлопці, я ненавмисно розсипала кошик з овочами. Допоможіть мені їх зібрати.

Проводиться гра «Збери всі предмети».

(Овочі розкладені в ігровому куточку групи, треба знайти і зібрати їх. Серед овочів - фрукти).

5. А тепер давайте спробуємо зварити смачні "Щі" з наших овочів. (Діти повторюють за вихователем чистоговорку).

Ощ-ощ-ощ, ощ-ощ-ощ

Будемо ми готувати борщ.

Ща-ща-ща, ща-ща-ща

Нема буряка для борщу.

Щи-щі-щі, борщ-щі-щі

Приготуємо-ка ми щі.

Щу-щу-щу, щу-щу-щу

Я капусту пошукаю.

Ощ-ощ-ощ, ощ-ощ-ощ

Не клади в каструлю хвощ!

Щу-щу-щу, щу-щу-щу

Я морквину пошукаю.

Ща-ща-ща, ща-ща-ща

Брат приніс додому ляща.

Щи-щі-щі, борщ-щі-щі

Поїмо спочатку щі.

6. Підсумок

Д / гра «Чудесний мішечок».

вихователь:

Сьогодні ми з вами дізналися багато нового і тепер перевіримо, що ви запам'ятали: дістаньте з мішечка, назвіть овоч і опишіть його.





Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Овочі»