Конспект НСД з малювання в старшій групі «Подорож в країну Малювання»




Дата конвертації22.06.2017
Розмір6.51 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Брикова Марія Вікторівна
Конспект НСД з малювання в старшій групі «Подорож в країну Малювання»

«Подорож в країну Малювання».

мета:

• Розвиток інтересу до нетрадиційних технік малювання.

• Фантазію, самостійність, уява у дітей.

• Розширити знання про способи малювання та сформувати практичне вміння малювання дерев долонею, ватяними паличками, сіллю.

• Закріпити знання про основні кольорах, теплих і холодних кольорах, про змішування кольорів.

• Виховувати у дітей акуратність в роботі з гуашшю і нетрадиційними матеріалами.

Хід заняття:

-Сьогодні я запрошую вас відправитися в подорож, в країну Малювання. Потрапити в неї можна відкривши чарівні ворота. Що це за ворота? Відгадайте загадку:

- "Різнобарвні ворота, На лузі побудував хтось, Але пройти в них нелегко - Ті ворота високо. Постарався майстер той, Взяв він фарб для воріт - Чи не одну, не дві, не три - Цілих сім, ти подивися. Як ворота ці звати? »(Веселка).

Гра "Різнобарвні ворота":

Вихователь: - Давайте зробимо веселку, розклавши різнокольорові смужки-дуги в правильному порядку. Що нам треба згадати, щоб виконати це завдання?

Діти: - Прислів'я "Кожен Мисливець, Бажає - Знати, Де, Сидить Фазан". (Діти викладають веселку на мольберті).

Вихователь: - Молодці! Ви побудували райдужні ворота, а відкрити їх ми зможемо спостерігати три головні ключами. Яким вони будуть кольором? Чому?

Діти: - Синій, червоний і жовтий, це три головних кольору. (Діти вибирають 3 ключа з 7).

Вихователь: - Правильно! Ви молодці правильно підібрали ключі. Давайте закриємо очі і дружно скажемо:

"Раз, два, три! Ти ворота відчини".

Вихователь: - Хлопці в країні малювання головні 3 кольору.

«Три кольори, три кольори, три кольори,

Не мало, чи так це?

А де нам зелений, помаранчевий взяти?

А якщо нам фарби по парам змішати?

З синьої і червоної (ось цієї)

Отримаємо ми колір (фіолетовий).

А синій, ми з жовтим змішаємо.

Який ми колір отримуємо? (Зелений)

А червоний плюс жовтий, для всіх не секрет,

Дадуть нам звичайно (помаранчевий колір)

Вихователь - Хлопці, щоб йти далі нам треба підкріпитися. Пропоную зробити кольоровий сік.

Гра «Кольорові приклад и».

1) Червоне яблуко + жовта груша = помаранчевий сік.

2) Червоне яблуко + синя слива = фіолетовий сік.

3) Жовта груша + синя слива = зелений сік.

Вихователь: - Молодці! Відмінно впоралися з цим завданням, і тепер ми сповнені сил і готові вирушити в дорогу. Далі ми підемо на лижах.

Фіз. хвилинка «Ми на лижах в ліс йдемо».

Вихователь: - Хлопці в чарівній країні Малювання живуть дві феї Зима і Огнівушка. Ось вони нас зустрічають. Показати картинки Зимушки і Огнівушкі.

вихователь:

-Подивіться, це хто?

- Правильно, це - Зима. А як ви здогадалися?

Вихователь: - А які це кольору?

Діти: - Холодні.

Вихователь: - Назвіть, будь-що вона одягнена і якого кольору її одяг?

Діти: - Блакитна коса, синя шубка, фіолетові візерунки на шубці.

Вихователь: - А цю дівчинку як звати?

Діти: - Огнівушка.

Вихователь: - Правильно. Якого кольору її одяг?

Діти: - Червоного, жовтого, оранжевого.

Вихователь: - Які це кольору?

Діти: - Теплі.

Вихователь: - Хлопці подивіться, корзинка, а в ній різнокольорові квіти. Давайте зберемо букети для Зимушки і Огнівушкі.

Викликати 2 дитини. Перший збирає букет для Зимушки квіти холодних кольорів (синій, блакитний, фіолетовий, другий квіти теплих кольорів (червоний, жовтий, оранжевий).

Гра «Збери букет».

Вихователь: - Хлопці подивіться на квітах, щось написано.

Загадки для девоч ек:

«Помилуйся, подивися: Полюс північний всередині, Там сяє сніг і лід,

Там сама зима живе. Назавжди нам цю зиму, Привезли з магазину. (Холодильник).

Чи не черевики, які не чобітки, Дуже сильно гріють ніжки. У них ми бігаємо взимку: Вранці - в садок, Увечері - додому. (Валянки).

Загадки для хлопчик ів:

«Мене плескали лопатою, Мене зробили горбатої, Мене били, били, Крижаний водою облили. І збіглися всі потім, С мого горба гуртом ». (Крижана гірка)

«Що за двірник молодецький Сніг згрібав на бруківці, Чи не лопатою, чи не мітлою, А залізною рукою». (Снігоприбиральна машина)

Вихователь: - Королева Малювання пропонує намалювати зимовий ліс.

Хлопці, давайте подивимося, чим же малюють в цю незвичайну країну? (Діти підходять до столу).

На столі лежать ватяні палички, губки, сіль, трафарети, свічки, гуаш.

Вихователь: - Зараз ми візьмемо на губку трохи фарби і за допомогою трафарету намалюємо красиву і пухнасту ялинку.

- Дерева можна намалювати за допомогою долоні, а ніж гілочки? (Ватною паличкою).

- Що ще можна намалювати паличкою? (Сніг, гірку).

- Хлопці, а сніг можна зробити іскристим, для цього ми готову роботу посиплемо сіллю.

- Подивіться, я знайшла свічку, якщо свічкою намалювати хмара або сніжинку, а зверху покрити гуашшю, подивіться, чудо сталося і хмара виявилося.

- А зараз сідайте за столи і подумайте, що ви намалюєте на своїй зимовій картині?

Діти малюють, і звучить мелодія зимового лісу. Чуковського «Времена года».

Після роботи запропонувати дітям відпочити. Проводиться фіз. хвилинка: «До побачення, старий ліс». С. Погорілівської.

Діти розглядають малюнки, вихователь відзначає позитивні моменти в кожній роботі.

Вихователь: - Хлопці ви всі впоралися із завданнями, і королева Малювання зрозуміла, що ви все любите малювати і дарує вам подарунки, розмальовки.

Звучить музика, лунають подарунки.





Конспект НСД з малювання в старшій групі «Подорож в країну Малювання»