• Прикріплені файли

  • Конспект НСД з конструювання з конструктора Технолаб «Автобус» з дітьми старшого дошкільного віку




    Дата конвертації14.02.2020
    Розмір3,98 Kb.
    ТипАвтобус і тролейбус. Конспекти занять, гри, сел

    Олена Шаякбарова
    Конспект НСД з конструювання з конструктора Технолаб «Автобус» з дітьми старшого дошкільного віку

    Конспект безпосередньо - освітньої діяльності з конструювання «Автобус» з дітьми старшого дошкільного віку

    Мета: Розвиток пізнавальної активності дітей у процесі конструювання

    завдання:

    освітні

    - Сприяти вмінню здійснювати елементарний аналіз об'єктів, виділяти ціле і частини;

    Розвиваючі

    - Розвивати зорове і просторове сприйняття;

    розвивати наочно-дієве мислення.

    - Розвивати інтерес до конструктивно-модельної діяльності.

    виховні

    - Виховувати активність, ініціативність, самостійність.

    - Формувати вміння доводити розпочату справу до кінця.

    Демонстраційний матеріал: презентація «Автобус», схема зборки в електронному варіанті

    Роздатковий: Конструктор Технолаб, книги зі схемою складання

    хід заняття

    Педагог: Доброго дня, хлопці. Сьогодні ми з вами продовжуємо конструювати транспорт. А який, ви мені зараз самі відповісте. Відгадайте загадку (слайд 1).

    На колесах їде додому.

    Люди можуть їздити в ньому.

    З боків - великі вікна,

    Зверху дах, щоб не мокнути.

    Діти: автобус

    Педагог: Це було легко, чи не так? У наш час навіть малюки знають що таке автобус. А чи знаєте ви як він виглядав раніше? Подивіться, як цікаво. Перший автобус був з паровим двигуном, як у паровоза. Він міг перевозити всього 8 осіб (слайд 2).

    Діти: (обговорюють зовнішній вигляд, задають питання)

    Педагог: тепер давайте згадаємо правила поведінки в громадському транпорта (слайд 5)

    При користуванні громадським транспортом необхідно дотримуватися таких правил:

    1. Не можна близько підходити до краю дороги під час посадки на автобус, особливо в період ожеледиці.

    2. Входити в громадський транспорт, тримаючись за руку дорослого.

    3. міцно триматися за поручень.

    4. Не можна стояти біля дверей - це заважає виходу і входу пасажирів.

    5. Не висовувати руки і голову у відкриті кватирки транспортного засобу. Це небезпечно.

    6. Прийнято поступатися місцем людям похилого віку, пасажирам з маленькими дітьми, інвалідам.

    7. При виході з транспорту, тримати дорослого за руку.

    8. У разі якщо пішохідний перехід розташований поблизу автобусної зупинки, вийшовши з транспорту, дочекатися його відправлення і тільки після цього здійснювати перехід.

    9. Автобус і тролейбус обходити слід ззаду, трамвай спереду.

    Педагог: Молодці. Пропоную відправитися на прогулянку в автобусі.

    Физкультминутка "Колеса у автобуса"

    Діти сідають на місця.

    Педагог: Перш ніж приступити до складання, давайте ще трохи пограємо. (Слайди з іграми на концентрацію уваги).

    Педагог: Ну а тепер, ми починаємо конструювати наш автобус. Якщо виникають питання або потрібна допомога, не забувайте піднімати руку.

    Рефлексія: Не дозволяйте дітям бавитися зібраними моделями

    Педагог: Молодці, хлопці. У нас вийшов цілий автобусний парк! Відмінно попрацювали! Ну а наше заняття закінчилося, пора повертатися в групу. Продовжимо конструювання на наступному занятті. До побачення.

    Прикріплені файли:

    avtobus_deabl.pptx | 4729,25 КБ




    Конспект НСД з конструювання з конструктора Технолаб «Автобус» з дітьми старшого дошкільного віку