Конспект НСД з малювання в середній групі «Салют перемоги». Освітня галузь «Художньо-естетичний розвиток»




Дата конвертації12.04.2017
Розмір6,95 Kb.
ТипДень Перемоги. 9 травня

Аліна Францева
Конспект НСД з малювання в середній групі «Салют перемоги». Освітня галузь «Художньо-естетичний розвиток»

Мета: Формування позитивного ставлення до Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Завдання: Формувати уявлення дітей про дні Перемоги 9 травня, особливості його святкування.

Розвивати творчу уяву дітей, інтерес до нетрадиційних способів зображення предметів і явищ (шляхом роздування крапель фарби).

Виховувати патріотизм, гордість за свою Вітчизну, почуття поваги до учасників війни.

Устаткування та матеріали: діапроектор, екран, презентація Power Point, листи А4 за кількістю дітей з зображенням Спаської башти кремля на тлі нічного неба, зразок малюнка, додатковий білий аркуш меншого розміру, набір гуашевих фарб, кисті, підставки для пензля, стаканчики з водою, трубочки для коктейлю, серветки.

Попередня робота: бесіда з дітьми про Велику Вітчизняну війну, свято 9 Травня, ветеранів. Розгляд альбому «День Перемоги». Екскурсії до пам'ятних місць, присвяченим Великій Вітчизняній війні. Екскурсії в міський музей Бойової слави. Художньо -естетичні діяльність з використанням нетрадиційної способу роздування крапель фарбами.

хід:

1. Організаційний момент.

вихователь:

- Хлопці, щороку навесні в травні наша країна відзначає найголовніше свято - День Перемоги. Перемоги російського народу над фашистською Німеччиною.

День закінчення війни-

Великий день перемоги!

Його повинні запам'ятати ми,

Як пам'ятають наші діди.

У ветеранів ордена,

Привітаємо їх сердечно.

Давно закінчилася війна,

Але пам'ять буде вічною! (Францева А. В.) 2

Звучить уривок пісні «День Перемоги»

(Автор тексту Харитонов В., композитор Тухманов Д.) слайд 1, 2

2. Бесіда.

вихователь:

- У роки війни наші ветерани були молодими солдатами, хоробро билися за свою Батьківщину. Ворожа німецька армія не змогла встояти перед героїзмом наших воїнів. Фашисти здалися, і війна закінчилася. З того самого пам'ятного доби 9 травня 1945 року настав мир. Слайд 3, 4, 5, 6, 7

- В цей день проходить Парад Перемоги в Москві. У центрі, по Червоній площі йдуть, карбуючи крок солдати, рухається військова техніка. І молоді і літні люди покладають квіти до могили Невідомого Солдата. Вшановують і вітають ветеранів цієї Великої перемоги. Слайд 8, 9, 10, 11, 12

- А в завершенні свята, все милуються салютом. СЛАЙД 13

3. Повідомлення теми, мотивація.

вихователь:

- Хлопці, ми сьогодні приготуємо подарунки - намалюємо святковий салют на головній площі Москви, і подаруємо шановним ветеранам.

- Хлопці, в який час доби буває салют? (відповіді дітей)

- Чому ввечері, коли стемніє? (відповіді дітей)

- А ви бачили салют? Який він? (відповіді дітей)

4. Розгляд зразка.

вихователь:

- Подивіться, який яскравий, красивий, святковий салют я намалювала. Це салют на Красній площі близько Спаської башти Кремля. (Педагог підводить дітей до мольберта.) Розташовані салют у верхній частині листа, високо в небі.

- Якого кольору намальований салют? (відповіді дітей)

- Подивіться, він розташований фонтанами. У кожному фонтані по три зірочки (разом вважають) однакового кольору.

- Вам сподобався салют? (відповіді дітей)

- А ви здогадалися, яким способом я його намалювала? (відповіді дітей)

- Правильно, способом роздмухування крапель фарби.

5. Закріплення способів малювання.

вихователь:

- Давайте згадаємо, як ми з вами малюємо цим незвичайним способом. (Показ)

- Беремо пензлик за край залізного наконечника, мачає її в фарбу всім ворсом, з усіх боків. Зайву фарбу знімаємо про край баночки. Акуратно ставимо на папір поруч один з одним три крапельки так, щоб у нас вийшов фонтан. Потім вимиємо пензлик і просушимо її на серветці. Кладемо кисть на підставку і беремо в руки трубочку, роздмухуємо кольорові краплі. Не забуваємо, що дуємо в центр краплі плавно, безшумно.

- Потім, набираємо фарбу іншого кольору.

- Як треба набирати фарбу? (відповіді дітей)

- Де будемо мати у своєму розпорядженні салют? (відповіді дітей)

- Скільки зірок малюємо в кожному фонтані? (відповіді дітей)

- Як потрібно дути в трубочку? (відповіді дітей)

- Не забудьте, що салют різнокольоровий, і ви можете використовувати будь-які фарби.

6. Керівництво діяльністю дітей.

Вихователь контролює, як діти малюють.

На окремому аркуші паперу показує затрудняющимся дітям.

Физкультминутка «Салют»

Виконання танцювальних рухів з стрічками під музику.

Зірочки салюту дружно злетіли в небо.

(Стоячи в колі, підняти руки зі стрічками над головою, помахати з боку в бік)

Безліч красивих - блакитних і білих.

Яскраві фонтани кольору розпускають,

(Рухаючись в коло і з кола, по черзі піднімати і опускати руки)

А потім кудись швидко зникають.

(Сіли, сховалися за стрічками)

7. Аналіз дитячих малюнків.

вихователь:

- Подивіться, який яскравий, гарний святковий салют ми намалювали.

(вихователь розміщує дитячі роботи на виставці) 4

- Вам подобається наш салют? (відповіді дітей)

- Молодці, хлопці, ви правильно, високо в небі розташували фонтани салюту. Використовували фарби різного кольору для зображення зірочок. самі зірочки

мали недалеко один від одного. Малюнки вийшли гарні, так як ви набирали потрібну кількість фарби і акуратно роздмухували крапельки.

- А тепер подивимося справжній салют і послухаємо його залпи. СЛАЙД 14

8. Підсумок, оцінка роботи дітей.

вихователь:

- Хлопці, сьогодні ви постаралися і приготували чудові подарунки нашим ветеранам. Ми їх подаруємо, коли вони прийдуть до нас на свято. Я, думаю, їм вони дуже сподобаються.

9. Рефлексія.

- Хлопці, якщо вам сьогодні, було, цікаво - посміхніться, якщо немає - засмутитеся.





Конспект НСД з малювання в середній групі «Салют перемоги». Освітня галузь «Художньо-естетичний розвиток»