Конспект НСД з малювання сіллю в старшій групі на тему «Осіннє листя»




Дата конвертації02.09.2019
Розмір6.89 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Шульпіна Анастасія Валеріївна
Конспект НСД з малювання сіллю в старшій групі на тему «Осіннє листя»

Конспект НОД по рисованию солью в старшей группе на тему «Осенние листья»

Конспект НСД з малювання нетрадиційної технікою - малювання сіллю в старшій групі на тему «Осіннє листя»

Мета: розвиток творчих здібностей.

Заду чи:

освітні:

-Знайомство з одним з видів нетрадиційної техніки малювання - малювання сіллю.

- Формувати вміння працювати в новій техніці.

- Ознайомити з практичними навичками нанесення солі на аркуш паперу.

- Продовжувати закріплювати знання про назви дерев і листя.

Розвиваючі:

-Розвивати художньо - естетичні здібності дітей,

уяву і ініціативу, дрібну моторику рук, інтерес до художньої творчості, естетичні почуття до прекрасного, наочно-образне мислення.

Виховного а:

-Виховувати художній смак, акуратність в роботі, почуття прекрасного, самостійність.

Попередня раб ота: спостереження за осінньою природою під час прогулянок, читання віршів про осінь, бесіда про прикмети осені, розгляд ілюстрацій із зображенням осінньої природи, малювання осінніх пейзажів, збір осіннього листя для гербарію та виробів

Освітні області: мовне, фізичне, пізнавальне, соціально-комунікативний розвиток.

Матеріал і обладнаний ие: у вихователя - картинки осені, зображення осінніх листочків, готовий зразок картини. Для показу: щільний альбомний аркуш А 4 з малюнком; кисті різних розмірів; ємність з водою; гуаш; палітра для змішування кольорів; серветки для видалення зайвої вологи, велика харчова сіль. У дітей- щільний альбомний аркуш А 4 з малюнком; кисті різних розмірів; ємність з водою; гуаш; палітра для змішування кольорів; серветки для видалення зайвої вологи, велика харчова сіль.

Хід заняття:

Вступна ча сть

- Здрастуйте, мої хороші! Сьогодні на вулиці похмуро і сиро, з дерев падають листя, а в нашій групі світло і весело! А весело від наших світлих посмішок, адже кожна посмішка - це маленьке сонечко, від якої стає тепло і добре. Тому я пропоную вам частіше посміхатися один одному і дарувати оточуючим гарний настрій!

-Пропонуємо вам стати в коло і вимовити такі слова:

Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти - мій друг.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось!

(Взятися за руки і подивитися один на одного з посмішкою).

Діти сідають на свої місця.

-Зараз я вам розповім одну дуже гарний вірш про осінь.

За красу ми осінь

І за щедрість любимо:

Адже вона приносить

Урожай всім людям!

Осінь така багата,

Пахне вся медами,

Славить край наш добрий

Хлібом і плодами!

Осінь - найяскравіше і красиве пору року, її краса заворожує, притягує своїми неповторними барвами. Не випадково саме цю пору оспівували в своїх творах поети і прозаїки, відображали в картинах художники.

-Давайте сьогодні ми з вами будемо художниками, і малювати картину «Осіннє листя, яку ви бачите на мольберті. Малювати ми будемо не тільки фарбами, а основним матеріалом нашої роботи буде - сіль.

-Для того щоб приступити до роботи, давайте пограємо. Я буду називати дерево, а той, у кого виявився м'ячик, відповідає, який листок росте на даному дереві. Наприклад: дуб - дубовий лист і т. Д.

-Зараз я вас попрошу встати в ряди столу, щоб подивитися як же створюється така осіння картина. (Діти уважно дивляться)

- За допомогою кисті рясно змочують водою малюнок на аркуші паперу.

На пензлик набираємо колір осіннього листочка - жовтий і легко, торкаючись до паперу, наносимо. Картинка може не вийти - якщо папір буде занадто мокрою.

Рясно посипаємо сіллю. Поверхня повинна бути сирою. За допомогою кисті можна ще додати трохи води і кольору - якщо сіль швидко ввібрала воду.

Таким же способом раскрашиваем все листя і щедро посипаємо сіллю.

Тепер заповнюємо основний фон. Можна заповнити блакитною фарбою, а також тут можна застосувати всю свою уяву. Домальовували тонким пензлем або фломастером. Це зробить малюнок більш виразним.

Струшуємо зайву сіль. Малюнок готовий!

Основна ча сть

- Проходимо на свої місця. Підсувається до себе аркуш із зображенням осіннього листя, беремо пензлик і згадуємо, з чого ми починаємо роботу.

Самостійна робота дітей. В процесі роботи хвалю і допомагаю, якщо виникають складнощі.

- Хлопці, а зараз ми з вами відпочинемо і продовжимо створювати картину.

Физкультминутка.

Раптом закрили небо хмари, (Піднімаються на носочки, піднімають вгору руки)

Почав капати дощ колючий

Довго дощик буде плакати,

Розведе всюди сльота (Присідають, тримають руки на поясі)

Бруд і калюжі на дорозі,

Бери вище ноги. (Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна)

-Сідай на свої місця і продовжуємо виконувати роботу.

Заключна ча сть

-Які ж ви молодці! Ви справжні художники! Дуже старалися, виконували дану роботу з великим старанням і інтересом.

-Давайте розглянемо наші отримані осінні картини.

- Який матеріал був головним в нашій роботі?

- Що вам найбільше сподобалося?

Рефлексія «Метод п'яти пальців»

-Давайте встанемо в коло і лівою рукою покажемо обраний вами палець правої руки. Потім відповімо на питання, відповідно до обраного пальцем.

М (мізинець) - розумовий процес. Що нового і цікавого було на занятті?

Б (безіменний) - близькість мети. Чого досяг (ла)

С (середній) - стан духу. Яким був настрій?

У (вказівний) - послуга, допомога. Кому я сьогодні допоміг (ла, чим порадував (а) л?

Б (великий) - бадьорість, фізична форма. Яким було моє фізичний стан сьогодні? Що я зробив (а) для свого здоров'я?

-Спасибі велике за цікаве заняття! Давайте влаштуємо виставку робіт, і нехай батьки побачать ваші старання!





Конспект НСД з малювання сіллю в старшій групі на тему «Осіннє листя»