• Хід заняття

  • Конспект НСД з патріотичного виховання в старшій групі «Екскурсія по Москві»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,8 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталя Березкіна
    Конспект НСД з патріотичного виховання в старшій групі «Екскурсія по Москві»

    Мадоу «Центр розвитку дитини - дитячий садок №112» м Пермі

    Конспект НСД з патріотичного виховання

    у старшій групі.

    Розробила вихователь: Березкіна Наталія Валеріївна

    Освітня область: «Пізнавальний розвиток»

    Тема НСД: «Екскурсія по Москві».

    Мета: Уточнювати і розширювати уявлення дітей про столицю нашої Батьківщини - Москві.

    завдання:

    1. Вчити впізнавати по ілюстраціях і вміти розповісти про визначні пам'ятки Москви, збагачувати словник дітей.

    2. Розвивати діалогічне мовлення дітей, допитливість.

    3. Виховувати бажання побувати в столиці, побачити все своїми очима.

    Планований результат: У дитини сформовані уявлення про столицю нашої Батьківщини, її визначні пам'ятки; дитина проявляє ініціативу, самостійність і допитливість, активно взаємодіє з однолітками і дорослими, відображає свої враження за допомогою мови.

    Попередня робота: Розгляд ілюстрацій і фотографій про Москву, читання худ. творів: вірші А. С. Пушкіна, Глінки, В. Л. Брюсова, М. Кончаловською і ін.; «Москва» Л. Кассиль, «Твій Кремль», «Москва», «Великий театр» Е. Осетрова, «Червона площа» А. Мітяєва. «Блакитні поїзда» Ф. Лев.

    Матеріали та обладнання: аудіозапис пісні О. Газманова «Москва» і бій курантів, телевізор і відеомагнітофон, відеокасета з балетом П. І. Чайковського «Спляча красуня», фотографії та ілюстрації про Москву, гра «Чарівні окуляри».

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент

    Під пісню О. Газманова діти входять в зал і сідають на стільчики.

    По-ль: Хлопці, про яке місто співається в цій пісні? А що це за місто Москва?

    (столиця нашої Батьківщини)

    2. Постановка проблеми і пошук шляхів вирішення

    Я хочу вам запропонувати, щоб краще пізнати Москву і помилуватися її визначними пам'ятками, відправитися на екскурсію по Москві. Ви згодні? Тоді в дорогу. А на чому ми можемо прокотитися по Москві? (на автобусі).

    Розсаджуйтеся зручніше і поїхали.

    А ось і наша перша зупинка. Це пам'ятник Ю. Долгорукому. Хлопці, а ви знаєте, хто це такий? (засновник Москви) Подивіться на пам'ятник уважно. Кого нагадує Ю. Долгорукий? (російського богатиря, який сидить на могутньому коні) А люди якої професії роблять пам'ятники? (скульптори) Цей пам'ятник створив С. М. Орлов. Діти, а якою була Москва в давнину? (розповідь дитини) Давайте вирушати далі в шлях.

    А ось і наступна наша зупинка. Це Червона площа. Чому її називають «червоною»? На вулицях і площах Москви люди співали пісні і читали вірші. А ви знаєте прислів'я та вірші про Москву? Хто може нам розповісти? А що знаходиться на Червоній площі? (Кремль) А що таке Кремль? Хто знає, яким був Кремль на самому початку? (розповідь дитини) Що з ним трапилося?

    Послухайте вірш Н. Кончаловською:

    «Славен град Москва!

    Сорок років земель московських

    Чи не топтав татарський кінь,

    Але у старих стін кремлівських

    Був небезпечний ворог - вогонь ...

    Велика Москва була

    Так згоріла вся дотла »

    З чого відбудували Кремль заново? (з білого каменю) Що було потім? Камінь став руйнуватися. При царя Івана Грозного, вирішили побудувати Кремль з червоної цегли, який стоїть на протязі вже 5 століть. Хто нам розкаже, як це було?

    дитина:

    Для будівель москвичі

    Стали робити цеглу.

    Дев'ятнадцять грізних веж

    Простояли 5 століть,

    Ніякої їм ворог не страшний

    Скільки б не було ворогів.

    Збереглися ці стіни,

    До сих пір вони стоять.

    Неприступні, незмінні

    Як і 5 століть тому.

    А яка найголовніша вежа у Кремля? (Спаська) Що на ній перебувати? (годинник-куранти; слухаємо аудіозапис з боєм курантів)

    Ви, я бачу, вже втомилися, тому я пропоную вам трохи відпочити. Давайте пограємо в гру «Це теж я можу»

    Физкультминутка:

    Хто, скажіть, зможе, діти

    Повторити рухи ці?

    Руки вгору я підніму,

    Це теж я можу.

    Вліво - вправо розведу

    Це теж я можу.

    І як птах полечу

    Це теж я можу.

    головою поверчу

    Це теж я можу.

    А потім сяду, встану

    Це теж я можу.

    І анітрохи не втомлюся

    Це теж я можу.

    Я пострибати трохи

    Це теж я можу.

    І пішки піду в дорогу

    Це теж я можу.

    Якщо треба, побіжу

    Це теж я можу.

    Все на світі я можу.

    Відпочили? Тоді давайте вирушати далі. І зараз, пройдемося по набережній Москви-ріки.

    Хлопці, подивіться що це? (міст) А навіщо потрібні людям мости? Чи знаєте ви, що в Москві більше 100 мостів.

    А тепер вирушаємо далі.

    Подивіться уважно, що це за будівля? (Великий театр) Великий театр - це перлина Москви. Що знаходиться на фронтоні Великого театру? (вершник в колісниці) Що можна подивитися у Великому театрі? (оперу, балет) Я хочу запросити вас в театр на балет П. І. Чайковського «Спляча красуня». Проходьте і сідайте. Вистава починається ... (включаємо відеозапис балету) Вам сподобалося?

    А зараз відгадайте загадку:

    «Дуже швидко в годину будь провезу вас під землею». Що це? (метро)

    А що таке метро? (підземний вид транспорту) Давайте ми з вами покатаємося на метро. Подивіться як тут красиво! Сідайте в поїзд і вперед.

    3. Рефлексія і аналіз

    Ось ми і приїхали з вами назад. Підійшов до кінця наша подорож по Москві. Де ми з вами сьогодні побували? Мені було дуже приємно подорожувати з вами. Ви дуже багато знаєте про столицю нашої Батьківщини - Москві. На пам'ять про нашу екскурсії я хочу подарувати вам гру «Чарівні окуляри», завдяки якій ви можете в будь-який момент помилуватися красотами Москви самі і показати їх своїм друзям.





    Конспект НСД з патріотичного виховання в старшій групі «Екскурсія по Москві»