Конспект НСД з розвитку мовлення. Переказ розповіді «Лисенята» (по Е. Чарушину) з використанням мнемотабліци




Дата конвертації31.03.2017
Розмір3.99 Kb.

Ніна Сухинина (Теницького)
Конспект НСД з розвитку мовлення. Переказ розповіді «Лисенята» (по Е. Чарушину) з використанням мнемотабліци

Мета: формування навичок зв'язного послідовного переказу тексту з опорою на графічні схеми.

Основні завдання: 1. Формування у дітей активного слухового і зорового контролю правильності складання переказу.

2. Навчання дітей прийомів планування власного переказу.

3. Активізація і збагачення словникового запасу.

4. Закріплення навичок граматично правильного оформлення висловлювання.

Обладнання: іграшка Буратіно, книга оповідань, презентація.

Попередня робота:

- вивчення лексичної теми «Дикі тварини»;

- розгляд картинок, ілюстрацій по темі, що вивчається;

хід заняття

1. Організаційний момент

В гості до дітей приходить Буратіно з книгою в руках.

Буратіно: Доброго дня, хлопці. Я прийшов до вас за допомогою. Мені в школі вчитель сказала запам'ятати текст і розповісти їй на уроці, а як мені це зробити я не знаю, я читати досі не навчився. Що ж мені робити? Допоможіть мені?

Восп .: Хлопці, а ви хочете допомогти Буратіно?

Діти: Так, хочемо!

Восп .: Буратіно, а де ж ми візьмемо книгу, по якій тобі треба підготувати розповідь?

Буратіно: я знав, що ви хороші хлопці, тому приніс книгу з собою. Ось вона.

Восп .: діти, уважно послухайте розповідь Е. Чарушина «Лисенята»

2. Читання адаптованого тексту.

3. Бесіда за змістом. Розвиток діалогічного мовлення. Діти дають повні відповіді.

- Як називається оповідання?

- Які були лисенята? (Лисенята спритні, неспокійні)

- Як грали лисенята? (Влазить на фіранку; залазили в шафу.) - Куди одного разу сховалися лисенята? (Одного разу лисенята залізли в чобіт)

- Чим закінчується розповідь? - Як назвав лисенят автор? (спритники)

5. Физкультминутка

Імпровізація рухів в такт вірша.

«Лиса»

У лисиці гострий ніс, (показуємо «гострий» носик)

У неї пухнастий хвіст, (показуємо руками ззаду «хвіст»)

Шуба руда лисиці (погладжуємо себе по плечах, руках)

Невимовною краси.

Лиса важливо походжає, (йдемо важливо, погойдуючись)

Шубу пишну погладжує. (погладжуємо себе по плечах, руках)

6. Повторне читання оповідання. Розвиток слухового, зорового уваги, пам'яті.

Восп .: Хлопці, як ви думаєте, запам'ятав Буратіно розповідь? Треба потренуватися. Я прочитаю розповідь ще раз. Постарайтеся його запам'ятати. Схеми вам в цьому допоможуть. З чого починається розповідь? У міру читання на екрані з'являються предметні картинки в послідовності розповіді: рушницю, лисеня, заняття лисенят вдень і вночі, мисливець шукає лисенят, чобіт.

7. Переказ з графічного плану. Розвиток зв'язного мовлення, пам'яті.

Всі діти переказують розповідь по ланцюжку.

8. Підсумок:

Восп .: Як називався розповідь, який переказували?

Хто автор?

Як назвав автор лисенят?

Як ви думаєте, а Буратіно запам'ятав? Буратіно, тепер ти зможеш переказати розповідь?

А ви хлопці, розкажіть про почуте батькам, друзям?





Конспект НСД з розвитку мовлення. Переказ розповіді «Лисенята» (по Е. Чарушину) з використанням мнемотабліци