• Хід заняття

  • Скачати 13,99 Kb.

    Конспект НСД з розвитку мовлення на тему: «Опис зовнішнього вигляду тварин» в середній групі №9 «Росинка»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір13,99 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 13,99 Kb.

    гура вікторія
    Конспект НСД з розвитку мовлення на тему: «Опис зовнішнього вигляду тварин» в середній групі

    Мета: Складання описового оповідання про диких тварин по картинках.

    завдання:

    освітні:

    • Продовжувати вчити складати описовий розповідь про дикому тваринному по картинці, спираючись на схему.

    • Сформувати вміння чітко і правильно вимовляти звук «Л» в словах.

    Розвиваючі:

    Розвивати зв'язне мовлення дітей.

    • Закріпити і розширити знання дітей про диких тварин.

    Розвивати загальну моторику.

    виховні:

    • Виховувати морально-естетичні почуття в спілкуванні з природою.

    • Виховувати культуру поведінки, уміння слухати один одного на занятті.

    Попередня робота: читання художніх творів, розгляд ілюстрацій, бесіди, спостереження, дидактичні ігри, показ презентацій.

    Матеріал до заняття: телеграма, презентація «Дикі тварини», картинки тварин і їх дитинчат, струмочок з тканини.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Вихователь: - Хлопці, подивіться до нас сьогодні прийшли гості. Давайте з ними привітаємось!

    Діти: - Здравствуйте! (слайд №1)

    Вихователь: - Шановні гості, а ви знаєте, що наші хлопці самі дружні? Хлопці, давайте покажемо нашим гостям, як ми всі дружимо в нашій групі.

    Вихователь: - Молодці, хлопці! Тепер, давайте сядемо на стільчики, спинки випрямили, ніжки ставимо разом. Ось так! Молодці!

    2. Сюрпризний момент.

    Стукіт у двері. Ой, а хто це до нас стукає? Входить листоноша. Вітається з дітьми і передає телеграму.

    Вихователь: - Хлопці листоноша приніс телеграму з лісу. Давайте прочитаємо її.

    «Терміново приходите,

    Терміново допоможіть!

    Відбуваються чудеса,

    Чи не поділимо ми лісу.

    Нас чарівник налякав,

    Нас він всіх зачарував.

    Ми забули, хто ми є,

    Рятуйте, приходьте

    І нас терміново помиритися! »

    Дикі тварини.

    3. Основна частина.

    Вихователь: - Ну що хлопці, вирушимо на допомогу до тварин? Тоді давайте закриємо очі і скажемо: «Ми поспішаємо в чарівний ліс, щоб врятувати тварин усіх!» Відкриваємо очі - ось ми з вами і в лісі. (слайд №2 і фон шум лісу)

    Подивіться, який гарний ліс. Скажіть, хлопці, а хто живе в цьому лісі?

    Діти: - У цьому лісі живуть вовк, лисиця, заєць, білка і ведмідь.

    Вихователь: - Вірно, молодці! А як можна одним словом назвати всіх цих тварин?

    Діти: - Дикі тварини.

    Вихователь: - Правильно, молодці! А чому їх називають дикими тваринами?

    Діти: - Тому, що ці тварини живуть в лісі. Вони самі про себе дбають, будують собі житла, добувають собі їжу.

    Вихователь: - Вірно. Молодці хлопці!

    Складання описового оповідання про диких тварин (слайд №3-8)

    Вихователь: - Ой, хлопці, подивіться!

    Під кущем, під кущем,

    Хтось з руденьким хвостом -

    Як ви думаєте, хто це?

    Діти: - Лисиця.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Розгляньте уважно лисицю і опишіть мені її. Розкажіть детальніше, яка вона?

    Діти: - Це лисиця, дика тварина. Вона живе в лісі, в норі. Вона велика, руда, пухнаста. У неї гарний довгий хвіст і маленькі вушка, вона полює на зайців.

    Вихователь: - Все вірно, молодці! А тепер все, що ви мені про лисицю розповіли, зараз повторить повним відповіддю (Ім'я дитини). Це лисиця, вона дика тварина. Вона живе в лісі, в норі. Лиса велика, руда, пухнаста. У неї гарний довгий хвіст і гостренькі вушка. Лисиця полює на мишей, зайців.

    Вихователь: - Молодець (Ім'я дитини!

    Вихователь: -А тепер, хлопці, скажіть, будь ласка, слово лисиця так, щоб було чітко чути звук «л». Ось так: ллліса. (Хоровий відповідь дітей). А тепер тільки (Ім'я дитини) спробує чітко вимовити. Відмінно! Розумниця! (Теж саме виконують 2-3 дитини).

    Вихователь: - Молодці! Ой, а у нас ще хтось тут сховався ...

    Сірий страшний і зубастий

    Справив переполох,

    Всі звірята розбіглися

    Налякав звірят тих, ...

    Діти: - Вовк.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Розгляньте уважно вовка і опишіть мені його, який він?

    Діти: - Вовк живе в лісі, в лігві. Він великий, сірий, шерсть пряма і коротка. У нього довгий хвіст, маленькі вушка. Полює на мишей, хом'яків.

    Вихователь: - Все вірно, молодці! А тепер все, що ви про вовка розповіли, повторить повним відповіддю (Ім'я дитини). Це вовк, він дика тварина. Живе вовк в лігві. Він великий, сірого кольору і у нього рівна шерсть. У вовка довгий хвіст і маленькі вуха. Полює на мишей, хом'яків.

    Вихователь: - Молодець (Ім'я дитини!

    Вихователь: - А тепер, хлопці, скажіть, будь ласка, слово вовк так, щоб було чітко чути звук «л». Ось так: волллк. (Хоровий відповідь дітей). А тепер тільки (Ім'я дитини) спробує чітко вимовити. Відмінно! Розумниця! (Теж саме виконують 2-3 дитини).

    Вихователь: - Хлопці, мені здається, в нашому лісі ще хтось ховається ...

    По снігу біжить петляє,

    До літа шубку він змінює.

    На снігу його не видно,

    Вовкові і лисиці прикро.

    Діти: -Заяц.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Тепер уважно розгляньте зайця і опишіть його. Розкажіть, який він?

    Діти: - Заєць живе в лісі під кущем, він маленький, влітку зайка біленький, шерстка коротка. У зайчика маленький хвостик і довгі вушка. Любить морквину.

    Вихователь: - Все вірно, молодці! А тепер все, що про зайця розповіли, повторить повним відповіддю (Ім'я дитини). Це заєць, дика тварина. Він живе в лісі під кущем. Зайка маленький. Взимку він білий, шерстка у зайчика коротка. Хвостик у нього маленький, а вушка довгі. Любить зайка морквину і капусту.

    Вихователь: - Молодець (Ім'я дитини!

    Вихователь: - А тепер, хлопці, чітко скажіть, будь ласка, слово заєць. Ось так: за-Яц. (Хоровий відповідь дітей). Як ви думаєте, в слові заєць є звук «л»?

    Діти: - Ні.

    Вихователь: - Усі згодні?

    Діти: - Так!

    Вихователь: - Правильно, хлопці, молодці! У слові заєць звуку «л» немає.

    Ви напевно втомилися. Давайте трохи розімнемося і проведемо фізкультхвилинки.

    Физкультминутка зайчик сіренький.

    Зайчик сіренький сидить,

    (1. Сидимо, як зайчик)

    І вухами ворушить,

    Ось так, ось так!

    (2. Шевельов вушками-долоньками)

    Зайчику холодно сидіти,

    Треба лапочки погріти,

    Хлоп-хлоп, хлоп-хлоп.

    (3. Ляскаємо в долоні)

    Зайчику холодно стояти,

    Треба зайчику поскакати.

    Скок-скок, скок-скок.

    (4. Стрибаємо, як зайчик)

    Вихователь: Добре хлопці трохи розім'ялися і давайте далі подивимося, хто ж ще в нашому лісі ховається ...

    Хто взимку в барлозі спить?

    Від його ревіння ліс тремтить.

    Хто вміє так ревіти?

    Ну звичайно ж, …

    Діти: - Ведмідь.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Тепер уважно розгляньте ведмедя і опишіть його, який він?

    Діти: - Ведмідь - дика тварина. Він живе в лісі, взимку спить у барлозі. Він великий, коричневий, у нього довга шерсть маленький хвостик, вушка теж маленькі. Любить ведмідь ягоди, шишки.

    Вихователь: - Все вірно, молодці! А тепер все, що ви про ведмедя розповіли, все це повторить повним відповіддю (Ім'я дитини).

    Це ведмідь. Він живе в лісі і спить у барлозі. Ведмідь великий, коричневий. у нього довга шерсть і маленький хвостик, вушка у ведмедя теж маленькі. Любить ягоди, мед і рибу.

    Вихователь: - Молодець (Ім'я дитини!

    Вихователь: - А тепер, хлопці, чітко скажіть, будь ласка, слово ведмідь. Ось так: мед-адже. (Хоровий відповідь дітей). Як ви думаєте, хлопці, в слові ведмідь є звук «л»?

    Діти: - Ні.

    Вихователь: - Усі згодні?

    Діти: - Так!

    Вихователь: - Правильно, хлопці, молодці! У слові ведмідь звуку «л» немає.

    Вихователь: - Хлопці, в нашому лісі ще хтось є ...

    Руда шубка, хутро золотистий,

    Дуже красива, хвостик пухнастий,

    Якщо вам трохи пощастить,

    Горішок з руки у вас візьме.

    Діти: - Білка.

    Вихователь: - Правильно! Молодці! Розгляньте уважно білку і опишіть її. Яка вона?

    Діти: - Білка живе в дуплі. Вона маленька, у неї коротка руда Шорстко з пухнастим хвостом і маленькими вушками. Любить горішки.

    Вихователь: - Все вірно, молодці! А тепер все, що ви про білку розповіли, повторить повним відповіддю (Ім'я дитини). Це білка, вона дика тварина. Живе білка в дуплі. Вона маленька. У неї руде хутро і пухнастий хвіст. Вушка у білочки теж маленькі. Любить горішки і шишки.

    Вихователь: - Молодець (Ім'я дитини!

    Вихователь: - А тепер, хлопці, скажіть, будь ласка, слово білка так, щоб було чітко чути звук «л». Ось так: белллка. (Хоровий відповідь дітей). А тепер тільки (Ім'я дитини) спробує чітко вимовити. Відмінно! Розумниця! (Теж саме виконують 2-3 дитини).

    Вихователь: - Молодці! Спасибі вам, хлопці, за те що ви так багато розповіли нам про диких тварин, описали їх, які вони. Все чари чаклунські ми з тварин зняли, і всіх їх дружно ми чар. Тепер тварини згадають, хто ж вони такі і все помиряться.

    Звучить голос: УВАГА-УВАГА. Хлопці потрібна ваша допомога, загубилися дитинчата тварин. Допоможіть.

    Дидактична гра «Знайди дитинча для мами»

    Вихователь: - Хлопці, подивіться, ваша допомога знову дуже потрібна тваринам! Уявляєте, вони гуляли зі своїми дитинчатами по лісі. Малюки загралися і загубилися. Давайте ж допоможемо дитинчат знайти своїх батьків! Давайте всі разом підійдемо до столика і подивимося чиї ж дитинчата загубилися. На мольберті ви бачите картинки тварин, а на столі лежать картинки їх дитинчат. Потрібно прикріпити на мольберт дитинча до його мами і назвати їх. Вовчиця - вовченя; ведмедиця -медвежонок і т. д.

    Вихователь: - Ну ось, які ви молодці! Всім дитинчат допомогли знайти своїх мам.

    Вихователь: - А тепер, пропоную трохи відпочити! І разом з усіма звірами відправитися на водопій.

    Физкультминутка: «На водопій» (фон шум потічка і слайд №2 ліс)

    Якось днем ​​лісовою стежкою звірі йшли на водопій (діти спокійно йдуть по колу один за одним,

    За мамою вовчицею тупотів вовченя (йдуть, голосно тупаючи,

    За мамою лисицею крався лисеня (крадуться на носочках,

    За мамою ведмедицею йшов ведмежа (йдуть перевалюючись,

    За мамою зайчиха - косі зайчата (скачуть на випрямлених ногах,

    Всі мами і діти напитися хочуть (стають обличчям в коло).

    Ось напилися води, і пішли всі назад.

    За мамою вовчицею тупотів вовченя (йдуть, голосно тупаючи,

    За мамою лисицею крався лисеня (крадуться на носочках,

    За мамою ведмедицею йшов ведмежа (йдуть перевалюючись,

    За мамою зайчиха - косі зайчата (скачуть на випрямлених ногах,

    Ось і прийшли всі назад звірята!

    Вихователь: - Ну ось, молодці, відпочили! Сідайте на стільчики. Випрямити спинки, ніжки дружать, а очі уважно дивляться. Подивіться, хлопці, поки ми на водопій ходили, в лісі хтось все переплутав. Напевно, знову злий чарівник пустував?

    Дидактична гра «Плутанина»

    У вовка - лисенята. Вони живуть в лігві.

    У ведмедя - зайчата. Вони живуть в барлозі.

    У лисиці - вовченята. Вони живуть в норі.

    У зайця - білочки. Вони живуть під кущем.

    У білки - ведмежата. Вони живуть в дуплі.

    Вихователь: - Молодці, хлопці! Ви допомогли тваринам розплутати плутанину. Всіх дитинчат повернули до своїх батьків і поселили їх до своїх осель.

    4. Підсумок заняття.

    Вихователь: - Ось, хлопці, ми з вами сьогодні молодці! Допомогли диким тваринам в лісі! Тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Закривайте очі, зараз я скажу чарівне заклинання, і ми опинимося знову у себе в групі.

    «В ліс чарівний поринули, а тепер ми в сад повернулися». Відкриваємо очі. (слайд №1) Вам сподобалося наше пригода?

    Діти: - Так!

    Вихователь: - Де ми сьогодні побували?

    Діти: - В лісі.

    Вихователь: - Кому ми сьогодні допомагали?

    Діти: - Диким тваринам і їх дитинчат.

    Лунає стук у двері, входять лисиця і вовк (діти підготовчої групи переодягнені в тварин). Привіт хлопці, ми прийшли, щоб подякувати вам за допомогу і принесли від всіх лісових жителів вам розмальовки та частування.

    Діти: Дякую!

    Вихователь: - Молодці! На цьому наше заняття закінчене.



    Скачати 13,99 Kb.


    Конспект НСД з розвитку мовлення на тему: «Опис зовнішнього вигляду тварин» в середній групі №9 «Росинка»

    Скачати 13,99 Kb.