• Хід заняття

  • Конспект НСД з малювання «Мімоза для друзів» у другій молодшій групі




    Дата конвертації15.10.2019
    Розмір5.81 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Наталя Чиркова
    Конспект НСД з малювання «Мімоза для друзів» у другій молодшій групі

    Мета: Малювання нетрадиційним способом - ватною паличкою;

    завдання:

    Розширювати уявлення дітей про рослини;

    Розвивати уміння дітей наносити плями нетрадиційним способом - ватною паличкою;

    Розвивати дрібну моторику рук дітей;

    Матеріали: картинки із зображенням мімози; картон із зеленою гілочкою без квіток; гуаш жовтого кольору, розведена водою в блюдцях; ватні палички; серветки для ватних паличок.

    Попередня робота: розгляд гілочки мімози, загадування дітям загадок про мімози.

    Хід заняття:

    В.: - Хлопці, настав новий чудовий день, і щоб він пройшов весело і цікаво, потрібно його весело почати. А як ми можемо це зробити?

    Д.: - Сказати чарівні слова, привітатися, усміхнутися, обійнятися і т. Д.

    В.: - А які чарівні слова для привітань ви знаєте?

    Д.: - Доброго ранку! Вітаємо! Вітання!

    В.: Давайте встанемо в дружний круг, і скажемо один одному «Здрастуйте!»

    Комунікативна гра «Здрастуйте!»

    Здрастуй права рука,

    Здрастуй ліва рука,

    Здрастуй, здрастуй дружний круг!

    Ми стоїмо рука в руці,

    разом ми велика стрічка,

    Можемо маленькими бути,

    Чи можемо ми великими бути

    Але один ніхто не буде!

    - Хлопці, ви знаєте, а я зовсім заплуталася і забула яке зараз час року! Хто мені допоможе? (Відповіді дітей). Правильно, зараз осінь! А як ви про це дізналися? (Відповіді дітей).

    Лунає стук у двері, в групу заходить листоноша з посилкою.

    Листоноша: Доброго дня, це дитячий садок №21, група «семицветик»?

    Вихователь: Добрий день! Все правильно, ви потрапили до нас.

    П.: Вам посилка з півдня. Розпишіться!

    (Віддає і пішов)

    В. (звертається до дітей) Хлопці, як ви думаєте, що може бути в цій посилці? Що могли нам надіслати з південного міста (країни?

    Д.: Фрукти, квіти.

    В.: Відкриває посилку і дістає кошик з гілочками мімози. Хлопці, подивіться, що це?

    Д.: Квіти.

    В.: Ви знаєте як вони називаються? (Відповіді дітей). А називається ця чудова квітка - мімоза! Давайте всі разом розглянемо гілочку мімози. Яка вона красива! Яка вона пухнаста! Скажіть, а яким кольором у неї стебло? Яким кольором сам квіточку? А як ви думаєте, на що схожі квіточки мімози? Правильно, на курчат, на сонечко, на пухнасті кульки!

    В.: Хлопці, нам з вами пощастило, тепер ми точно знаємо, як виглядає справжня мімоза. Пропоную вам поділитися цією чудовою новиною з нашими друзями. Але як ми це зробимо?

    Д.: Підготувати для них подарунок своїми руками. Чи можемо намалювати.

    В.: Перш ніж приступити до роботи над подарунками, давайте згадаємо, як ростуть квіти.

    Хороводна гра «Квіти»:

    Як у нас в садочку.

    Піднялися квіточки.

    До сонця потягнулися,

    Сонцю посміхнулися.

    До сонечку листочки

    Повернуть квіточки,

    Розгорнуто бутони,

    В сонечку потонуть.

    Діти сидять на корточках особою в коло.

    Повільно встають.

    Тягнуться на носочках, піднявши руки вгору.

    Розводять руки в сторони долонями вгору.

    Повертаються вправо-вліво, руки на поясі

    З'єднують долоні над головою

    Розкривають долоні-бутони.

    В.: Займайте свої робочі місця і скажіть мені, яким способом ми будемо готувати подарунки? Які робочі інструменти у вас на столі?

    Д. Серветки, листи, фарби, ватяні палички. Ми будемо малювати.

    В.: Правильно, діти, ми будемо малювати. Але якщо у вас немає пензликів, як же ми намалюємо мімозу.

    Д.: За допомогою ватних паличок, пальчиками.

    В.: Сьогодні я навчу вас малювати квіточки ось такими чарівними паличками - вони називаються ватяними! Паличку треба брати так, як ви берете олівець, т. Е. Трьома пальцями. Покажіть, як ви будете брати ватяні палички! Молодці, все правильно зробили! Ми будемо опускати кінчик палички в жовту фарбу, і прикладати її до стеблинки мімози (потім вихователь показує послідовність роботи на мольберті на зразку для показу). Нагадую, що малювати квіточки ми будемо починати зверху стеблинки і навколо кожного, що б у нас вийшла пишна мімоза! Ось подивіться, як у мене виходить, Катя, йди тепер, і ти спробуй, (одна дитина малює на зразку вихователя). А хто ще хоче спробувати? (Вихователь викликає ще двох дітей для показу). Тепер можете спробувати на своїх листах.

    Діти під музику приступають до самостійної роботи. Вихователь по ходу виконання надає допомогу тим дітям, які не можуть у малюванні, звертає увагу дітей на поставу.

    В.: Хлопці, подивіться, які чудові роботи у вас вийшли - наполягань сад. Думаю, друзі будуть раді отримати такі подарунки. А як ми з вами висловлюємо радість, що ми робимо, коли у нас гарний настрій?

    Д.: Ми веселимося, граємо, співаємо, танцюємо.

    В.: Все правильно. І зараз, дивлячись на ваші роботи, у мене дуже гарний настрій і я пропоную вам станцювати. (Діти танцюють довільно)

    рефлексія:

    В.: Що незвичайного сьогодні відбулося в нашій групі? (До нас приходив листоноша і приніс нам посилку з квітами).

    В.: Які квіти були в посилці? (Мімоза)

    В.: На що вони схоже? (На курчат, на сонечко, на пухнасті кульки)

    В.: А де росте мімоза? (На півдні, в південних містах і країнах)

    В.: А для кого ми готували подарунки своїми руками і чому? (Для друзів).

    В.: Які інструменти ми для цього використовували, і що ми робили? (Ми малювали фарбами, ватяними паличками)





    Конспект НСД з малювання «Мімоза для друзів» у другій молодшій групі