• Хід НСД.

  • Конспект НСД з малювання в середній групі «Красиві квіти»




    Дата конвертації30.05.2017
    Розмір7.05 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Дарина Рімшайте
    Конспект НСД з малювання в середній групі «Красиві квіти»

    Конспект НСД по Хер (малювання) в середній групі

    на тему: «Красиві квіти».

    Мета: закріплювати уявлення дітей про квіти (їх будову, класифікації, розвивати здатність самостійно малювати квіти, використовуючи різні прийоми і нетрадиційні форми малювання (м'ятою папером).

    завдання:

    1. Продовжувати формувати уявлення дітей про квіти, їх будову, класифікації, вчити дітей самостійно малювати квіти, використовуючи нетрадиційні форми (малювання - м'ятою папером);

    2. Продовжувати розвивати вміння малювати різними прийомами (примакивание в різних напрямках, малювання всім ворсом і кінцем кисті) і техніками (малювання м'ятою папером, розвивати естетичні почуття (діти повинні продумано брати колір фарби, уяву, творчість;

    3. Виховувати інтерес до образотворчої діяльності, акуратність виконання малюнка, естетичний смак, виховувати любов до краси природи.

    Матеріал й устаткування: метелик, фланелеграф, картинки для гри «Збери квітка» (корінь, стебло, лист, бутон, квітка, картинки із зображенням квітів, картки для гри «Де що росте», картинка із зображенням букета, аркуш ватману, гуаш, кисті, папір, альбомні листи, баночки з водою, серветки, цукерки.

    Хід НСД.

    1. Організаційний момент.

    В: Діти, відгадайте загадку:

    Раптом цвірінькнув горобець

    Після зимової холоднечі,

    Сонце яскравіше і тепліше,

    На доріжках калюжі.

    Вся застигла природа

    Прокинулася від сну,

    Відступає негода,

    Це до нас прийшла ... (Весна).

    В: Хлопці, правильно, настала весна. Що навесні відбувається з природою?

    Відповіді дітей.

    В: Правильно, вся природа пробуджується від зимового сну. Ось і метелик прокинулася і відразу ж до нас прилетіла. Але вона прийшла до нас не з порожніми руками, а з подарунками. Давайте подивимося, що вона нам принесла.

    2. Гра на фланелеграфе «Збери квітка» (будова квітки).

    Діти збирають на фланелеграфе по частинах квітка (корінь, стебло, листя, бутон, квітка).

    3. Загадки про квіти.

    Польові квіти:

    Колоситься в полі жито.

    Там, в житі, квітка знайдеш.

    яскраво-синій і пухнастий,

    Тільки шкода, що не запашний.

    (Волошка)

    Варто в поле кудряшка -

    Біла сорочка,

    Сердечко золоте.

    Що це таке?

    (Ромашка)

    Я кулькою пухнастим Белею в поле чистому,

    А дмухнув вітерець - залишився стеблинка. (Кульбаба)

    Садові квіти:

    Я примхлива і ніжна,

    До будь-якого свята потрібна.

    Можу бути білою, жовтою, червоною,

    Але залишаюся завжди прекрасною!

    (Роза)

    З зеленого курчати,

    Суцільно покритого пушком,

    Стаю я гордовитим

    Червоним півником!

    (Мак)

    Є у весняного квітки

    Прикмети, щоб не помилитися:

    Листочок - як у часнику,

    А корона - як у принца!

    (Нарцис)

    Кімнатні квіти:

    На вікні, на полиці

    виросли голки

    Так квітки атласні -

    Червоні і червоні.

    (Кактус)

    Лист з горбочком, желобочком,

    Шипи має, а поранити не вміє,

    Зате лікує нас в будь-яку годину.

    (Алое)

    У мене росте ліана

    У діжці біля дивана.

    Листя у неї різьблені -

    У них віконечка наскрізні. (Монстера)

    З молоком, а не коза,

    З корою, а не лоза.

    (Фікус)

    4. Гра «Де що росте» (класифікація кольорів).

    В: Хлопці, наша гостя каже, що всі ці квіти ростуть в саду. Правильно?

    Д: Ні!

    В: Метелик, зараз ми тобі розповімо, де який квітка росте.

    Вихователь викладає картки на столи із зображенням поля, саду і кімнати.

    Діти називають квітка і кажуть де він росте, співвідносять картинки з картками (польові квіти ростуть в поле, садові - в саду, кімнатні - на підвіконні).

    5. Фізична хвилинка.

    На лузі ростуть квіти

    Небувалої краси. (Потягування - руки в сторони.)

    До сонця тягнуться квіти.

    З ними потягнися і ти. (Потягування - руки вгору.)

    Вітер дме іноді,

    Тільки це не біда. (Діти махають руками, зображуючи вітер.)

    Нахиляються квіточки,

    Опускають пелюсточки. (Нахили.)

    А потім знову встають

    І як і раніше цвітуть.

    6. Малювання букета в різній техніці.

    В: Діти, метелик принесла нам картинку, але вона не знає, що на ній намальовано. Давайте їй допоможемо дізнатися?

    Д: Так!

    Вихователь показує дітям картинку із зображенням букета.

    Д: Це букет квітів!

    В: Правильно? А навіщо квіти зібрали в букет?

    Д: У подарунок, для краси.

    В: Правильно, квіти збирають в букети, щоб дарувати комусь або для краси.

    Вихователь пропонує кожному намалювати свій букет.

    В: Зараз я вам покажу кілька прийомів, як можна намалювати квіти.

    1 прийом - всім ворсом пензля;

    2 прийом - кінцем кисті;

    3 прийом - поступовий перехід від кінця до всього ворсу пензля;

    4 прийом - кулькою зім'ятого паперу (штампірованіе).

    В: Хлопці, а квіти у нас будуть тільки жовтого, синього і червоного кольору?

    В: На палітрі можна змішати фарби, і ми отримаємо інші кольори, щоб наш букет був яскравим, барвистим і різноманітним.

    Діти малюють різними прийомами малювання букет квітів.

    7. Підведення підсумків.

    В: Хлопці, метелику дуже сподобалося у нас, ви їй багато розповіли і показали, ваші букети квітів прекрасні. Метелик хоче вам подарувати подарунок (цукерки).





    Конспект НСД з малювання в середній групі «Красиві квіти»