• Хід заняття

  • Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Кішечка в гостях у хлопців»




    Дата конвертації12.08.2017
    Розмір3.63 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Перепечаева
    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Кішечка в гостях у хлопців»

    Мета: Продовжувати вчити узагальнювати і класифікувати тварин, розвивати розмовну мову, поповнювати словниковий запас дітей, застосовувати в розмовній мові зменшувально-пестливі назви тварин. Викликати інтерес до навколишнього світу, радісний настрій від гри, любов до тварин і бажання прийти на допомогу.

    Хід заняття:

    загадка

    Миє шерсть язичком

    Любить блюдце з молочком

    Вгадайте, хто ж до діток

    В гості пограти зайшов? (Кішка)

    вихователь:

    -Правильно! Це кішка. Кішечка прийшла до нас в дитячий сад! Вона принесла з собою чарівні картинки.

    Хочете на них подивитися? Тоді вгадайте, чий це голос.

    Дидактичне вправу «Вгадай по голосу»

    Вихователь по черзі вимовляє звуки звірів. Діти називають, які домашні тварини прийшли в гості. (Супроводжується показом картинки відповідного тваринного).

    Молодці хлопці, всіх вгадали. Давайте тепер пограємо в «звіра».

    (Дихальна гімнастика)

    Діти з восклицательной інтонацією по сигналу вихователя договорюють звуконаслідування: собака - (гав-гав, корова - (му-му, кінь - (ярмо-го, порося - (хрю-хрю, коза - (мее -мее, вівця - (бе- бе, кішечка - (мяу-мяу).

    вихователь:

    - Як всіх цих тварин можна назвати одним словом? "

    діти:

    -Домашні тварини.

    вихователь:

    - Чому вони так називаються?

    діти:

    -Тому що вони живуть поруч з людиною і людина за ними доглядає, а вони приносять йому користь.

    Хлопці, давайте з вами поговоримо про те, яку користь приносять домашні тварини:

    Собака будинок охороняє;

    Кішка мишок ловить;

    Корова і коза молочко дають;

    Овечка шерсть дає;

    Порося дає сало і м'ясо;

    Физкультминутка:

    А тепер, хлопці, давайте уявимо, що ми перетворилися в веселих конячок. Коли вони біжать, то копита цокають. Навчи свій язичок красиво цокати, якщо хочеш пограти в конячки.

    (Діти біжать зграйкою за вихователем і один за одним)

    Язичком поклацати голосно

    Стукіт копит почуєш дзвінкий

    Ми веселі конячки

    Скачемо в поле без оглядки!

    вихователь:

    Молодці хлопці, вам сподобалося бути конячками? (Викликати позитивний настрій і задоволення від перевтілення).

    Хлопці кішечка каже, що у неї і у всіх домашніх тварин загубилися малюки. Давайте допоможемо знайти кожному своє дитинча.

    Д / гра «Мами і дітки».

    вихователь:

    У кожного домашньої тварини є дитинчата. Потрібно правильно назвати їх і поставити поруч з мамою. (Діти називаючи тварин по черзі кріплять на мольберті з липучками дорослих тварин і дитинчат по логічному визначенню).

    У собаки - .... (щенята)

    У корови - .... (телята)

    У кішки - .... (кошенята)

    У вівці - (ягнята)

    У коня - (лошата)

    Підсумок: Отже, хлопці, кішка, собака, корова, свиня, коза, вівця - Хто це?

    Діти: Це домашні тварини.

    Кішечка дякує дітей за допомогу і прощаючись йде.





    Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Кішечка в гостях у хлопців»