Конспект НСД з конструювання в старшій групі «Станція метро"




Дата конвертації20.06.2017
Розмір9,37 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Ірина Володимирівна Єгорова
Конспект НСД з конструювання в старшій групі «Станція метро"

Мета: Ознайомити дітей з метрополітеном, навчити конструювання станції метро.

метро

Програмне зміст:

Про бразовательние:

1. Продовжити формування конструкторських навичок, вміння конструювати предмети різними способами.

2. Закріплювати вміння виділяти просторове розташування частин споруди.

2. Формувати у дітей початкові уявлення про метро.

3. Ознайомити з правилами поведінки в метро.

Розвиваючі:

1. Розвивати логічне мислення і зорове сприйняття, просторове мислення, уяву, вміння працювати в групі, розподіляти навантаження

2. Розвивати елементарну навчальну діяльність (розуміння завдання, самостійність виконання, самоконтроль, визначення способів дії).

3. Розвивати мова дітей.

виховні:

Виховувати вміння домовлятися, розподіляти обов'язки.

Інтеграція в освітній галузі: Безпека, пізнання, комунікація, соціалізація.

Попередня робота: Настольно-друкована гра із зображенням ситуацій в метро. Попередні бесіди з дітьми на тему «суспільний» транспорт. Малювання поїзда метро. Конструювання «Вхід в метро». Ігри з будівельним матеріалом. Розгляд схем для будівництва різних будівель.

Матеріали: презентація із зображенням ескалатора, платформи з людьми, поїзди в метро, станцій метро. Конструктори «Томик» і «Лего».

Словникова робота:

Поповнити словник дітей: метрополітен, вестибюль, тунель, екскалатор, жетон, поручень.

Використовувані технології: здоров'я-зберігаючі, інформаційними - комунікативні, ігрова, ІКТ.

Хід заняття:

Сьогодні, я хочу вам згадати загадку. Послухайте.

Під землею з давніх-давен

Понарито багато нір,

І по ним туди - сюди

Швидко їдять поїзда.

Правильно, це - метро. Сьогодні, я хочу продовжити знайомити вас з метрополітеном. Зараз ми з вирушимо на уявну екскурсію в метро. Хто - небудь з вас їздив на метро? (Відповіді дітей).

Скажіть мені, які види транспорту ви знаєте? (Відповіді дітей) До якого виду транспорту належать поїзда в метро?

Презентація.

слайди 1-2

Як ми з вами знайдемо вхід в метро? Подивіться: будівля, де знаходиться вхід в метро відзначено буквою «М».

На минулому занятті ми конструювали вхід в метро. Входи в метро бувають різні. Я вже розповідала вам про це. А зараз я вас познайомлю з схемою метро. Схема метро допоможе нам не помилитися і правильно доїхати до потрібної станції.

Схема метро схожа трошки

На різнокольорову «багатоніжку»

Тільки, по правді, кожна «ніжка» -

Для електрички рейко - доріжка.

Кожна лінія-«ніжка» кольорова

Здалеку свій маршрут починає.

А в середині - колечком дорога.

Їхати по ній можна довго-предовго,

І ніколи їй кінець не прийде!,

Тільки ось поїзд кататися втомиться.

слайд 3

Перше метро з'явилося в Москві. Перша лінія відкрилася 15 травня 1935 року. Ця лінія складалася з 13 чудово оформлених станцій. А зараз московське метро має 13 ліній і 206 станцій! Ось, як схема виглядає зараз.

слайд 4

Приблизно, ви цей же час і в Санкт-Петербурзі виникла ідея побудови метро. Тому що наземний транспорт уже не справлявся з великим потоком пасажирів. Але 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна і довелося відкласти плани будівлі метрополітену. Тільки в 1947 році будівництво відновилося. 5 листопада 1955 року було здано 8 розкішних станцій. Зараз у нас в місті 5 ліній метро. Кількість станцій 67. Метро Санкт - Петербурга є найглибшим у світі за глибиною станцій.

Давайте з вами порівняємо карту схеми метро Москви і Санкт - Петербурга. Чим іні відрізняються?

Давайте, ми з вами трохи пограємо. Виходьте.

Физминутку

Руки вгору ми піднімаємо,

А потім їх опускаємо,

А потім їх розведемо,

А потім до себе притиснемо,

А потім поплескаємо,

На місці потопає.

Відпочили, заряд

Тихо на метро сідали.

А ще хлопці, я хочу вам розповісти про правила поведінки в метрополітені. Щоб було менше нещасних випадків і неприємних пригод, люди створили правила поведінки в метро.

слайд 5

1 При вході в двері метро, ​​необхідно їх притримувати, щоб не травмувати інших пасажирів

слайд 6-7

Увійшовши до вестибюля метро,

слайд 8

ми купуємо квиток метро.

слайд 9

Оплата проїзду здійснюється за допомогою безконтактних квитків і безконтактних смарт-карт,

слайд 10

пропуск на станції контролюється автоматичними турнікетами.

слайд 11

Протягом історії також використовувалися паперові квитки, що перевірялися контролерами, турнікети з прийомом монет, турнікети з прийомом жетонів і карт із магнітною смугою.

слайд 12

Я зараз вам загадаю ще загадку. Послухайте.

Сходинки їдуть вгору і вниз,

А ти за поручні тримайся.

В кінці особливо не зівай,

Швидше ноги прибирай. (Ескалатор)

Що таке ескалатор? Відповіді дітей: сходинки які їдуть.

Вихователь: Правильно. Хто знає, навіщо він потрібен?

Діти: щоб не ходити пішки, швидше потрапити на станцію, щоб не підніматися довго і високо.

2 Щоб пройти до ескалатору, потрібно заплатити за проїзд і пройти через турнікет.

слайд 13

3 На екскалатор потрібно стояти праворуч, міцно триматися за поручень, а діти повинні тримати за руку дорослих. Не можна сидіти на сходах екскалатор.

слайд 14-15

4 Коли чекаєте поїзда, не можна заступати за обмежувальну лінію, щоб не впасти на шляху.

слайд 16-18

5 Під час руху вагона треба стояти розставивши ноги на ширині плечей і обов'язково триматися за поручень або за дорослого.

слайди 19-27

Вихователь: Хлопці, подивіться які гарні бувають станції метро. Послухайте ще вірш.

Станції - ніби величезні зали!

Все в них красиво, і світла чимало,

Але не від сонечка світло з віконця -

У люстрах і лампочках вся «багатоніжка».

Сонячне світло їй зовсім не потрібен:

Рідко виходить вона назовні.

А під землею - що зима, що осінь

Сухо, тепло і зручно дуже.

Гра. "Хто швидше складе поїзд".

2 дитини зображують «паровозики». Решта стоять на килимку, витягнувши праву руку вперед, як ніби це опущений шлагбаум. За командою «паровозики починають рух. Коли «паровозик» під'їжджає до «шлагбауму» він піднімається. «Паровозик» проїжджає, а дитина, який його пропустив чіпляється позаду і стає «вагончиком». Чий склад буде довше, той переміг.

Вихователь: А тепер ми з вами перетворимося в будівельників і спробуємо побудувати метро з конструктора.

Конструювання.

Вихователь показує дітям 3 види станцій метро (слайди 28-31 презентації) (побудовані з дерев'яного будівельного матеріалу). На фото тільки частина станції. Дітям необхідно об'єднатися в підгрупи і побудувати станцію спільно. Частина дітей будують станцію з наборів конструктора «Томик», частина - з «Лего». Вихователь повідомляє дітям, що потрібно побудувати і платформу, вона виглядає як височина в середині станції. Запитує, які деталі краще використовувати для будівництва платформи?

В: Все станції різні за кольором, конструкції, назвою. Але у всіх є загальне, що?

Д: Стіни, вхід, вихід, перекриття.

Ми будемо будувати станцію з колонами, що підтримують звід. Які деталі використовувати для колон?

Д.: Циліндри, кубики.

В.: А які деталі використовувати для перекриттів?

Д.: Пластини, бруски, полуарки.

Так само обговорюється, як буде здійснюватися будівництво з конструктора «Лего».

Коли діти побудують станцію, можна запропонує викласти і рейки і обіграти будівництво, принісши поїзд з вагонами.

Після закінчення роботи розглянути разом з дітьми хто що створив і роботу в цілому. Відзначити хто проявив ініціативу, придумав оригінальну конструкцію, виконав красиво. Заохочувати дітей за спроби допомоги. Дати оцінку ролі кожного учасника. В кінці відзначити були уважні один до одного, навчилися домовлятися.

Вихователь: Хлопці, тепер давайте проведемо експеримент і запустимо по нашій лінії метро поїзд.

Один з вихованців тягне поїзд за мотузочку, і він проїжджає через станцію.

рефлексія

Давайте згадаємо, що ми сьогодні робили про що говорили?

Конспект НОД по конструированию в старшей группе «Станция метро»




Конспект НСД з конструювання в старшій групі «Станція метро"