Конспект НСД з ліплення в середній групі «Качка з каченятами»




Дата конвертації02.05.2017
Розмір7.67 Kb.
ТипДомашні птахи. пташиний двір

Олена Браїлова
Конспект НСД з ліплення в середній групі «Качка з каченятами»

Освітня область: «Художня творчість».

Інтеграція ГО: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація».

Форма: безпосередньо освітня діяльність.

Тема: «Качка з каченятами».

Мета: Розвиток інтересу до образотворчої діяльності, розвиток продуктивної діяльності через ліплення, розвиток естетичного сприйняття.

завдання:

1. Продовжувати вчити дітей ліпити предмет, що складається з декількох частин, віддаючи деякі характерні особливості (витягнутий дзьоб, хвостик, передавати виразність образу в ліплення

2. Удосконалювати прийоми ліплення: скочування пластиліну між долонями (брусок, куля, з'єднання частин між собою, щільно притискаючи їх один до одного, згладжування швів, прищипування, відтягування (дзьоб, хвоспік).

3. Викликати позитивний емоційний відгук на загальний результат.

Словникова робота: дзьоб, хвостик.

Методичні прийоми: словесне (відгадування загадок про качечки, наочність (розглядання з дітьми іграшкової качечки, пояснення (якої форми тіло, голова, дзьоб, хвостик, самостійність (роботи дітей, Сюрпризний момент (танець навколо озера в шапочках-масках).

Матеріали та обладнання: пластилін, дошки, серветки на кожну дитину, іграшка-качечка, озеро - дзеркало, шапочки-маски качечок на кожну дитину, макет будиночка, тин, іграшки - свійські птахи; музичний супровід.

Попередня робота. Бесіда з дітьми про домашніх птахів (гуси, качки, кури, розгляд ілюстрацій «качки - каченята», «кури - курчата», «гуси - гусенята», дидактична гра «Чим схожі? Чим відрізняються?» (Порівняння курчат і каченят, відгадування загадок про птахів.

Хід заняття:

Заняття починається в обідній зоні.

Вихователь: - Хлопці вгадайте загадку.

Під дощем вона гуляє,

Щипати травичку обожнює!

«Кря!» Кричить,

Все це жарт,

Ну, звичайно, це ... (Качка)

Вихователь: - Молодці, хлопці, а ось ще одна загадка.

Дивовижний дитина!

Тільки вийшов з пелюшок

Може плавати і пірнати,

Як його рідна мати. (Каченя)

Вихователь: - Хто з вас знає, качка і каченя - це які птахи?

Діти: - Домашні.

Вихователь: - Хлопці, у вас є бабусі, які живуть в селі? (Відповіді дітей) Сьогодні вранці мені прийшов лист від бабусі Варвари з села «Сметанковий». Хочете прочитати, що в ньому написано?

Діти: - Так.

Вихователь: «Здрастуйте, хлопці! Пише вам бабуся Варварушка, приїхала до мене внучка Маша в гості, вирішила мені допомогти, качку з каченятами на озеро відпустити, та розбіглися всі мої каченята по траві, не можемо ми їх зібрати. Приїжджайте, допоможіть нам всіх каченят знайти ».

Вихователь: - Хочете допомогти бабусі? Тоді вирушаємо в село «Сметанковий».

Звучить музика голоси домашніх птахів і тварин. Діти з вихователем проходять в ігрову зону. На столі оформлена село з дому, дерев, паркану, загорож для птахів, дзеркало-озеро, іграшки: Бабуся, онучка, качечка.

Вихователь: - Ось, хлопці, ми і в селі, нас зустрічає бабуся Варварушка зі своєю онукою Машею.

Вихователь за бабусю: - Чекаю я вас, хлопці, втратила моя качечка своїх каченят, засмутилася, все крякає і крякає.

Вихователь: - Хлопці, як ми можемо допомогти качечки?

Діти: - Знайти каченят.

Вихователь: А щоб качечка не плакала, поки ми шукаємо каченят, що ще ми можемо для неї зробити?

Діти: - Зліпити.

Вихователь: - Звичайно, можна зліпити каченят! Але перш давайте з вами трошки пограємо.

Физминутку «Вийшли качечки на луг».

Вийшли качечки на луг,

Кря-кря-кря! Крокують.

Пролетів веселий жук,

Ж-ж-ж! Махають руками-крилами.

Гуси шиї вигинають,

Га-га-га! Кругові обертання шиєю.

Дзьобом пір'я розправляють. Повороти тулуба вліво-вправо.

Вітер гілки розгойдав. Качають піднятими вгору руками.

Шарик теж загарчав,

Р-р-р! Руки на поясі, нахилитися вперед, дивитися перед собою.

Зашепотів у воді очерет,

Ш-ш-ш! Підняти вгору руки, потягнутися.

І знову настала тиша,

Ш-ш-ш. Присісти.

Вихователь: - Молодці! А тепер сідайте за столи, ми повинні допомогти мамі-качечки.

Вихователь: - Подивіться, діти, з яких частин складається качечка? (Розглядають іграшку качечки)

Діти: - Голова, тулуб. Голова менше, тулуб більше.

Вихователь: - Як ви думаєте, а що це? (Показує на дзьоб, хвостик)

Діти: - Дзьоб, хвостик.

Вихователь: - Молодці! Спочатку потрібно розділити пластилін на дві частини. Один шматочок більше - це буде тулуб, шматочок поменше - головка. Щоб нам виліпити тулуб качечки, треба взяти шматочок пластиліну побільше і скачати його в долоньках в овал. Потім також ми ліпимо голівку, тільки кулькою. Далі ми поєднуємо ці дві частини, щільно притискаючи їх один до одного. З'єднуємо акуратно, щоб не зламалася форма. Потім ми, хлопці, прищипуючи робимо на голівці каченяти дзьобик і трошки його відтягує, а на тулубі, де повинен знаходитися хвостик, ми його витягнемо. Подивіться, як у мене це виходить.

Наш каченя майже готовий. Йому не вистачає вічко і ще чого?

Діти: - Крил!

Вихователь: - Подивіться, у вас в тарілці є крупа - гречка, зробіть з неї очі каченяти. Акуратно! Де повинні бути очі, втисніть крупу. Якщо все зрозуміло, приступайте до заняття.

(Звучить музика, самостійна робота дітей).

Вихователь: Наша качечка в ставку дуже чекає своїх каченят! А зараз, хлопці, ходімо, посадимо всіх каченят на озеро.

У водоймі рибка є,

А каченята люблять їсти,

Цю рибку вранці,

Вранці і ввечері.

І в обід звичайно теж!

Рибка їм рости допоможе!

Вихователь: - Наша качечка одна, а каченят багато! Ось, які молодці, ви сьогодні добре попрацювали! Подивіться, як зраділа мама-качечка! Подивіться, а хто це під кущем сидить, збився в купку? (Вихователь знаходить іграшки-курчат під кущиком) Ось вони загубилися дітки! Мама качечка ще більше зраділа, повернулися її каченята! Всім весело, і нам теж! Адже ми зробили добру справу. Правда?

Діти: - Так!

Вихователь: - Щоб у бабусі, Маші теж був гарний настрій, давайте станцюємо для них разом з нашою уточкой і каченятами танець. Встаньте всі, будь ласка, в коло навколо озера, а я одягну вам шапочки-маски каченят. Тепер слухайте музику і повторюйте всі рухи за мною.

"Танець маленьких каченят". Звучить музика. Діти танцюють танець.

Вихователь: - Хлопці, змогли ми допомогти бабусі знайти каченят? Як ви це робили?

Використовувана література:

1. Ковалько В. І. Школа фізкультхвилинок (1-4 класи): Практичні розробки фізкультхвилинок, гімнастичних комплексів, рухливих ігор для молодших школярів. -М. : ВАКО. 2007р.

2. Ликова І. А. Образотворча діяльність в дитячому садку: планування, конспекти занять, методичні рекомендації. Середня група. - М.: «Карапуз», 2009.





Конспект НСД з ліплення в середній групі «Качка з каченятами»