• Хід заняття

  • Конспект НСД з елементами гендерної виховання в старшій групі «Хлопчики і дівчатка»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір5,24 Kb.
    Типгендерне виховання

    Ольга Кримова (Васіна)
    Конспект НСД з елементами гендерної виховання в старшій групі «Хлопчики і дівчатка»

    цілі:

    - розвивати у дівчаток передумови жіночності, у хлопчиків - мужності;

    - формувати уявлення про обов'язки членів сім'ї;

    - виховувати принцип взаємного доповнення та поваги один до одного.

    Матеріал: іграшкові предмети побуту та інструменти; конструктор; трафарети брелоків і різнобарвний гель для дитячої творчості; сюжетні картинки із зображенням дітей.

    Хід заняття:

    У групі розставлені стільці, їх на кілька менше, ніж дітей. Вихователь просить дітей присісти, але стільців недостатньо.

    - Як вийти з ситуації, що склалася?

    Хлопчики пропонують дівчаткам сісти, а собі приносять додаткові стільці. Педагог оцінює вчинок хлопчиків, пропонує дітям підійти ближче до картинок.

    - Чи добре бути хлопчиком? Чому? (Відповіді дітей)

    - Чи добре бути дівчинкою? Чому? (Відповіді дітей)

    Вихователь пропонує дітям прочитати знайоме вірш «Хлопчики і дівчатка».

    Дівчинка: З чого зроблені хлопчики?

    З колючок і черепашок,

    Із зелених жаб -

    Ось з цього зроблені хлопчики!

    Хлопчик: Їх чого зроблені дівчата?

    Їх цукерок і тістечок,

    З солодощів всіляких -

    Ось з цього зроблені дівчата!

    - Хлопці, невже це правда, що хлопчики зроблені з жаб і черепашок, а дівчатка з цукерок і тістечок? Чому автор вірша так вважає?

    (Діти висловлюють свою думку, аргументуючи його)

    - Коли ви виростите, дівчатка стануть жінками, хлопчики - чоловіками; дівчинки - мамами, хлопчики - татами. Послухайте, що думає один хлопчик:

    Якщо був би я дівчиськом -

    Я б час не втрачав!

    Я б на вулиці не стрибав,

    Я б сорочки виправ.

    Я б вимив в кухні підлогу,

    Я б в кімнаті підмів,

    Перебрав би чашки, ложки,

    Сам надраяв б картоплі,

    Всі свої іграшки сам

    Я б розставив по місцях!

    Чому ж я не дівчисько?

    Я б мамі так допоміг!

    Мама відразу б сказала:

    - Молодчина ти, синку!

    - Ось таке забавне вірш. Хлопчик не може допомогти мамі, тому що він вважає всі справи по дому жіночими, дівчачі. Чи правий він? (Відповіді дітей)

    - Які ж справи в будинку чоловічі, хлопчачі? (Відповіді дітей)

    - Давайте подивимося, що потрібно для чоловічої, а що для жіночої роботи в будинку. (Діти розглядають предмети побуту, інструменти та розповідають, хто - мами чи тата - ними користуються)

    - Ось виявляється як багато чоловічих справ в будинку. Тільки адже пральні машинки та холодильники ламаються не кожен день, і не кожен день потрібно робити ремонт в квартирі, ремонтувати раковину або точити ножі. А ось готувати їжу потрібно кожен день і посуд мити теж. Виходить самі заморочливі справи доводиться виконувати жінкам. А чоловіки можуть їм допомогти? Як?

    Діти висловлюють свою думку, вихователь уточнює і доповнює їх.

    - Так, в будинку багато важкої роботи для справжніх чоловіків: принести продукти з магазину, почистити цибулю, картоплю, помити фрукти і овочі, посуд, пропилососити підлогу і килими. Чи згодні? Необов'язково виконувати мамину роботу: вона приготує їжу набагато смачніше, треба тільки взяти на себе важку роботу. І тоді мама скаже: «Молодчина ти, синку! Або дочка! »

    Фіз. хвилинка:

    Я по Африці гуляю

    І банани збираю,

    Мамі дам, татові дам

    І себе не обділити!

    Раптом величезна горила

    Трохи мене не проковтнула!

    Мамі дам, татові дам

    І себе не обділити!

    - Ми з вами поговорили про те, з чого зроблені хлопчики і дівчатка, про справи чоловічих і жіночих. Але є такі справи, якими ми любимо займатися все: грати і малювати. Хлопчики, наші дівчатка люблять грати з ляльками. Зробіть, будь ласка, для їх ляльок меблі з конструктора. Дівчаткам буде приємно грати з іграшками, які ви зробили для них самі.

    А дівчатка за вашу чоловічу роботу і турботу віддячать вас красивими сувенірами, які із задоволенням зроблять для вас своїми руками.

    Діти виконують роботу і, зі словами подяки, обмінюються іграшками та подарунками.

    Література.

    1. Журнал «Дошкільне виховання». 2003. № 9.

    2. Журнал «Дошкільна педагогіка». 2002. № 4.

    3. Журнал «Обруч». 1998. № 6.

    4. Шелухіна І. П. Хлопчики і дівчатка. М., 2008.





    Конспект НСД з елементами гендерної виховання в старшій групі «Хлопчики і дівчатка»