Конспект НСД з фізичного розвитку для дітей другої молодшої групи «У зайчика в гостях»




Дата конвертації31.03.2017
Розмір6.92 Kb.
ТипЗаєць, зайченя

Марина Детковской
Конспект НСД з фізичного розвитку для дітей другої молодшої групи «У зайчика в гостях»

Мета. Формувати інтерес до занять фізичною культурою.

Завдання.

Освітня: вправляти дітей в ходьбі і бігу з виконанням завдань, в киданні м'яча через шнур.

Розвиваюча: розвивати спритність, окомір, координацію рухів.

Виховує: виховувати доброзичливе ставлення один до одного, до тваринного світу.

Матеріал й устаткування: заєць (іграшка, сніжинки, сніжки, бурулька, дві стійки, шнур, обручі, музичний супровід.

Хід заняття.

1. Вступна частина (2 - 3 хв.)

Діти вишикувалися в колону по одному біля входу. Хто - то плаче.

Вихователь. Хлопці, чуєте, хто - то плаче. Давайте подивимося хто це?

Діти з вихователем підходять до зайця (без побудови - «зграйкою»).

Конспект НОД по физическому развитию для детей второй младшей группы «У зайчика в гостях»

Вихователь. Це заєць плаче. Що ж сталося з тобою, зайка?

Заєць (вихователь). Хлопці, мені так нудно. Їжачок заснув на всю зиму. Мені нема з ким пограти.

Вихователь. Давайте підтримаємо зайця. Пограємо з ним, піднімемо йому настрій, покажемо, що ми вміємо.

Яке у нас зараз пора року? (Зима)

На вулиці холодно і морозно. Значить потрібно одягатися тепліше. Одягаємо колготки, шкарпетки, теплі штани, кофту, куртку, шапку, шарф. (Діти імітують рухи.)

Вихователь. Тепло одяглися. Йдемо в зимовий ліс. За мною в колону по одному ставай!

В обхід по залу кроком руш!

1. Ходьба по залу в колоні по одному (0,5 кола).

2. Ходьба з прохлопиваніем в долоні (0,5 кола).

3. Ходьба на носочках, руки зігнуті в ліктях (0,5 кола).

Йдемо як лисички.

4. Ходьба на зовнішній стороні ступні (0,5 кола).

Йдемо як ведмедик клишоногий.

5. Ходьба широким кроком (1 коло).

Попереду замети, переступаємо їх.

6. Біг широким кроком (як вовки) чергуємо з бігом дрібним кроком (як

мишки).

7. Вправа на дихання в ходьбі.

Взимку дме сильний вітер, заметіль і завірюха. Від сильного вітру

гойдаються дерева. Руки вгору - вдих, опускаємо руки - видих.

Вихователь. На місці стій раз - два! Зупинилися.

2. Основна частина (12 - 15 хв.)

Вихователь каже слова і розкидає сніжинки на підлогу.

Хлопці, хуртовина заспокоїлася. Як багато сніжинок вона залишила на узліссі. Давайте з ними пограємо. Візьміть по дві сніжинки.

Діти беруть сніжинки і стають на місце.

Загально-розвиваючі вправи зі сніжинками.

1. Потягування (4 рази).

І. п. - ноги на ширині ступні, сніжинки внизу.

Раз - сніжинки вгору, піднятися на носки, потягнутися;

Два - і. п.

2. Нахили (4 рази).

І. п. - ноги на ширині плечей, сніжинки внизу.

Раз - нахил, покласти сніжинки на підлогу;

Два - і. п.

3. Вправа, сидячи на підлозі (4 рази).

І. п. - сидячи, ноги нарізно, сніжинки до плечей.

Раз - нахилилися, торкнулися сніжинками пальців ніг;

Два - і. п.

4. Стрибки на місці в чергуванні з ходьбою (3 рази).

І. п. - ноги разом, сніжинки внизу.

Раз - ноги нарізно, сніжинки в сторони;

Два - і. п.

5. Вправа на дихання (3 - 4 рази).

І. п. - ноги на ширині ступні, сніжинки внизу.

Раз - сніжинки вгору - вдих;

Два - сніжинки вниз - видих.

Вихователь. Хлопці, давайте подаруємо сніжинки зайцю, щоб йому було веселіше і тепліше.

Діти йдуть до зайця і кладуть сніжинки поруч з ним. Поки діти відносять сніжинки, вихователь ставить стійки з прихильності між ними шнуром на висоті витягнутої руки дитини. Розкидає сніжки, зроблені з вати.

Основні види рухів.

Гра «Сніжки». Перекидання м'яча через шнур.

Вихователь. Як багато снігу в нашому лісі. Пограємо в сніжки. Вам потрібно по моїй команді перекинути сніжки через шнур. Підходити до шнуру

не можна. Потрібно стояти тільки на своєму місці. Взяли по одному

сніжку, приготувалися, кинули. Ще раз взяли по сніжку -

кинули.

Вихователь. Цю галявину ми очистили від снігу, тепер йдемо на іншу

галявинку.

Діти переходять на іншу сторону і повторюють вправу.

Вихователь. А тепер зберіть і віднесіть сніжки зайцю.

В цей час відсуваються стійки.

Гра «Бурулька». Біг з підстрибування у висоту (2 - 3 кола).

Вихователь тримає «бурульку», діти бігу по залу, Сторі торкнутися «бурульки».

Вихователь. Збили сусульку. Молодці! Встановити дихання (вправа на дихання).

Рухлива гра «Бездомний заєць».

На підлозі розкладаються обручі за кількістю дітей. Грає музика, зайчики гуляють. Музика припиняється, зайці біжать в будиночки. Гра повторюється кілька разів. Вихователь прибирає по одному - два обруча, поки не залишимося один заєць в будиночку. Кому будиночка не вистачило, той сідає на лавку.

3. Заключна частина (2 - 3 хв.)

Вихователь. Ми сьогодні з вами грали зі сніжинками. Давайте самі

в сніжинок перетворимося. Покружляли, покружлявши і в

сніжинок перетворилися.

Ми білі сніжинки, як легкі пушинки, крутиться, літаємо,

Всю землю вкриває, а від тепла розтане (діти лягають на підлогу)

Живою водою станемо. (Діти кілька секунд лежать на підлозі.)

Вихователь. Відпочили. Тепер вставайте, хлопці. Подивіться на

Нашого зайчика, він не плаче. Він посміхається!

Підняли ми йому настрій. Нам пора повертатися

в групу. Скажімо зайчику до побачення! За мною в одну колону

ставай. В обхід по залу кроком руш! (1 коло і на вихід)





Конспект НСД з фізичного розвитку для дітей другої молодшої групи «У зайчика в гостях»