• Хід заняття.

  • Конспект НСД з розвитку мовлення «Жаба і гойдалки»




    Дата конвертації04.04.2017
    Розмір3 Kb.
    ТипЗемноводні і плазуни

    Олена Кизилова
    Конспект НСД з розвитку мовлення «Жаба і гойдалки»

    Мета: вчити дітей переказувати розповідь.

    Завдання: Формування у дітей навичок самостійного зв'язного переказу тексту по серії картинок,

    розвиток фразової, граматично правильного мовлення дітей в процесі навчання розповідання.

    Розвиток уваги і словесно логічного мислення.

    Устаткування: 3 сюжетні картинки, складальне полотно, 1 сюжетна картинка, невідповідна до даної серії картинок.

    Словникова робота: ставок, чудові.

    Хід заняття.

    1. орг. момент: Послухайте та відгадайте мої загадки:

    Скаче товстуха, що не рот, а пастка

    Потраплять в пастку і комар і мушка (жаба).

    У мене ходулі не лякає болото

    Жабенят і риб знайду ось моя турбота (чапля).

    У воді вона живе, немає дзьоба, а клює (риба).

    2. Введення в тему:

    Згадайте все 3 відгадки і назвіть їх.

    Одного разу з жабами, чаплею і рибкою сталася цікава історія. Про неї ви дізнаєтеся, подивившись на картинки, які прислала нам чапля.

    Чи всі картинки підходять до однієї події?

    Знайдіть зайву картинку. Решта картинки розташуйте в правильній послідовності.

    3. Розбір змісту картинок серії з питань.

    Кого ви бачите на першій картинці?

    Що роблять жаби?

    Яку мотузку вони знайшли?

    До чого жаби прив'язують мотузку?

    Що робить рибка?

    Що зробили жаби, яке у них настрій?

    Кого ви бачите на останній картинці?

    Що робила чапля в ставку? Що трапилося з жабами?

    Физминутку

    Читання оповідання «Жаба і гойдалки»

    Ця історія трапилася в одному ставку. У ньому жили жаби і рибки.

    Одного разу 2 жаби, стрибаючи по дну побачили 2 стовпа. Ці стовпи стояли поруч. Жаби вирішили влаштувати собі гойдалки. Вони знайшли міцну мотузку і прив'язали їх до стовпів. Цікава рибка спостерігала за ними. Обидві жаби сіли на гойдалки і стали гойдатися на чудових гойдалках. Їм було весело, рибку теж захотілося погойдатися. Раптом вона відчула, що хтось її схопив. А жаби в цей час разом з гойдалками вилетіли з води. Виявилося, що чапля в ставку ловила рибу і її ноги жабенята взяли за стовпи. Чапля від подиву розкрила рот, і рибка впала в воду. А жаби злякалися, теж стрибнули в ставок.

    6. Переказ дітьми розповіді.

    7. Вихователь ставить четверту картинку зі знаком питання і пропонує придумати інший кінець розповіді.





    Конспект НСД з розвитку мовлення «Жаба і гойдалки»